• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

דרקונים ונתונים [דו"נ 50] (5) הדרקון המלחש.

(יודע שיש אתגר חדש, פשוט כותב לאתגר הקודם)

כולם יודעים מתי הייתה ההתחלה. ההתחלה הייתה כשהאלים נוצרו מהאין. אבל מי יצר את האלים? זו שאלה שאיש לא יודע את התושבה עליה. לא ההסטוריונים, לא הדרקונים ואפילו האלים עצמם לא יודעים. התושבה היא פשוטה, אבל מסובכת.
בראשית הימים, לפני שקו הזמן נוצר, לפני שהמרחב הקיומי נברא, הייתה ישות מוזרה. במראה, היא הזכירה דרקון, בתוך תוכה, היא הייתה שונה לחלוטין. אתם מבינים, היישות הזאת הייתה לפני הזמן, לפני הכל.
אותה יישות תקום ממרבצה לקרב האחרון, לסוף העולם, כשהכאוס יכלה את המישורים ואת הממדים המקבילים, ותילחם עד לנצחון או להפסד.

אותו דרקון רב עוצמה יצר את הכל, הוא ברא את האלים, את הזמן, את המרחב. הוא קבע את חוקי הפיזיקה, את חוקי הקסם, את כללי המוסר ואת תקנות התקווה. הוא מלחש באוזני האלים ומחכה לסופו או למותו. הוא לחש ליוצר החיים את הסודות ליצירתו המופלאה, הוא לחש למלך האלים עצות וסודות שנשכחו מהעולם.

דרקון מלחש:
דרקון עצום, תוהו ניטרלי
חיים: 546
דרג"ש: 22
מהירות: 9 מטר, תעופה 9 מטר
כוח +5 (20)
זריזות +2 (14)
חוסן +3 (16)
תבונה +7 (24)
חוכמה +4 (18)
כריזמה +5 (20)
גלגולי הצלה: תבנ: +12, כרז: +8
חסינות לנזק מסוג: פסיכי; מוחץ, משסף ודוקר מהתקפות לא קסומות.
חסינות למצבים: משותק, המום (מהתקפות פסיכיות)
חושים: רגש מחשבתי: 18 מ', מסוגל לחוש במחשבתו של כל יצור, אלא אם הוא מסתיר אותה.
שפות: הכל, טלפטיה (לא מוגבל במרחק)
אתגר: 24 (תקנו אותי אם אני טועה)

נשימה תת מימית: הדרקון מסוגל לנשום מעל ומתחת למים בכל רגע נתון.
התנגדות אגדית (3/יום): אם הדרקון נכשל בגלגול הצלה, הוא יכול להצליח במקום.

פעולות:
התקפה מרובה: הדרקון תוקף פעמים עם התקפת קפאפ לבחירתו.
טפרים: +17 להתקפה, 3 מ', מטרה אחת. בפגיעה: 2ק10+8 נזק משסף.
נשיכה: +17 לפגיעה, 3 מ', מטרה אחת. בפגיעה: 2ק10+10 נזק דוקר.
זנב: +17 לפגיעה, 6 מ', מטרה אחת. בפגיעה: 2ק10+8 נזק מוחץ.

נשק נשיפה:
נשיפת אש: הדרקון יורק אש בחרוט של 27 מטר. כל יצור שעומד בטווח הזה, חייב להצליח בזריקת זריזות. אם נכשל, חוטף 13ק10 נזק. אם הצליח חוטף חצי מזה.
נשיפה פסיכית: הדרקון מיידה חרוט באורך 27 מטרים של מחשבה טהורה. כל יצור שעומד בטווח הזה, חייב להצליח בזריקת תבונה. אם נכשל, חוטף 12ק10 נזק מחשבתי ומשותק עד לתור הבא של הדרקון.. אם הצליח, לא חוטף נזק בכלל. הנשיפה מתעלמת מכל חסינות והתנגדות לנזק מחשבתי, ומכל חסינות והתנגדות למצב משותק.

תקשור עם חיים: הדרקון יכול לנצל פעולה בשביל לתקשר עם כל יצור שעומד בטווח של 36 מ' ממנו. הדרקון מתעלם מכל חסינות מחשבתית.
בריאה: פעם ביום, הדרקון יכול לנקוב בשם של יצור מסוים, ולברוא אותו. הוא לא מוגבל מבחינת הדמיון או מבחינת החוקים הפיזיקלים והביולוגים.
פעולה אגדית:
אחרי כל תור של אויב, הדרקון יכול לפעול בדרכים הבאות:
התקפת זנב.
התקפת טופר.
נשיכה.

הערות? תיקונים? הארות?

תשקיע עוד כמה דקות כדי להתאים את הסטאטבלוק לפורמט, וזה יהיה יותר נוח לקריאה.
כמו כן, בתור "דרקון לוחש" היה מגניב אם היו לו יכולות מנטליות כאלה ואחרות (לא דווקא לקרב) או משהו שמתכתב עם השם שלו והיכולות שלו כמי שברא את חוקי הפיזיקה והקסם וכו'. כרגע הוא בעיקר מכונת-נזק.

