• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פאת'פיינדר 1 מה עדיף, פאת'פיינדר מה' 1 או מה' 2? (ושאלה על דרקוניקון)

Nir the Collector

פונדקאי מהשורה
אני וחברים שלי רוצים להתחיל לשחק פאת'פיינדר, וחשבנו לקנות את מה' 2 החדשה שיוצאת בעברית עוד מעט, אבל אז הבנו שאנחנו לא כל כך יודעים הרבה של שתי המהדורות, ןשעדיף לשאול אנשים שמבינים מה עדיף לקנות.
מה יותר נוח למתחילים, ומה יכניס אותנו יותר בקלות לכל העניין של משחקי תפקידים?

וחוץ מזה, שאלה על דרקוניקון:
יש משחקים שמיועדים לשחקנים מתחילים? כדאי לנו ללכת לשם כדי להכיר קצת את השיטה או שזה רק למנוסים יותר? ואם כן, איך אנחנו מזמינים כרטיסים למשחקים כאלה ובכללי איזה כרטיס כדאי לקנות בשביל לשחק משחקים? פשוט המידע שיש באתר קצת מעורפל בשבילי ואני אשמח אם מישהו יוכל לעזור לעשות קצת סדר.

תודה רבה מראש לכל העונים!

א. תיקון טעות - אף אחד לא מתכוון לתרגם את פאת'פיינדר 2 בזמן הקרוב, ולשיטה יש לפחות עוד שנתיים עד שיש סיכוי לראות אותה בעברית.
ב. לדעתי פאת'פיינדר 1 יותר טובה להכניס אתכם למשחקי תפקידים, מהסיבה הפשוטה שאף אחד לא ממש משחק בפאתפיינדר 2 בארץ. מצד שני, המכאניקה של פאת'פיינדר 2 יותר ידידותית למתחילים.
ממליץ לך להשתתף בהשקה של פאת'פיינדר 2 בדרקוניקון כדי לראות איזו שיטה מתאימה לכם יותר.
ג. לא ביצעתי העצמי את תהליך ההרשמה השנה, לכן אני לא יכול לעזור לך בזה, אבל הוא אמור להיות די פשוט. ניסית?

האמת שלא כי אני לא כל כך בטוח לאן אני אמור להירשם, לאיזה סוג משחקים באיזה שעה, אני לא בטוח לגבי כל זה
בנוגע לעניין של פאת'פיינדר, ממה שאמרת אני כן מעדיף את מה' 1, הבעיה היחידה היא שאני לא בטוח עד כמה היא ידידותית למתחילים, אתה חושב שיהיה נוח להיכנס אליה כמתחילים? (באופן אובייקטיבי, בלי קשר למה' 2)

אם אתה לא יודע לאן להירשם לי בוודאי אין דרך לדעת. תירשם למשחקים בשיטות שאתה רוצה ובשעות שנוחות לך, ותוודא שהמשחק מיועד למתחילים, זה אמור להיות רשום שם.
לדעתי פאת'פיינדר 1 לא ידידותית למתחילים, אבל עם מאמץ והשקעה סבירים אפשר בהחלט ללמוד אותה ולהתחיל לשחק.
אם אתה רוצה שיטה ידידותית למתחילים מו''ד 5 עדיפה, אבל היא באנגלית, אבל ניתן למצוא את הsrd שלה בעברית בפורטל הפונדק. (לא ניתן לשחק רק איתו, אבל הוא נוח ככלי עזר)

האמת שאני וחברים שלי ניסינו את מו''ד 5 עם הSRD אבל לא היה לנו כל כך נוח, חבר שלי רצה לנסות פעם פאת'פיינדר והוא אמר לי שזה כן ממש נוח וכדאי לנו ללכת על זה, אז אנחנו כן יודעים על השיטה הזו ואנחנו יודעים קצת על הבסיס של משחקי תפקידים, איך זה פועל בערך וכל זה, אז אנחנו לא נכנסים לשם לגמרי עיוורים.
לגבי הכנס, עיינתי עוד קצת בדפים השונים באתר וזה עשה לי סדר, אז אני בסדר אם זה.
אם אתה אומר שעם מאמץ והשקעה נוכל ללמוד פאת'פיינדר, נראה לי שפשוט נלך על זה ונשקיע. תודה רבה!

ניסיתם מו''ד 5 עם הsrd במקום הספר, מה הפלא שלא עבד לכם? זה כמו לתפעל מכונה עם חצי חוברת הוראות. אם תנסו עם הספרים תוכלו לשחק בנוחות רבה.
שוב, אחדד, ללמוד פאת'פיינדר דורש קצת מאמץ, אבל זה מאמץ בהחלט לא מוגזם ומתחילים יכולים לשחק בשיטה. רק ממליץ לא לשחק בהתחלה מקצועות עם יכולת הטלת לחשים כי לחשים זה כאב ראש.

1. המהדורה השנייה אמורה להיות נוחה יותר למתחילים אם אתם יודעים אנגלית. זו כן שיטה חדשה ללא הרבה חומר, ככה שזה אולי ידרוש רמה מסוימת של אלתור מצד המנחה בנוגע למפלצות ואתגרים, אבל זה לא נורא בכלל.
המהדורה הראשונה לעומתה יותר מסובכת, אבל אם שיחקתם מו"ד 3.5 בעבר, תרגישו בנוח. היא מאוד דומה לשיטה הזו. כמו כן, ספר הבסיס ואוגדן המפלצות שלה תורגמו לעברית- שזה בהחלט יכול להוות שיקול. וכמובן, יש לה הרבה יותר חומר.

בכללי, מקצועות עם הטלת לחשים הם מסובכים יותר ממקצועות ללא היכולת הזו, אבל גם מגוונים בהרבה- ככה שאם אחד מכם רוצה לשחק מטיל לחשים, שיידע שזה ידרוש ממנו יותר מאמץ.
2. כדי להרשם לדרקוניקון, צריך ליצור משתמש, לבחור את המשחקים שאתה רוצה לשחק בהם, למלא את הפרטים בצד ולשלם. לא מסובך מדי. אם אתה הולך רק למשחק אחד, קנה "כניסה ופעילות בודדת". אם לא, אז קנה כרטיס ליום שלם. אני לא חושב שיש משהו באמצע, למרות שייתכן שאני טועה.

אני חושב שהפקטור המרכזי כאן הוא שהאנגלית מהווה לנו מחסום, אנחנו לא כל כך מסתדרים עם זה בגלל זה אנחנו לא התנסינו עם הספרים של מו''ד 5 ואנחנו גם לא כל כך מתכוונים לעשות את זה, כנ''ל פאת'פיינדר 2. נראה שאנחנו פשוט נלך על פאת'פיינדר אחד.
תודה על כל העזרה

פאת׳פיינדר היא שיטה טובה מאוד, פשוט תקנו ותתחילו לשחק :)
בקשר לדרקוניקון, אתם יכולים להרשם למשחקים של פאת׳פיינדר או מבוכים ודרקונים - הכל בעברית.
תראו איזו הרפתקה נשמעת מעניינת ולכן על זה. בנוסף רוב-רובן של ההרפתקאות מתאימות למתחילים אלא אם מצוין במפורש אחרת. כמובן שכדאי להכיר את מונחי הבסיס, זה יהפוך את המשחק ליותר כיף לכולם.

חזרה