• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

איך להיכנס למבוכים ודרקונים

A

Anonymous

Guest
היי אני עידן אני בן 18 ולא שחקתי מבוכים ודרקונים במשך 7 שנים ואני כבר לא זוכר את רוב החוקים והייתי רוצה לחזור לשחק אבל אני לא יודע מאיפה להתחיל.
יש מקום בו אני יוכל ללמוד את זה ?
מקום בו אני יוכל למצו קבוצה לשחק איתה ?
באיזה גרסה כדי לי לשחק ?
אני השמח עם מישהו יוכל לאזור.

כדי ללמוד מבוכים ודרקונים אתה צריך את הספרים של השיטה, ואם תמצא קבוצה הם יוכלו לעזור לך ללמוד.
אולדמן סיכם היטב היכן ניתן למצוא קבוצה, וכדאי להוסיף שבפורום חיפוש שחקנים ניתן למצוא קבוצה גם למשחק פנים אל פנים וגם למשחק אונליין. אתה יכול גם לנסות להירשם לפורום ולהיכנס למשחקים מקוונים ורשומות.
הגרסאות שכדאי לך לשחק בהן תלויות בהדפה שלך לפשטות וידיעת העברית שלך. אם פשטות חשובה לך ואתה יודע אנגלית, לך על מו"ד 5, שאת הsrd שלה (רוב החוקים החשובים) אפשר למצוא כאן: https://www.pundak.co.il/dungeons-dragons/articles/842-download-dnd5-hebrew החוקים המלאים לא תורגמו לעברית ולא צפויים להיתרגם בעתיד הקרוב.
אם אתה לא יודע אנגלית, או שאתה רוצה משחק מורכב קצת יותר, פאת'פיינדר עדיפה לך, מכיוון שהספרים שלה תורגמו לעברית.
שתי השיטות האלה משוחקות בארץ וקל להשיג את הספרים שלהן.
ואנור גם שיטה חביבה, אבל היא לא ממש מו"ד. כדאי לך לקרוא ולהתרשם

אביעד אמר/ה:
אולדמן סיכם היטב היכן ניתן למצוא קבוצה, וכדאי להוסיף שבפורום משחקים מקוונים ורשומות ניתן למצוא קבוצה גם למשחק פנים אל פנים וגם למשחק אונליין. אתה יכול גם לנסות להירשם לפורום ולהיכנס למשחקים מקוונים ורשומות.
תיקון- פורום חיפוש שחקנים.
פורום משחקים מקוונים ורשומות זה פורום אחר, שבו אתה יכול להצטרף למשחקים אינטרנטיים שרצים כאן בפורום, או לפרסם את מעללי הקבוצה שלך.

עידן 97 אמר/ה:
באיזה גרסה כדי לי לשחק ?
ורק הערת המשך, הגרסה / מהדורה פחות חשוב, אלא אם אתה חייב בעברית. מה שיותר חשוב זה למצוא קבוצה של אנשים שאתה מסתדר איתם וכיף לכם לשחק ביחד. אם זה 3.5, פאת'פיינדר, 5, 4 או בכלל משחק מלחמת הכוכבים, פחות חשוב בעיניי.
למרות שכן, יש אנשים שעוזבים קבוצות כי הם לא רוצים לשחק X אלא Y.

ועוד שאלה - אתה רוצה להנחות או לשחק? אם אתה מוכן להנחות, שזה גם כיף וגם מאוד מספק, אז אתה בהחלט יכול לנסות לפתוח קבוצה בעצמך. אם אתה רוצה לשחק, כנראה שבכל מקרה כדאי להצטרף לקבוצה קיימת כלשהיא או לפחות למצוא שליט מבוך.

חזרה