לאל אדיר שברא את היקום וכללי הפיזיקה לא אמורים להיות נתונים... זה פאקינג יצור כל יכול.
נ.ב.: לויכוחים שלנו היתה השפעה על הפלאף?

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
לאל אדיר שברא את היקום וכללי הפיזיקה לא אמורים להיות נתונים... זה פאקינג יצור כל יכול.
מסכים לגמרי. אם הוא בסך הכל יצור בדרגה 24 עם נתונים, זה אומר שהוא חזק בערך כמו דרקון עתיק "רגיל". גם התכונות שלו נמוכות יותר מהתכונות של דרקון ירוק, והוא עף במהירות איטית כל כך, שאלף ממוצע יכול להשיג אותו בריצה. זה לא מאוד מרשים בשביל יצור שיכול להתחיל יקומים.

אם הוא יצר חוקים וסדר, מדוע הנטיה שלו תוהנית?

מסכים עם כל הביקורות כאן, מוסיף גם שיכולת של בריאה פעם ביום לא ממש מסתדרת לי עם דרקון שברא את הכל - לקח לו הרבה זמן לעשות את זה, לא?
בכל אופן, הדרקון נחמד מאוד ויש לי כמה שאלות עליו:
1. מה הישות הזו תעשה בסוף העולם? נשמע מעניין
2. איך הישות הזו מתקשרת עם השחקנים - מה הם צריכים לעשות כדי למנוע מסוף העולם להגיע (או כדי לגרום לו להגיע)?

1. בעקרון, הישות הזו תילחם בסוף העולם. תילחם במה? המנחה יחליט. זה מאוד מתאים לשמחק אפוקליפטי.
2. או בטלפטיה, או פנים אל פנים.
3. צריך לשנות את התפיסה בנושא הזה: לא לקח לו זמן לברוא הכל כי לא היה זמן. הוא היה קיים, ואז הכל היה קיים. וגם הזמן נברא בתקופה הזאת.

לא נראה לי שיש מישהו שיכול לדרקון עצום שברא את הזמן והחלל.
lonewolf אמר/ה:
3. צריך לשנות את התפיסה בנושא הזה: לא לקח לו זמן לברוא הכל כי לא היה זמן. הוא היה קיים, ואז הכל היה קיים. וגם הזמן נברא בתקופה הזאת.
שמח שהדיונים שלנו נשאו איזשהו פרי...

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
לא נראה לי שיש מישהו שיכול לדרקון עצום שברא את הזמן והחלל.
אתה מתייחס לתיאור הפלאפי ולא לנתונים המשחקיים. טרסק למשל יותר חזק ממנו.
הח׳אן הטטרי אמר/ה:
שמח שהדיונים שלנו נשאו איזשהו פרי...
לא זכור לי שדיברנו על זה :)

אתה לא מרגיש שהנתונים המשחקיים צריכים לשקף את הפלאפ?

זה כמו שאכתוב נתונים לנמלה: יסודן ענק, 200 נק"פ, יכולות טלפתיות.
"אבל זו נמלה. כתבת בתיאור שאורכה כשלושים מילימטר והיא ניזונה מעלים ומחרקים אחרים..."
"כן אבל אתה לא מתייחס לנתונים המשחקיים."

נכון, אבל לא היה זמן. לא היו ימים, לא היו לילות, לא היו שנים וחודשים. אין כאן שאלה של בכמה זמן הוא עשה את זה כי לא היה זמן כשהוא עשה את זה. לכן פעם ביום נשמע לי חזק מספיק, ולא אוברפווארד, כמו שהוא היה אם זה היכולת הזו היתה פעילה כל הזמן.

lonewolf אמר/ה:
אתה מתייחס לתיאור הפלאפי ולא לנתונים המשחקיים. טרסק למשל יותר חזק ממנו.
עדיין לא הבנתי מה הטענה הזו אמורה להביע... הח'אן בהחלט התייחס לנתונים המשחקים ואמר שהם סותרים את התיאור הפלאפי... בוודאי לא הסברת איך הפלאף תואם לנתונים - היצור שברא את האלים לא אמור להיות חלש יותר ממחצית הדרקונים העתיקים במשחק שלך ושכל חצי אל יכול לנגב בו את הרצפה.
חוץ מזה זה בערך האל הגדול של המשחק, הוא לא אמור להיות עם נתוני מו''ד בכלל, לא כאלה שאומרים לשחקנים ''זה האל הכי גדול שלי, בואו תנסו להרוג אותו כי אתם יכולים''. הוא אמור להיות אוברפאוורד, ועדיף ברמה כזו שאין לו אפילו נתונים.

ולשאלה שלי - כשאמרתי מתקשרת עם השחקנים התכוונתי מתקשרת בחיריק, כלומר מלשון קישור, לא מלשון תקשורת - מה הקשר של האל הגדול של כל היקום תחבורת השחקנים? מה הוא רוצה מהחיים שלהם ולמה הם יכולים לעשות משהו שהוא לא יכול, או מה הם רוצים מהחיים שלו ולמה הם חושבים שהוא יקשיב להם בכלל.

חזרה