• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שאלה בנושא ספרים

kmuz

פונדקאי חדש
שלום.

בן שלי עוד מעט בן 8 משתתף בחוג מבוכים ודרקונים ומאד נהנה. קראתי פה בפורום מה נדרש כדי לשחק בבית, אבל השאלה שלי היא האם יש ספרים שהם לא ספרי משחק, אלא ספרי סיפורת בנושא או מבוססות על או קשורות לנושא / משחק....
תודה מראש

בוודאי שיש!
הקלאסיים זה רומח הדרקון ודריזט.
אישית אני ממליץ על רומח הדרקון, יותר מגניב לדעתי. רשומות רומח הדרקון זה הספרים הבסיסיים: http://opus.co.il/index.php?cPath=8_111_38

לדעתי כן - הבת שלי בגיל 8 אוטוטו וקוראת הארי פוטר. זה לדעתי לא יותר מורכב. אני גם מכיר לא מעט אנשים שקראו כילדים את הספרים הללו באזור גיל 8.
באמת אולי כדאי שאני אתחיל להביא לילדים שלי את הספרים הללו... אמממ...

The oldman אמר/ה:
בוודאי שיש!
אישית אני ממליץ על רומח הדרקון, יותר מגניב לדעתי. רשומות רומח הדרקון זה הספרים הבסיסיים: http://opus.co.il/index.php?cPath=8_111_38

אישית אני דווקא ממליץ על דריזט, לדעתי הוא יותר מגניב. :eek:rccooldark:
וגם הוא בהוצאת אופוס:
http://opus.co.il/index.php?cPath=8_33
סדר הספרים הוא טרילוגיית האלף האפל (מולדת, גלות, שהות) ואז טרילוגיית בקעת רוח כפור (רסיס הקריסטל, נהרות של כסף, אבן החן של בן המחצית) ואז סדרת מורשת האלף האפל (המורשת, לילה נטול כוכבים, מצור העלטה, מסע אל השחר)
רק מזהיר שיש בספרים האלה, גם של דריזט וגם של רומח הדרקון, מעט תכנים שהם PG13, אבל בדרך כלל זה לא מה שיפריע לילד, והוא יכול להשיג את הספרים בכל ספרייה בכ"מ.

אביעד אמר/ה:
The oldman אמר/ה:
בוודאי שיש!

אישית אני דווקא ממליץ על דריזט, לדעתי הוא יותר מגניב. :eek:rccooldark:
וגם הוא בהוצאת אופוס:
http://opus.co.il/index.php?cPath=8_33
סדר הספרים הוא טרילוגיית האלף האפל (מולדת, גלות, שהות) ואז טרילוגיית בקעת רוח כפור (רסיס הקריסטל, נהרות של כסף, אבן החן של בן המחצית) ואז סדרת מורשת האלף האפל (המורשת, לילה נטול כוכבים, מצור העלטה, מסע אל השחר)
רק מזהיר שיש בספרים האלה, גם של דריזט וגם של רומח הדרקון, מעט תכנים שהם PG13, אבל בדרך כלל זה לא מה שיפריע לילד, והוא יכול להשיג את הספרים בכל ספרייה בכ"מ.

ומה הכוונה ב מעט תכנים שהם PG13? אני פשוט רחוקה מאד מכל עולם הפנטזיה אז אשמח להבין. תודה

תלוי בנקודת המוצא שלך. אם הילדים משחקים מבוכים ודרקונים, אז אין יותר אלימות ו/או דברים אחרים בספרים מאשר יש במשחק. בסופו של דבר זה ספרים על גיבורים שיוצאים להציל את העולם וזה על ידי הבסה של כל מפלצות ואויבים בקרבות - זה לא אלימות גרפית מפורטת אבל כן יש קרבות. כמו במשחק מבוכים ודרקונים.

מנקודת המבט שלי כהורה לילדים באותו הגיל - הילדים שלי רואים פוקימון / הכפולה (לצערי, בבית לא מרשה להם) / הארי פוטר (מעבר לספר/סרט השלישי) וכדומה שלדעתי מכילים תכנים דומים או יותר ״קשים״ מאשר רומח הדרקון. סתם לדוגמא בכיתה של הבכורה שלי (גיל 8 גם) הרבה מהילדים קראו / ראו הארי פוטר 4 והלאה. הם בעלי תוכן בוגר משמעותית מאשר רומח הדרקון/דריזט.
לכן לא רואה בעיה בגיל 8 לקרוא (אני קראתי בגיל 9).

לא הייתי מקטלג את זה בכלל כ pg13 אלא אם גם פוקימון או נינג'גו נכנסים לאותה קטגוריה בעיניכם.

נ.ב. הדוגמא אולי הכי קלאסית מעולם הקולנוע זה מלחמת הכוכבים - אם בעינייך זה תוכן סבבה לילדים אז גם ממש אין בעיה עם רומח הדרקון.

האזכורים המיניים, כמו ברומח הדרקון - שהדרגונים (גזע של יצורים שקיים ברומח הדרקון) מטרידים מינית את נשות העיירה, ועוד כמה סצינות דומות שכבר לא זוכר, או בדריזט - מעט סצינות עירום/פיתוי וכאלה.
בתור ילד הוא בכל מקרה לא יבין ולא יזכור את זה, כמו שאולדמן כנראה שכח, אז אני לא בטוח שזה מה שיפריע לילד, (מה גם שהוא יכול מאוד בקלות להשיג את הספר לבד בכל ספריה עירונית)
לא זוכר שום דבר כזה בפוקימון, בהארי פוטר יש נשיקות (והוא יראה את זה בטלוויזיה/באינטרנט בכ''מ) וצריך לזכור שבספר הילד פשוט מדלג על הקטעים המדע מים או אלה שהוא לא מבין.
ואל תקרבי לילד את לורד סות', זה ספר לא סימפתי שאני לא זוכר בדיוק מה הוא כולל (קראתי את זה בערך בגילו של הבן שלך) ולא בטוח שרוצה לזכור.

אביעד וזאב-בודד, לאף אחד מכם אין ילדים ....
אני רואה מה הילדים שלי רואים כל יום ביוטיוב, ואני מכיר מה יש ברומח הדרקון.
אם הורה נותן לילד שלו לראות תוכניות ביוטיוב, אז ב-ויניקס יש הרבה יותר תוכן מיני, בנווה עצלנות הנערה לוהקה להיות צעירה ובעלת מראה נאה כדי שאבות ירצו לראות את התוכנית, בפוקימון הרבה מהדמויות הנשיות הן חלשות שזקוקות להצלה, וכך הלאה.
ואני לא רוצה להתחיל עם הטמטום הצרוף שנמצא בהרבה מהתוכניות של היוטיוברים (אצלי הילדים לא רואים, אצל האחיין כן).

אז מי שמאפשר לילדים שלו לראות יוטיוב / לקרוא הארי פוטר / לראות תוכניות כגון הכפולה / נינג'גו / Winx (בן שמנסה לחסל את ההורים שלו, הופך אנשים למפלצות חסרות-שכל, למרות שהנשים הן הגיבורות בעוד הבנים חסרי-תועלת סדרה, זה צרפתי - אז יחי!) וכיו"ב יכול באותו אופן לתת לו לילדים לקרוא את רומח הדרקון - זה ממש ספרים סבבה לגילאי 8-9.
אם מדובר בהורים שאין להם טלויזיה בבית או שיש רק חינוכית ואין גישה ליוטיוב, זה סיפור אחר.

למעשה כל הנושא גרם לי לחשק לקנות את הספר הראשון בעברית ולתת לבכורה (יש לי באנגלית, אבל אני בספק שהיא תרצה לנסות לקרוא אותם באנגלית :( )

נ.ב. זה גם חשוב להתאים למה שהילד קורא באופן כללי. כמו שאמרתי, הבת הבכורה שלי קוראת הארי פוטר בלי בעיה, וגם עוד הרבה ילדים בכיתה שלה (ג'). אבל כשניסיתי לתת לה לקרוא ספר פנטזיה לילדים - ספר השלושה על ההרפתקאות של טרן סגן חזירן - זה שיעמם אותה... אם הוא משחק מבוכים ודרקונים, כנראה שהת'מה תדבר אליו יותר. אבל תלוי בילד.

The oldman אמר/ה:
בנווה עצלנות הנערה לוהקה להיות צעירה ובעלת מראה נאה כדי שאבות ירצו לראות את התוכנית,

סטפני? איזה מין אבות קריפיים יצפו בגללה בתוכנית? היא קטינה! חוץ מזה, הסיבה היחידה לצפות בנווה עצלנות היא רובי רקב זצוק"ל, שהוא המבוגר היחיד שם שנראה שכיף איתו במסיבות.

אביעד אמר/ה:
בהארי פוטר יש נשיקות

בהארי פוטר יש רומנטיקה, אבל זו רומנטיקה מאוד עדינה ומצונזרת. הארי פוטר וחבריו מתנהגים בצורה כמעט א-מינית לחלוטין. נראה לי שחוץ מקטע בשיעור אסטורולוגיה בו מדברים על אורנוס ורון ממלמל משחק מילים בו הוא בעצם מבקש מאחת מבנות הכיתה להראות לו את פי הטבעת שלה (בעברית עידנו את זה לסתם תחת), אין שם שום דבר שדומה לנורמות המופקרות של הניינטיז כפי שאני זוכר אותן.

אביעד אמר/ה:
האזכורים המיניים, כמו ברומח הדרקון

ברומח הדרקון אין תיאורים מיניים גרפיים או משהו. הרבה דיבורים על הציצים של טיקה, קצת דיבורים על הציצים של לאורנה, והרבה התייחסויות לא-מפורטות לזה שקיטיארה עושה המון מין מזדמן ורנדומלי. יש איזה קטע קרינג'י שלורד סות' בעצם צופה בקיטיארה בשעת מעשה, או את הסצנה מעוררת החלחלה בה גילתנאס מגלה שהוא השתגל עם לטאה, אבל כל השאר חסוד וצנוע כמו החצי המורמוני של צוות הכותבים. אני חושד שהתכנים המיניים המעטים שכן יש שם, הוכנסו לסידרה על ידי מרגרט וייס השובבה, שבזמן כתיבת "רשומות" הייתה גרושה טרייה ומאוחר יותר התחתנה עם גבר שלפי הפרש הגילאים היא יכולה להיות אמא שלו.

חזרה