ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

[מהדורה 5] מכשף הוא מקצוע חלש?

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
סמל אישי של משתמש
tkhag1
תשובות: 1

שליחה על ידי tkhag1 » 29 אוגוסט 2019, 10:01

כשאני חושב על זה הבעיה היא ברעיון שבו בנו אותו, מקצוע כללי שמקבל מיקוד מהברית שלו, רוב המקצועות הם כבר בעלי מיקוד כללי או לפחות מספר כיוונים ברורים, כאשר הם בוחרים את המסלול שלהם בצורת מעגל/סיגנון או מה שזה לא יהיה הם מתקדמים באותו מסלול.
כאשר המכשף בוחר ברית הוא בוחר כיוון שאין לו באמת התחלה אמיתית בו, אז מכשף מרפא יהיה כמה צעדים טובים מאחור לעומת מקצוע עם יכולות רפואיות שבחר להתמקד ברפואה.
יתכן שזה היה בסדר אם למכשף הייתה בעל יכולת להיות מגוון, הבעיה שהוא צריך להשקיע את כל היכולות שלךו בתחום שהוא בחר כדי להיות טיפה פחות גרוע בו.
ישבתי חצי שעה מול המסך בניסיון לחשוב על משהו חכם ומתוחכם, ואז הבנתי שאין לי שום דבר מעניין להגיד.
א.ש.
סמל אישי של משתמש
nav566
תשובות: 7

שליחה על ידי nav566 » 29 אוגוסט 2019, 12:43

אני לא מסכים. טרובדור זה המקצוע שבנוי להיות "טוב בהכל". וורלוק יכול ללכת להרבה כיוונים, אבל הוא צריך ללכת בהם. כמו שאשף יכול להיות תותח זכוכית, תמיכה או חוץ קרבי, כך גם וורלוק יכול ללכת לכמה כיוונים שונים. למרות שהוא לא עושה אף אחד מהם טוב במיוחד, זה לא מהסיבה הזו. הסיבה היא שכמות הלחשים שלו קטנה מדי, אז אין לו את היכולת להיות קונסיסטנטי. זו הסיבה שהוא הרבה יותר טוב במולטיקלאס.
"שאלתי את עצמי למה חתולים שותים ישר מהאסלה. אמי אמרה לי שזה בגלל שהמים שם קרים. עכשיו אני שואל את עצמי איך אמי ידעה זאת..."
- וודי אלן
סמל אישי של משתמש
tkhag1
תשובות: 1

שליחה על ידי tkhag1 » 29 אוגוסט 2019, 13:51

לא אמרתי שהוא אמור להיות טוב בהכל, אילה שהיא נבנה בצורה שהוא יכול ללכת לכל כיוון, ללכת בכיוון אחד ולהישאר בו, הנקודה שלי היא שבגלל הסטטים הראשונים של מכשף לעומת נגיד כוהן הוא שבתחום הריפואי הכוהן כבר בצעד 1-2 והמכשף לא, אחרי שמכשף יקח ברית שמימיות ילך שתי צעדים בתחום הזה אבל כוהן שיקח תחום רפואי יתקדם שתי צעדים גם הוא, כלומר כוהן יהיה ברמה רפואית של 4 בעוד מכשף יהיה ברמה רפואית של 2.
ישבתי חצי שעה מול המסך בניסיון לחשוב על משהו חכם ומתוחכם, ואז הבנתי שאין לי שום דבר מעניין להגיד.
א.ש.
סמל אישי של משתמש
nav566
תשובות: 7

שליחה על ידי nav566 » 29 אוגוסט 2019, 14:25

מה זה הסטטים הראשונים? בדרגה 1, כושף וכוהן שניהם בוחרים לחשים. הם בוחרים משהו שיעזור להם ללכת בכיוון מסויים. מהבחינה הזו הם אותו הדבר. אין לכוהן איזה יתרון פתיחה, או יכולת אוטומטית שהוא מקבל בריפוי.
כמו שאמרתי, כוהן באמת יהיה יותר טוב מוורלוק בריפוי, כי לוורלוק אין הרבה לחשים אז הוא יהיה מוגבל. אבל זו בעיה אחרת, שלא קשורה ב"סטטים הראשונים".
"שאלתי את עצמי למה חתולים שותים ישר מהאסלה. אמי אמרה לי שזה בגלל שהמים שם קרים. עכשיו אני שואל את עצמי איך אמי ידעה זאת..."
- וודי אלן

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה