• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

קצב עלייה בדרגות

טוב, כתבתי תגובה יותר ארוכה קודם אבל בטעות היא נמחקה לי, אז אתקצר קצת.

יש שתי דרכים בהן מנחים מעלים דמויות דרגות- הדרך הראשונה היא באמצעות הכלי שהשיטה העניקה- נק"ן. הדרך השנייה היא באמצעות אבני דרך.

נק"ן הוא תגמול. והשיטה בנויה ככה שהתגמול הזה מגיע מלהלחם במפלצות, להתגבר על אתגרים מכאניים כמו מלכודות, ו...זהו בערך. בקצרה, נק"ן מתקבל על לנצח התקלות מכאנית. הבעיה שלו היא שבגלל זה, השימוש בנק"ן הרבה פעמים דוחף את המשחק לכיוון הקרבות הזה, כשהשחקנים רוצים שהדמויות שלהם יתחזקו- ובשביל זה הם צריכים למצוא מפלצות להרוג.

אבני דרך היא הדרך המועדפת יותר בקרב המנחים שאני מכיר, והיא בעצם העלאת דרגות לפי הסיפור. אם הלוחם הולך עכשיו להתאמן אצל אמן החרב הגדול בעולם, כנראה שהוא יעלה דרגה. הדרך הזו מאפשרת לך לשלוט בקצב ההרפתקה ולתכנן מראש באופן יותר נוח (ועם פחות מתמטיקה).

יאיר900 אמר/ה:
ובקבוצה שלי אני מריץ משחק "מהיר" - כולם כבר בדרגה 4 אחרי 5 הרפתקאות.
מה האורך והקושי של הרפתקה אצלך?

בכל אופן, זה כמו שנקסטורל אמר. אם אתם מרוצים מהקצב אין בו בעיה.

אני גם לא מחבב את שיטת הנק"נ, ומכיר אחרים באותה דעה. אני בדעה הפופולארית שעדיף לעלות דרגות בהתאם לקצב שנקבע מראש בין השחקנים למנחה - למשל בסוף הרפתקה, בנקודת סיום של ארק עלילתי, פעם בכמות סשנים ממוצעת, וכו.
בקבוצה הנוכחית שלי המנחה סיפר לנו שבקבוצות האחרות שלו השחקנים עולים דרגה בממוצע פעם ב8-9 סשנים. לי זה נראה איטי להחריד, אז סיכמנו על לעלות דרגה כל בערך 6 סשנים. ולדרגה 3 הגענו די מהר, פשוט כי לשחק בדרגות 1-2 זה לא ממש כיף. אידיאלית הייתי רוצה להתחיל משחק בדרגה 4-5, ואז משם יש לי פחות בעיה לעלות דרגות לאט. פשוט הדרגות הראשונות (בכל מהדורה) הן תמיד מתסכלות.

לפאת'פיינדר ספציפית יש דבר מעניין שבו המנחה יכול להחליט כמה מהיר קצב המשחק אמור להיות, וזה פשוט יוריד את כמות הנק"ן שנדרשת לעלות דרגות. אולי תרצה להביט בזה, אם אתה מעדיף להצמד לשיטת הנק"ן.
https://www.d20pfsrd.com/classes/character-advancement/

חזרה