הושלם שדרוג תחזוקה לפורום
שדרגנו את הפורום לגרסה עדכנית של PHPBB. אם אתם נתקלים בבעיות, זה המקום לדווח: שדרוג תחזוקה לפורום - ספטמבר 2019
בנוסף אנו שוקלים בטווח הארוך יותר לשדרג את מערכת הפורומים למערכת מודרנית יותר ונשמח לשמוע את דעתכם. זה הנושא בו אנחנו מציגים אפשרויות שונות: אז EnWorld עדכנו את האתר שלהם

שאלה בנושא ספרים

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
kmuz

שאלה בנושא ספרים

שליחה על ידי kmuz » 22 ספטמבר 2019, 21:58

שלום.

בן שלי עוד מעט בן 8 משתתף בחוג מבוכים ודרקונים ומאד נהנה. קראתי פה בפורום מה נדרש כדי לשחק בבית, אבל השאלה שלי היא האם יש ספרים שהם לא ספרי משחק, אלא ספרי סיפורת בנושא או מבוססות על או קשורות לנושא / משחק....
תודה מראש
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
תשובות: 12
יצירת קשר:

שאלה בנושא ספרים

שליחה על ידי The oldman » 22 ספטמבר 2019, 22:06

בוודאי שיש!
הקלאסיים זה רומח הדרקון ודריזט.
אישית אני ממליץ על רומח הדרקון, יותר מגניב לדעתי. רשומות רומח הדרקון זה הספרים הבסיסיים: רשומות רומח הדרקון : אופוס הוצאה לאור
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
kmuz

שאלה בנושא ספרים

שליחה על ידי kmuz » 22 ספטמבר 2019, 22:12

שלום וזה מתאים לגיל? בהנחה שהילד כן קורא בלי ניקוד ואין לו בעיה עם דברים מפחידים.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
יצירת קשר:

שאלה בנושא ספרים

שליחה על ידי The oldman » 22 ספטמבר 2019, 22:15

לדעתי כן - הבת שלי בגיל 8 אוטוטו וקוראת הארי פוטר. זה לדעתי לא יותר מורכב. אני גם מכיר לא מעט אנשים שקראו כילדים את הספרים הללו באזור גיל 8.
באמת אולי כדאי שאני אתחיל להביא לילדים שלי את הספרים הללו... אמממ...
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
kmuz

שאלה בנושא ספרים

שליחה על ידי kmuz » 22 ספטמבר 2019, 22:17

למה לא בעצם? תודה רבה
סמל אישי של משתמש
אביעד
תשובות: 43

שאלה בנושא ספרים

שליחה על ידי אביעד » 22 ספטמבר 2019, 22:24

The oldman כתב:
22 ספטמבר 2019, 22:06
בוודאי שיש!
אישית אני ממליץ על רומח הדרקון, יותר מגניב לדעתי. רשומות רומח הדרקון זה הספרים הבסיסיים: רשומות רומח הדרקון : אופוס הוצאה לאור
אישית אני דווקא ממליץ על דריזט, לדעתי הוא יותר מגניב. :orccooldark:
וגם הוא בהוצאת אופוס:
ממלכות נשכחות : אופוס הוצאה לאור
סדר הספרים הוא טרילוגיית האלף האפל (מולדת, גלות, שהות) ואז טרילוגיית בקעת רוח כפור (רסיס הקריסטל, נהרות של כסף, אבן החן של בן המחצית) ואז סדרת מורשת האלף האפל (המורשת, לילה נטול כוכבים, מצור העלטה, מסע אל השחר)
רק מזהיר שיש בספרים האלה, גם של דריזט וגם של רומח הדרקון, מעט תכנים שהם PG13, אבל בדרך כלל זה לא מה שיפריע לילד, והוא יכול להשיג את הספרים בכל ספרייה בכ"מ.
נערך לאחרונה על ידי אביעד ב 22 ספטמבר 2019, 22:25, נערך פעם 1 בסך הכל.
kmuz

שאלה בנושא ספרים

שליחה על ידי kmuz » 22 ספטמבר 2019, 22:41

אביעד כתב:
22 ספטמבר 2019, 22:24
The oldman כתב:
22 ספטמבר 2019, 22:06
בוודאי שיש!
אישית אני דווקא ממליץ על דריזט, לדעתי הוא יותר מגניב. :orccooldark:
וגם הוא בהוצאת אופוס:
ממלכות נשכחות : אופוס הוצאה לאור
סדר הספרים הוא טרילוגיית האלף האפל (מולדת, גלות, שהות) ואז טרילוגיית בקעת רוח כפור (רסיס הקריסטל, נהרות של כסף, אבן החן של בן המחצית) ואז סדרת מורשת האלף האפל (המורשת, לילה נטול כוכבים, מצור העלטה, מסע אל השחר)
רק מזהיר שיש בספרים האלה, גם של דריזט וגם של רומח הדרקון, מעט תכנים שהם PG13, אבל בדרך כלל זה לא מה שיפריע לילד, והוא יכול להשיג את הספרים בכל ספרייה בכ"מ.
ומה הכוונה ב מעט תכנים שהם PG13? אני פשוט רחוקה מאד מכל עולם הפנטזיה אז אשמח להבין. תודה
סמל אישי של משתמש
lonewolf

שאלה בנושא ספרים

שליחה על ידי lonewolf » 23 ספטמבר 2019, 06:50

בעיקר אלימות, אבל אני זוכר קצת אזכורים מיניים ברומח הדרקון. ברשומות. ויש מצב שלורד סות', לא יהיה מתאים כל כך לילד בן 8. מה אתם חושבים?
.The lone wolf hunts alone
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
יצירת קשר:

שאלה בנושא ספרים

שליחה על ידי The oldman » 23 ספטמבר 2019, 07:15

תלוי בנקודת המוצא שלך. אם הילדים משחקים מבוכים ודרקונים, אז אין יותר אלימות ו/או דברים אחרים בספרים מאשר יש במשחק. בסופו של דבר זה ספרים על גיבורים שיוצאים להציל את העולם וזה על ידי הבסה של כל מפלצות ואויבים בקרבות - זה לא אלימות גרפית מפורטת אבל כן יש קרבות. כמו במשחק מבוכים ודרקונים.

מנקודת המבט שלי כהורה לילדים באותו הגיל - הילדים שלי רואים פוקימון / הכפולה (לצערי, בבית לא מרשה להם) / הארי פוטר (מעבר לספר/סרט השלישי) וכדומה שלדעתי מכילים תכנים דומים או יותר ״קשים״ מאשר רומח הדרקון. סתם לדוגמא בכיתה של הבכורה שלי (גיל 8 גם) הרבה מהילדים קראו / ראו הארי פוטר 4 והלאה. הם בעלי תוכן בוגר משמעותית מאשר רומח הדרקון/דריזט.
לכן לא רואה בעיה בגיל 8 לקרוא (אני קראתי בגיל 9).

לא הייתי מקטלג את זה בכלל כ pg13 אלא אם גם פוקימון או נינג'גו נכנסים לאותה קטגוריה בעיניכם.

נ.ב. הדוגמא אולי הכי קלאסית מעולם הקולנוע זה מלחמת הכוכבים - אם בעינייך זה תוכן סבבה לילדים אז גם ממש אין בעיה עם רומח הדרקון.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
סמל אישי של משתמש
אביעד
תשובות: 43

שאלה בנושא ספרים

שליחה על ידי אביעד » 23 ספטמבר 2019, 10:07

האזכורים המיניים, כמו ברומח הדרקון - שהדרגונים (גזע של יצורים שקיים ברומח הדרקון) מטרידים מינית את נשות העיירה, ועוד כמה סצינות דומות שכבר לא זוכר, או בדריזט - מעט סצינות עירום/פיתוי וכאלה.
בתור ילד הוא בכל מקרה לא יבין ולא יזכור את זה, כמו שאולדמן כנראה שכח, אז אני לא בטוח שזה מה שיפריע לילד, (מה גם שהוא יכול מאוד בקלות להשיג את הספר לבד בכל ספריה עירונית)
לא זוכר שום דבר כזה בפוקימון, בהארי פוטר יש נשיקות (והוא יראה את זה בטלוויזיה/באינטרנט בכ''מ) וצריך לזכור שבספר הילד פשוט מדלג על הקטעים המדע מים או אלה שהוא לא מבין.
ואל תקרבי לילד את לורד סות', זה ספר לא סימפתי שאני לא זוכר בדיוק מה הוא כולל (קראתי את זה בערך בגילו של הבן שלך) ולא בטוח שרוצה לזכור.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
יצירת קשר:

שאלה בנושא ספרים

שליחה על ידי The oldman » 23 ספטמבר 2019, 21:53

אביעד וזאב-בודד, לאף אחד מכם אין ילדים ....
אני רואה מה הילדים שלי רואים כל יום ביוטיוב, ואני מכיר מה יש ברומח הדרקון.
אם הורה נותן לילד שלו לראות תוכניות ביוטיוב, אז ב-ויניקס יש הרבה יותר תוכן מיני, בנווה עצלנות הנערה לוהקה להיות צעירה ובעלת מראה נאה כדי שאבות ירצו לראות את התוכנית, בפוקימון הרבה מהדמויות הנשיות הן חלשות שזקוקות להצלה, וכך הלאה.
ואני לא רוצה להתחיל עם הטמטום הצרוף שנמצא בהרבה מהתוכניות של היוטיוברים (אצלי הילדים לא רואים, אצל האחיין כן).

אז מי שמאפשר לילדים שלו לראות יוטיוב / לקרוא הארי פוטר / לראות תוכניות כגון הכפולה / נינג'גו / Winx (בן שמנסה לחסל את ההורים שלו, הופך אנשים למפלצות חסרות-שכל, למרות שהנשים הן הגיבורות בעוד הבנים חסרי-תועלת סדרה, זה צרפתי - אז יחי!) וכיו"ב יכול באותו אופן לתת לו לילדים לקרוא את רומח הדרקון - זה ממש ספרים סבבה לגילאי 8-9.
אם מדובר בהורים שאין להם טלויזיה בבית או שיש רק חינוכית ואין גישה ליוטיוב, זה סיפור אחר.

למעשה כל הנושא גרם לי לחשק לקנות את הספר הראשון בעברית ולתת לבכורה (יש לי באנגלית, אבל אני בספק שהיא תרצה לנסות לקרוא אותם באנגלית :( )

נ.ב. זה גם חשוב להתאים למה שהילד קורא באופן כללי. כמו שאמרתי, הבת הבכורה שלי קוראת הארי פוטר בלי בעיה, וגם עוד הרבה ילדים בכיתה שלה (ג'). אבל כשניסיתי לתת לה לקרוא ספר פנטזיה לילדים - ספר השלושה על ההרפתקאות של טרן סגן חזירן - זה שיעמם אותה... אם הוא משחק מבוכים ודרקונים, כנראה שהת'מה תדבר אליו יותר. אבל תלוי בילד.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
תשובות: 7

שאלה בנושא ספרים

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 25 ספטמבר 2019, 21:38

The oldman כתב:
23 ספטמבר 2019, 21:53
בנווה עצלנות הנערה לוהקה להיות צעירה ובעלת מראה נאה כדי שאבות ירצו לראות את התוכנית,
סטפני? איזה מין אבות קריפיים יצפו בגללה בתוכנית? היא קטינה! חוץ מזה, הסיבה היחידה לצפות בנווה עצלנות היא רובי רקב זצוק"ל, שהוא המבוגר היחיד שם שנראה שכיף איתו במסיבות.
אביעד כתב:
23 ספטמבר 2019, 10:07
בהארי פוטר יש נשיקות
בהארי פוטר יש רומנטיקה, אבל זו רומנטיקה מאוד עדינה ומצונזרת. הארי פוטר וחבריו מתנהגים בצורה כמעט א-מינית לחלוטין. נראה לי שחוץ מקטע בשיעור אסטורולוגיה בו מדברים על אורנוס ורון ממלמל משחק מילים בו הוא בעצם מבקש מאחת מבנות הכיתה להראות לו את פי הטבעת שלה (בעברית עידנו את זה לסתם תחת), אין שם שום דבר שדומה לנורמות המופקרות של הניינטיז כפי שאני זוכר אותן.
אביעד כתב:
23 ספטמבר 2019, 10:07
האזכורים המיניים, כמו ברומח הדרקון
ברומח הדרקון אין תיאורים מיניים גרפיים או משהו. הרבה דיבורים על הציצים של טיקה, קצת דיבורים על הציצים של לאורנה, והרבה התייחסויות לא-מפורטות לזה שקיטיארה עושה המון מין מזדמן ורנדומלי. יש איזה קטע קרינג'י שלורד סות' בעצם צופה בקיטיארה בשעת מעשה, או את הסצנה מעוררת החלחלה בה גילתנאס מגלה שהוא השתגל עם לטאה, אבל כל השאר חסוד וצנוע כמו החצי המורמוני של צוות הכותבים. אני חושד שהתכנים המיניים המעטים שכן יש שם, הוכנסו לסידרה על ידי מרגרט וייס השובבה, שבזמן כתיבת "רשומות" הייתה גרושה טרייה ומאוחר יותר התחתנה עם גבר שלפי הפרש הגילאים היא יכולה להיות אמא שלו.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה
  • שולחן עגול בנושא כנס ביגור
    על ידי MDE » 17 יולי 2018, 18:10 » ב השולחן העגול
    0 תגובות
    241 צפיות
    הודעה אחרונה על ידי MDE
    17 יולי 2018, 18:10
  • שאלות בנושא מפות מקוונות