ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

[מו"ד 5] כשרונות חדשים

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
תשובות: 6

[מו"ד 5] כשרונות חדשים

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 23 אוגוסט 2019, 08:15

אני משתעשע עכשיו במחשבה על עוד וריאנטים של טלפת - קליירויינט (כזה שרואה דברים מרחוק וכיו"ב) וטלקינט (מזיז דברים בכוח המחשבה - עם mage hand ואולי עוד כמה יכולות, למשל להעיף חפצים לגרימת נזק) - אבל אולי זה לא חייב להיות כשרון אלא ארכיטיפים למקצועות? זה יכול להתאים לחלק מעולמות המערכה שקצת שונים מהשטאנץ הימי-ביניימי הרגיל, ויותר פשוט לשימוש מאשר מקצוע שלם (יש כזה באנארטד ארקאנה, מיסטיקן).

אולי, כמו שיש לכל מקצוע כמעט ארכיטיפ של מטיל לחשים (לוחם טוטם, אביר מאגי, תעלולן מאגי) אפשר לעשות גם גרסה כמו-פסיונית? למשל:
מנטליסט (קוסם עם כוחות פסי)
יוגי/פאקיר (כוהן או דרואיד? עם פסי)
מאגנט (מתנקש ומנטליסט, היה מקצוע כזה ברולמאסטר)
וכו'

סתם רעיון, נראה אם יצא ממנו משהו, רשמתי אותו כאן כדי לא לשכוח.

בקשר לכשרונות שכבר כתבתי, אז נראה שסכינאי וטלפת סבירים ומאוזנים. אבל עם סייף ויד הנפץ אני עדיין תקוע.

אני לא רוצה שלסייף יהיה תוסף לדרגש כי אז הוא בדיוק כמו לחימה בשני כלי נשק רק עם האפשרות להשתמש גם במגן. מנסה לחשוב על משהו ייחודי מצד אחד ולא מעצבן-מכנית מצד שני, שמאפשר לך להרגיש שאתה משחק דמות שממש טובה בחרב אבל בלי שכל מי שיש לו חרב ירצה לקחת רק את הכישרון הזה. עוד רעיונות?

ויד הנפץ.. אני קצת מתייאש מהכישרון הזה. אולי צריך לקחת אותו לכיוון אחר לגמרי. בסופו של דבר, התחלתי מהשם ולא מהמכניקה.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
nav566
תשובות: 7

[מו"ד 5] כשרונות חדשים

שליחה על ידי nav566 » 23 אוגוסט 2019, 09:06

אתה מבין, dual wielder לא נותן לך את העוד התקפה. את זה אתה יכול לעשות גם בלי הכישרון, פשוט אם תסחב נשק ביד השנייה. הוא נותן לך תוסף לדרג"ש, את היכולת לסחוב נשק לא קל ביד החזקה ואת היכולת לשלוף את שני הנשקים באותו זמן.
"שאלתי את עצמי למה חתולים שותים ישר מהאסלה. אמי אמרה לי שזה בגלל שהמים שם קרים. עכשיו אני שואל את עצמי איך אמי ידעה זאת..."
- וודי אלן
סמל אישי של משתמש
אביעד
תשובות: 36

[מו"ד 5] כשרונות חדשים

שליחה על ידי אביעד » 23 אוגוסט 2019, 10:13

המפקד האלמוני כתב:
23 אוגוסט 2019, 08:15
אולי, כמו שיש לכל מקצוע כמעט ארכיטיפ של מטיל לחשים (לוחם טוטם, אביר מאגי, תעלולן מאגי) אפשר לעשות גם גרסה כמו-פסיונית?
רעיון מעניין בהחלט, הייתי רוצה לראות איך מכאניקה פסיונית תיכנס במו"ד 5.
המפקד האלמוני כתב:
ויד הנפץ.. אני קצת מתייאש מהכישרון הזה. אולי צריך לקחת אותו לכיוון אחר לגמרי. בסופו של דבר, התחלתי מהשם ולא מהמכניקה.
אולי כדאי ללכת על השראה מהנדסה קרבית? "עשר אצבעות לי יש; תשע שמונה שבע שש..."
סמל אישי של משתמש
the Nerubian
The Fatespinner Archmage
תשובות: 60
יצירת קשר:

[מו"ד 5] כשרונות חדשים

שליחה על ידי the Nerubian » 23 אוגוסט 2019, 12:13

המפקד האלמוני כתב:
אולי, כמו שיש לכל מקצוע כמעט ארכיטיפ של מטיל לחשים (לוחם טוטם, אביר מאגי, תעלולן מאגי) אפשר לעשות גם גרסה כמו-פסיונית? למשל:
מנטליסט (קוסם עם כוחות פסי)
יוגי/פאקיר (כוהן או דרואיד? עם פסי)
מאגנט (מתנקש ומנטליסט, היה מקצוע כזה ברולמאסטר)
וכו'

סתם רעיון, נראה אם יצא ממנו משהו, רשמתי אותו כאן כדי לא לשכוח.
לטעמי זו הגישה הנכונה יותר עבור סוגי דמויות כאלו, וממילא אני מרגיש שמקצוע הקוסם (Sorcerer) מכסה די טוב את הארכיטיפ המוכר של טלפת\טלקינט שהכוחות התעוררו בו בגיל ההתבגרות והוא לומד לשלוט בהם.
(פסיונים במו"ד הם בתכלס קסם עם תירוץ למה זה לא קסם. ברמה שפסיונים יוצרים כדורי אש ומזמנים מפלצות עשויות אנרגיה, אבל זה לא קסם, אז כבר פשוט קח קוסם ותשחק אותו כאילו זה לא קסם)
The strands of destiny weave only a web of death

You can ask an audience to believe the impossible, but not the improbable
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
תשובות: 6

[מו"ד 5] כשרונות חדשים

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 23 אוגוסט 2019, 13:35

nav566 כתב:
23 אוגוסט 2019, 09:06
היכולת לסחוב נשק לא קל ביד החזקה ואת היכולת לשלוף את שני הנשקים באותו זמן.
ואני מנסה שהכישרון לא יהיה "בול כמו לחימה בשני כלי נשק, רק בלי שני כלי הנשק ועם אפשרות לקחת מגן"
the Nerubian כתב:
23 אוגוסט 2019, 12:13
לטעמי זו הגישה הנכונה יותר עבור סוגי דמויות כאלו
במקור (מו"ד הישנה ואח"כ מוד"מ1) כוחות פסיוניים היו תוספת לדמויות או מפלצות ולא מקצוע נפרד. במוד"מ2, זה קיבל מקצוע משלו, שהיה שונה לגמרי מהקסמים הקיימים וגם עבד אחרת לגמרי מבחינת חוקים (בדיקות מיומנות שמבוססות על תכונות), אבל זה נושא אחר לגמרי.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
nav566
תשובות: 7

[מו"ד 5] כשרונות חדשים

שליחה על ידי nav566 » 23 אוגוסט 2019, 13:42

המפקד האלמוני כתב:
23 אוגוסט 2019, 13:35
ואני מנסה שהכישרון לא יהיה "בול כמו לחימה בשני כלי נשק, רק בלי שני כלי הנשק ועם אפשרות לקחת מגן"
טוב. אז מה בנוגע לוויתור על יתרון בשביל התקפה כפעולת בונוס, שגורמת 1ק6 נזק נוסף?
"שאלתי את עצמי למה חתולים שותים ישר מהאסלה. אמי אמרה לי שזה בגלל שהמים שם קרים. עכשיו אני שואל את עצמי איך אמי ידעה זאת..."
- וודי אלן

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה