• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

חיסרון לגרסה 5, תודעה שבורה.

עד כמה שידוע לי אין אופציה של חסרונות ב5 אז ניסיתי לבנות אחד בעצמי, אני בספק עם זה יהיה מאוזן.

תודעה שבורה
השפיות שלך אבדה לך בשלב זה או אחר והשאירה אחריה שברים של תודעה, אך שברים אילו הופכים אותך למשהו אחר.

תכונות: הורד שתי נקודות מחוכמה שלך והוסף אותם לתכונה מנטלית אחרת.
הצלות: אתה סובל מחיסרון עבור כל הצלה מבוססת חוכמה, כאשר מטילים אליך לחש הקספה או כפיה ונכשלת בהצלחה יש סיכוי של 50% שבמקום שהלחש יעבוד המייל במקום זה יכנס להלם למשך מספר סיבובים השווה לתכונה המנטלית שלה הוספת נקודות מהיכולת הקודמת.
בנוסף כאשר אתה מציל נגד השפעות אשליה הד"ק עולה ב1
מיומנויות ובדיקות: אתה סובל מחיסרון עבור כל המיומנויות והבדיקות מבוססות חוכמה אך מקבל יתרון בבדיקות המבוססות על התכונה המנטלית שבחרת.
נזק: כאשר אתה נפגע וחוטף נזק תודעה זרוק קובית אחוז.
בתוצאה 1-25 אתה חוטף נזק כפול, בתוצאה של 26-50 אתה חוטף נזק כרגיל. בתוצאה של 51-75 אינך חוטף נזק. בתוצאה של 76-100 התוקף במקום זאת סופג את הנזק.
קריאת מחשבות: כאשר יצור מנסה לקרוא את המחשבות שלך עליו להצליח בהצלת חוכמה השווה ל12+ תוסף התכונה המנטלית שבחרת או לחטוף 1ק6 נזק עבור כל שתי דרגות שלך (לפחות 1ק6) ולסיים את קריאת המחשבות, אם הוא נכשל בהפרש של 5 הוא גם נעשה המום למשך מספר תורות השווה לתוספת התכונה המנטלית שלך.
ההצלה הזו נעשתה לפני שאתה מציל כנגד ההשפעה שלו (במידה וצריך הצלה).

זה רעיון מעניין, (אגב סתם להיות ניטפיק, מגרעה ולא חיסרון, יש חסרונות ב5 וזה כשאתה מגלגל פעמים ובוחר את הנמוך וכו') הבעיה שאני לא יודע כמה זה מאוזן, הן מאחר ואתה לא יכול לעלות את התכונות שלך מעל 20 ב5, (חוץ מברברי עם כוח וחוסן) והן העובדה שאתה יכול ליצור גזע אם +4 לתכונה כלשהי בלי מינוס (אם הוא לוקח גזע שגם נותן תוסף חוכמה אז זה מתקזז).

זה שאתה מקבל חיסרון על מיומניות חוכמה (שלרוב זה אומר תפיסה בשביל רוב הדמיות) אבל יתרון בתבונה (כל בדיקות הידע) או כריזמה (שכנוע/איום/תרמית) זה שבור רצח לדעתי, תחשוב על נוכל שלוקח התמחות בשכנוע, אם חלוקת תכונות הוא יכול להגיע ל18 כריזמה בקלות, ואז לקבל יתרון בבדיקות כריזמה... זו דמות בדרגה 1 שמגלגלת פעמיים על בדיקת שכנוע/איום/תרמית, שסביר שבאחת מהם הו לקח התמחות ועכשיו יש לו גם +8 לבדיקה בדרגה 1...

חזרה