• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פאת'פיינדר 1 דרקונים ונתונים [דו"נ 48][PF1] תתי גזעים חדשים לסאהוגינים

תתי גזעים חדשים
דם אבולת'
: הסאהוגין מדם האבולת' הם בודדים ומוזרים. הם ידועים כתועבות אפילו בעיני הסאהוגינים, כאשר רק שבטים בודדים במעמקים של האוקיינוסים ניחנים בתכונה הזו במידה גדולה ולא מחרימים את הגן, ושמועות אפלות בנוגע למקורות שלהם עוברות בין הסאהוגינים. הסאהוגינים מהסוג הזה מנסים לשלוט בכול יצור אחר ואפילו בסאהוגינים אחרים כחלק מהטבע שלהם, בעודם גם רודפים תמיד אחרי כוח ושליטה. אבל אלו מהם שעקבו אחרי המורשת שלהם בחזרה גילו שגם האבולת' לא רואים בסאהוגין מדם האבולת' יצורים שאמורים להתקיים. והסיבה לכך היא ידע שמזעזע את האבולת' והסאהוגין כאחד, ומעלה שאלות רבות בקרב שני הגזעים על טבע המוטציה הזו. סאהוגינים מדם האבולת' נוטים לקבל פלאשבקים כואבים של זיכרון, חלק מהזיכרון הקולקטיבי שאמור להיות שמור לאבולת' בלבד, ולא לאף יצור אחר חוץ מהם. זיכרון של העבר של האבולת' שמאפיין את המהות שלהם, של התוכניות האפלות שלהם, זיכרון שהאבולת' יהיו מוכנים להשמיד את כול גזע הסאהוגינים רק על מנת שלא יהיה גישה לשום יצור אחר לזיכרון הזה.
סאהוגינים מסוג זה זוכים בשתי התקפות זרוע טבעיות כהתקפות משניות הגורמות 1ק8 נזק, שנמצאות במקום שלסאהוגינים בעלי 4 ידיים בנוסף לשתי הידיים הרגילות שלהם. הם זוכים בתוסף גזע 4+ לכריזמה במקום מחסר 2-. בנוסף, הם יכולים 3 פעמים ביום להשתמש בתבנית היפנוטית כיכולת דמוית לחש. המקצוע המועדף שלהם הוא מכשף, ודירוג האתגר שלהם גבוה ב-1+ מסאהוגין רגיל.
לא ניתן להשתמש בלחש Gift of the Deep על מנת להשתנות לסאהוגין דם אבולת'.

ילדי מאלנטי: המאלנטי, תת-גזע של סאהוגינים הנראים בדיוק כמו אלפים ימיים, השתמשו שנים בכישרון שלהם כדי להסתנן אל הגזע ולהרוס את הגזע מבפנים. במהלך השנים, הסאהוגינים גילו שעל ידי שיטות שגובלות בעינוי ומגבילות את הגוף, הם יכולים לגרום למאלנטי "להיתקע" במראה של אלפים ימיים צעירים גם כאשר הם מתבגרים. לתת-הגזע של ילדי מאלנטי יש את אותן התכונות של סאהוגין מאלנטי רגיל, למעט העובדה שהם קטנים ותוסף הגזע שלהם לשריון טבעי יורד ל-1+ בלבד.
כאשר נעשה שימוש בלחש Gift of the Deep על מנת להשתנות לילד מאלנטי, המטרה מקבל את אותן התכונות הרגילות של מאלנטי אך בנוסף לכך היא סובלת ממחסר 2- לכוח והופכת לקטנה. היתרון שלה לגלגולי התחזות לאלף ימי תקף רק כאשר הניסיון הוא להתחזות לילד או ילדת אלף ימי.

עצם פנימית: סאהוגינים מסוג זה נולדים פגומים, כאשר העצמות החדות והקיצוניות שלהם מתקדמות עמוק אל תוך הגוף שלהם, בדגש על הקיבה. הדבר הופך אותם לפגיעים, גורם להם לחטוף פציעות בקלות, ולמות כמעט תמיד כילדים. אך בודדים שורדים. סאהוגינים מסוג זה גדלים עמידים יותר, והם לומדים לנצל את הפציעות הפנימיות שלהם על מנת להכניס אל אחיהם לשיגעון דם במהירות. סאהוגינים מסוג זה זוכים בתוסף 2+ לחוסן, והם יכולים כפעולה רגילה לפצוע את עצמם ולגרום לעצמם 2ק8 נקודות נזק. כול סאהוגין בטווח של 5 פיט מהם, או 20 פיט מתחת למים יכול להיכנס כפעולה חופשית לזעם דם מבלי להיפצע, אך הסאהוגין בעל העצם הפנימית לא מסוגל להיכנס לזעם דם בעצמו למשך 3 סיבובים.
כאשר נעשה שימוש בלחש Gift of the Deep על מנת להשתנות לסאהוגין עצם פנימית, המטרה מקבלת תוסף העצמה 4+ לחוסן ואת היכולת של סאהוגין עצם פנימית.

===
אשמח לביקורת על תתי הגזעים הללו :)

עריכה אחרונה:
אני חושב שתת הגזע הראשון הוא פחות כיפי - כל העקרון של סאוהגין הינו שמדובר בגזע עוצמתי ומפחיד, שמשלב גם טקטיקה. להפוך אותם לסוג של חקיינים של אלפי ים, לא מתלבש עם התדמית הרגילה שלהם.

בנוגע לתוכן עצמו, זה לא גזע שאני מכיר מישהו ששיחק אותו כד״ש, ולכן הייתי מעדיף לראות אותם כיריבים

גזעים ממש נחמדים.
ילדי המאלנטי הם טוויסט מעניין למלאנטי, למרות שלא הבנתי למה הסאהוגינים צריכים לשמור עליהם קטנים, אלף מים מבוגר יכול לעשות יותר נזק, ובמקרים הנדירים שצריך אחד קטן משתמשים בקסם.
הסאהוגינים של העצם הפנימית גם מיוחדים, למרות שלדעתי הם צריכים לקבל 2- לחוסן - זה שהם הצליחו לשרוד את הפציעה שלהם לא אומר שהיא לא גרמה להם נזק.
גזע שלישי אפשרי - סהאוגין עם דם אבולת'. מפחיד לחשוב על הדבר הזה. הם יכולים להיתקע במערות של האבולת'ים, ולהחזיק בכוחות פסיוניים. אם תכתוב להם נתונים אשמח לקרוא.

The oldman אמר/ה:
אני חושב שתת הגזע הראשון הוא פחות כיפי - כל העקרון של סאוהגין הינו שמדובר בגזע עוצמתי ומפחיד, שמשלב גם טקטיקה. להפוך אותם לסוג של חקיינים של אלפי ים, לא מתלבש עם התדמית הרגילה שלהם.
כבר במבוכים ודרקונים מורחב היה לסאהוגין את הקטע של מאלנטי, שהם סאהוגינים שנולדו משום-מה כשהם דגים מרושעים מבפנים אבל נראים כמו אלף-ים מבחוץ, והקהילה הסאהוגינית מעסיקה אותם כמרגלים או מסתננים נגד האלפים.

אני מסכים שהסאהוגינים עובדים טוב יותר כיריבים ולא כגזע שחקן, אבל מהסטטיסטיקות שכתב העוג הברברי - נראה שאלו התאמות לפסקת הנתונים של הסאהוגין כמפלצת, ולא כגזע.

The oldman אמר/ה:

בנוגע לתוכן עצמו, זה לא גזע שאני מכיר מישהו ששיחק אותו כד״ש, ולכן הייתי מעדיף לראות אותם כיריבים
כפי שנרוביאן אמר, המאלנטי הם מוטיב די קלאסי של סאהוגינים, שגם הופך אותם ליריבים המושבעים של אלפי הים. בצורה מוזרה, לא ראיתי עוד אף מהדורה שהסבירה למה מאלנטי נוצרים, שזה משהו שקצת מפוספס לי.

ואני גם לא מכיר מישהו ששיחק סאהוגינים כדמות שחקן, אולי זה בגלל שהם מוצגים כבריונים מוקצנים כול כך וצמאים לדם הרבה יותר ממה שדמות שחקן מצופה להיות צמאה לדם.

אביעד אמר/ה:
גזעים ממש נחמדים.
ילדי המאלנטי הם טוויסט מעניין למלאנטי, למרות שלא הבנתי למה הסאהוגינים צריכים לשמור עליהם קטנים, אלף מים מבוגר יכול לעשות יותר נזק, ובמקרים הנדירים שצריך אחד קטן משתמשים בקסם.
הסאהוגינים של העצם הפנימית גם מיוחדים, למרות שלדעתי הם צריכים לקבל 2- לחוסן - זה שהם הצליחו לשרוד את הפציעה שלהם לא אומר שהיא לא גרמה להם נזק.
גזע שלישי אפשרי - סהאוגין עם דם אבולת'. מפחיד לחשוב על הדבר הזה. הם יכולים להיתקע במערות של האבולת'ים, ולהחזיק בכוחות פסיוניים. אם תכתוב להם נתונים אשמח לקרוא.
הסיבה הכי ברורה היא בשביל לשמור על ההסתננות אמינה. אם אתה רוצה לשלוח מרגל בצורה של ילד אלף ים, אז תהיה לך בעיה אם הוא יגדל באותה המהירות שסאהוגין רגיל גדל בה- שזה מה שקורה בפועל, כי לסאהוגינים יש מחזור חיים מהיר הרבה יותר מאלפי ים. ולכן, ילדי מאלנטי.
הסאהוגינים של העצם הפנימית סופגים נזק רבות במהלך חייהם, ככה שלדעתי זה בונה את החוסן שלהם.
ובנוגע לסאהוגין עם דם אבולת', לא תמיד מקשרים אבולת' לקסם פסיוני, אבל אני אחשוב על הרעיון קצת ובהחלט יכול לכתוב את זה! יש לזה אחלה פוטנציאל!
the Nerubian אמר/ה:
אני מסכים שהסאהוגינים עובדים טוב יותר כיריבים ולא כגזע שחקן, אבל מהסטטיסטיקות שכתב העוג הברברי - נראה שאלו התאמות לפסקת הנתונים של הסאהוגין כמפלצת, ולא כגזע.
תודה על התגובה! וכן, הם לגמרי תואמים למפלצות. במיוחד סאהוגין עצם פנימית, שהוא נועד מכאנית לשים בנקודה בה השחקנים מספיק חזקים בשביל לחסל סאהוגינים מבלי לאפשר לאלו להשתמש ביכולת זעם הדם שלהם (שכן היכולת דורשת מהסאהוגינים לחטוף נזק לפני שימוש, ואם הם מתים מיד...). אני יכול לראות ממש מעט שימוש של הגזע הזה לשחקנים.

עוג
לגבי ההסתננות - לא הבנתי מה התועלת בשליחת מרגל בצורה של ילד.
גם לא הבנתי איך העיכוב ההתפחתותי מונע את הזיהוי, אלא אם ילדי המאלנטי רק מאטים את ההתפתחות לקצב של אלף ים רגיל, ולא עוצרים אותה לגמרי כמו ההבנה הראשונית שלי.
הסאהוגינים של העצם הפנימית - אני אדגים את זה ככה - אם מישהו נולד עם מום בלב שגורם לו נזק, זה לא יעזור לו בדרך לאולימפיאדה, למרות שהוא עבר המון ניתוחים בצעירותו כדי לשרוד, דבר שלשיתטך אמור להעלות את הסבולת שלו. אומר שוב, הסאהוגינים של העצם הפנימית ממש מגניבים לדעתי.
סאהוגינים עם דם אבולות' - לפעמים יש לי הברקות. ממש אשמח לראות אותם אם תכתוב!

אביעד אמר/ה:
הסאהוגינים של העצם הפנימית - אני אדגים את זה ככה - אם מישהו נולד עם מום בלב שגורם לו נזק, זה לא יעזור לו בדרך לאולימפיאדה,
נשמע לי נכון. סאהוגינים עם עצם פנימית צריכים כנראה להיות עם פחות חוסן - אבל עם היכולת לגרום ליתר הסאהוגינים להכנס לטירוף.

שונה מאיך שחשתבי שתכתוב אותו, מאוד אהבתי את התוצאה.
1. מהם הזכרונות של הסאהוגין על העבר של האבולת?
2. מצד אחד סאהוגין דם אבלות' מהסים לשלוט בסאהוגינים הרגילים, אבל הסאהוגינים הרגילים רודפים אותם עד חורמה. איך נסיון השתלטות שכזה אמור להצליח?

ערכתי מחדש, לא הבנתי כמה שבועיים של שינה גרועה השפיעו על הכתיבה שלי.

1. אחד מהמאפיינים של האבולת' זה שהם זוכרים את כול מה שכול פרט בשושלת שלהם זוכר עד אליהם. הם מסוגלים להפריד בין שושלות שונות של אבולת' בזכות הזיכרון הזה. ולסאהוגין מדם האבולת', מסיבה כולשהי, יש גישה לזיכרון הקולקטיבי הזה. זיכרון שלא אמור להיות להם, ואבולת' ממש קנאים בנוגע אליו.

2. הם יצורים ששואפים לשלוט, אלו שמצליחים הם לרוב אלו שגורשו במקום להירצח בילדותם וחוזרים שהם עוצמתיים בהשתלטות על השבטים העתיקים שלהם.

חזרה