ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

רעיונות לאתגרי מבוך יחודיים

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
סמל אישי של משתמש
nav566
תשובות: 7

שליחה על ידי nav566 » 31 יולי 2019, 12:15

אני בונה כרגע מבוך גדול יחסית בשביל הרפתקה, ורציתי לשאול אם למישהו יש רעיון לאתגר מבוך מיוחד ומעניין, שיוצא קצת מההגדרה של מפלצת/מלכודת/מכשול/אוצר, או לפחות מותח אותן.
אשמח להצעות מגניבות.
"שאלתי את עצמי למה חתולים שותים ישר מהאסלה. אמי אמרה לי שזה בגלל שהמים שם קרים. עכשיו אני שואל את עצמי איך אמי ידעה זאת..."
- וודי אלן
סמל אישי של משתמש
אביעד
תשובות: 36

שליחה על ידי אביעד » 31 יולי 2019, 20:03

חלק מהמבוך יהיה מקטע שנועד לבלבל את השחקנים
במקטע החדרים מחוברים באמצעות רשת של מסדרונות ארוכים מאוד.
המסדרונות משופעים כלפי מעלה או כלפי מטה, אבל השיפוע מאוד מאוד מתון וכמעט בלתי אפשרי להבחין בו. בעצם, כשאתה הולך במסדרון הזה אתה עולה או יורד קומה, אבל לא שם לב לזה. בשלב מסוים, השחקנים אמורים להבין שהם לא הולכים במעגלים (למשל אם החדרים מסודרים על 4 קודקודיו של ריבוע, והמסדרונות על 4 צלעותיו) ולרדת אל הקומה התחתונה על מנת להמשיך אל החלק הבא במבוך.
אזהרה - מחרפן את המוח.
קובר האלים

שליחה על ידי קובר האלים » 31 יולי 2019, 20:59

אולי המבוך יתעתע באומדן המרחק של ההליכה, ואז אפשר מאוד לבלבל קבוצות שמסתמכות על ציור של מפה למבוך.
סמל אישי של משתמש
גרגויל

שליחה על ידי גרגויל » 31 יולי 2019, 21:10

המבוך מלא בדלתות סתרים, שנעלמות ומופיעות בהתאם לידיות וכפתורים. שכמובן חלקם נמצאים בתוך חדרים שנפתחים וכפתורים וידיות אחרות
ואם חלק מהידיות והכפתורים מפעילות מלכודות ומשחררות מפלצות, זו תמיד ברכה.
הראש שלי כבר כאב רק מהנסיון לדמיין מבנה מאוד מורכב. אחד שיכלא דמויות במקומות מסוימים, כדי לפתוח חדר סודי אחר. שישחרר אותם ויפחת חדר שלישי שהוא נמצאים שתי ידיות....
צעק את תפילתך עכשיו, בן תמותה
רק הישאר במקומך כשתעלה העלטה
קפא ואל תזוז אל מול החשכה
כי אני הוא שעומד, מגן על גג ביתך
אני הוא השומר האחרון מאפלה
זו המטרה שנבניתי בשבילה
(גרגויל)
סמל אישי של משתמש
nav566

שליחה על ידי nav566 » 31 יולי 2019, 22:20

היה קונספט דומה בכמה ממשחקי הפוקימון. בחלק מהמקומות שהיית צריך לחקור, היו ידיות שאתה לוחץ עליהן. הידיות פותחות דלת אחת אבל נועלות אחרת. באף מצב נתון שתי הדלתות לא פתוחות באותו זמן. זה הוביל למבוכים מאוד מעניינים.
עוד רעיון שהיה שם היה שימוש בלוחיות לחץ. היית צריך לעמוד במקום מסויים, ואז דלת הייתה נפתחת כל עוד היית נשאר שם. הרעיון הוא שהיו שתי לוחיות לחץ משתי צידי הדלת, כך שאף אחד לא יכול לעבור לבד. צריך מינימום שתי אנשים. או לחלופין, להניח משהו כבד על הלוחית.
אני אשתמש בכל הרעיון חוץ מזה של המדרון, כי אני מתכנן משהו יחסית קטן וחד קומתי.
עוד רעיונות?
"שאלתי את עצמי למה חתולים שותים ישר מהאסלה. אמי אמרה לי שזה בגלל שהמים שם קרים. עכשיו אני שואל את עצמי איך אמי ידעה זאת..."
- וודי אלן
קובר האלים

שליחה על ידי קובר האלים » 31 יולי 2019, 23:13

זה לא ממש מכשול אבל אפשר לעזור לשחקנים להתמצא בעזרת צלילים כמו מים זורמים, מה שיכול גם לבלבל (למשל אם יש שתי נביעות מים במקומות שונים) וגם לעזור.
סמל אישי של משתמש
ג'וני

שליחה על ידי ג'וני » 31 יולי 2019, 23:19

"מראה, מראה שעל הקיר, מי המבוך המאתגר בעיר?"

מעבר ליתרונות הברורים של המראות אפשר להפוך אחת מהן ל- Mirror of Life Trapping כשכל התאים שלה תפוסים, "מראות" אחרות יכולות להיות פורטלים המוסווים כמראות (לחלקים אחרים במבוך, למבוך זהה בממד אחר וכדומה).
סמל אישי של משתמש
nav566

שליחה על ידי nav566 » 31 יולי 2019, 23:52

הקטע עם המראות טיפה ברוטלי מדי, ומסובך להעביר את זה למכניקה. הרעיון ממש טוב, אבל נשמע טיפה לא ישים.
- וודי אלן
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
תשובות: 12
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 02 אוגוסט 2019, 01:11

הישרדות - תכלא אותם באיזה חלק מהמבוך שאין בו מפלצות אך כן יש בו איומים טבעיים שהולכים ומתגברים.

קרב בין יריבים - יש כלכך הרבה יריבים שאין להם סיכוי אז הם צריכים להשתמש בדיפלומטיה ותככים או כדי להשיג מה שהם רוצים בשקט או לגרום ליריבים שלהם להילחם אחד בשני.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
lonewolf
יצירת קשר:

שליחה על ידי lonewolf » 02 אוגוסט 2019, 08:33

תתאר איך הם נכנסים לחדר, שמלא באדים. הם מפלסים את הדרך הלאה, ופתאום מרגישים מהלומה בראש. הם ממשיכים- אין אויב בסביבה- ומעכשיו- הכל זה הזיה. המהלומה נגרמה מכך שראשם פגע ברצפה, אבל הם לא יודעים את זה.
.The lone wolf hunts alone
סמל אישי של משתמש
אביעד
תשובות: 36

שליחה על ידי אביעד » 02 אוגוסט 2019, 10:27

lonewolf כתב:
02 אוגוסט 2019, 08:33
תתאר איך הם נכנסים לחדר, שמלא באדים. הם מפלסים את הדרך הלאה, ופתאום מרגישים מהלומה בראש. הם ממשיכים- אין אויב בסביבה- ומעכשיו- הכל זה הזיה. המהלומה נגרמה מכך שראשם פגע ברצפה, אבל הם לא יודעים את זה.
רעיון מעולה. אני חייב להשתמש בו פעם.
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
תשובות: 6

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 02 אוגוסט 2019, 18:03

הייתה פעם הרפתקה של מיצוב, שיצאה בעברית, בשם "מלחמת הפסלים החיים".
ההרפתקה עצמה הייתה די נוראית, אבל היו בה כמה רעיונות מעניינים למבוכים. למשל:

מבוך שיש בו חרב קסומה (שהיא מטרת המשימה - צריכים להביא אותה לגמדים כלשהם) שנמצאת מאחורי קיר של סורגי ברזל. בנקודה אחרת במבוך יש מפלצת חלודה ענקית שמכורה לחפצי קסם. צריך לפתות אותה ללכת בעקבות הדמויות ע"י הקרבת כלי נשק קסומים מתכתיים שהמפלצת תחליד ותאכל (כמו שביל פירורי לחם רק יקר מאוד) - ואז כשהמפלצת מריחה את החרב הקסומה היא ממש רוצה לאכול אותה, מפוררת לחלודה את הסורגים (שאי אפשר להרוס בשום דרך אחרת) ורצה אליה - בשלב הזה הדמויות צריכות לעצור את המפלצת מלאכול את החרב. כדי לסבך את העניינים, מדובר בחרב תבונית מדברת שגם מתחילה לצרוח בקולי קולות שיצילו אותה, מנסה להשתלט על הדמויות לשם כך וכו'.

מבוך בממדים פיזיים קטנים, בו חיים כל מיני פיקסים, ספרייטים וכאלה, שתחת הנהגתו של "האלף השובב" (אלף רשע שכווץ לגובה 30 ס"מ אבל עדיין יש לו קסמים של אלף לוחם-קוסם בדרגה 6 או משהו) עושים טרור באיזה עיר של ענקים. הענקים מוכנים לעזור לדמויות, אם הן יפטרו מהמחבלים הקטנים. יש לענקים שיקוי ממזער שהם לא מוכנים לקחת כי זה משפיל אותם להיות קטנים פיזית, אבל לדמויות כנראה אין בעיה - השיקוי הופך את הדמויות לכל מיני מפלצות מו"ד מעפנות וקטנות מימדים כמו עכברוש, צרצר-מערות, סמור וכו', והן צריכות לתקוף ככה את "מבוך השובבים".
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
lonewolf
יצירת קשר:

שליחה על ידי lonewolf » 03 אוגוסט 2019, 20:04

אביעד כתב:
02 אוגוסט 2019, 10:27
רעיון מעולה. אני חייב להשתמש בו פעם.
לצערי- זה קרה לי.
.The lone wolf hunts alone
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
תשובות: 6

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 04 אוגוסט 2019, 22:08

פעם הרצתי מבוך שבו הדמויות היו באיזה כלא, כל אחת בתא אחר, קשורה בסד-עינויים כזה או אחר.
הגנב האלף שבחבורה גילה שהסד שבו הוא נתון תוכנן למישהו קצת יותר עב-בשר מאשר אלף צנום ופשוט השתחל ממנו החוצה, פרץ את דלת התא שלו בעזרת עצם של עכברוש ויצא למסע חיפושים וחילוץ אחר החברים שלו במרחבי הכלא המגעיל. ככה עד שכולם נחלצו והצליחו לברוח החוצה בלי להיתפס על ידי השומרים.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
TheKnightWhosaidKnit

שליחה על ידי TheKnightWhosaidKnit » 07 אוגוסט 2019, 09:14

לא ברור אם זה אתגר בפני עצמו, אבל משהו שלגמרי מסבך את העניינים :
הרצתי פעם מבוך רדוף רוחות - חלק מהאירועים היו מפגשים אמיתיים עם מפלצות / אתגרים, חלק היו למעשה ... שידור חוזר של דברים שהתרחשו לפני שנים ( ובאו לספר סיפור מסויים), הנקודה היא שלא תמיד הדמויות יכלו להבחין ולהבדיל בין ה"שידור החוזר" לבין מה שהיה אמיתי ( שימוש בחוקי אשליות להבין מה נכון ומה לא).

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה