• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 [מהדורה 5] אני רוצה להתחיל לשחק אבל אני לא מוצא הרפתקאות מתורגמות

Nir the Collector

פונדקאי מהשורה
מצאתי באתר את החוקים הבסיסיים של מה' 5 מתורגם וזה ממש ממש עוזר לי, אבל אין לי הרפתקה להתחיל איתה ולהתנסות איתה.
אני לא יכול ליצור הרפתקאות חדשות כרגע כי אני רק מתחיל ואני צריך הרפתקה מוכנה כדי לראות איך זה עובד.
אם למישהו יש הרפתקה טובה מתורגמת לשחקנים מתחילים (קבוצה של שניים, אם זה משנה) אשמח אם תתנו קישור או משהו.
ולגבי ההרפתקאות שקיימות באתר ומתורגמות למהדורות אחרות, אני יכול להשתמש בהן בכל זאת גם במה' 5?

א. למיטב ידיעתי אין הרפתקה בודדת שתורגמה לעברית במהדורה 5.
ב. רוב ההרפתקאות מתוכננות לקבוצות של 4-6 אנשים, אבל די קל להתאים אותן לשניים - פשוט מפחיתים את מספר המפלצות.
ג. לא, אי אפשר להשתמש בהרפתקאות ממהדורות אחרות כשמשחקים במהדורה 5. צריך קודם להמיר אותן למהדורה, מה שלא הייתי ממליץ לך כמתחיל. (המרת הרפתקה פירושה להחליף את כל המפלצות ואת כל דירוגי הקושי - התוצאות אליהן צריך להגיע בקוביה כדי לבצע דברים)

(כהערה - אי אפשר לשחק עם הsrd של מהדורה 5 לבדו, כפי שהערתי מספר פעמים, ואף הדגמתי כדי להפריך את דעת המתנגדים לי. אם יש לך בעיה באנגלית אני ממליץ לך לקנות א תהספרים של פאת'פיינדר שתורגמו לעברית. לשיטה יש גם הרפתקאות מוכנות מקוריות בעברית, שזה בדיוק מה שאתה צריך.)

בקשר להערה, חוץ מהsrd, מה עוד אני צריך לקרוא או למצוא?
אין לי בעיה עם אנגלית, אני פשוט מעדיף בעברית כדי שיהיה יותר נוח. חשבתי להוריד את ההרפתקה מהערכה למתחילים של מה' 5, אני חושב שלא תהיה לי בעיה גדולה להבין מה כתוב שם.

ההרפתקה למתחילים בהחלט טובה, אפשר לקנות אותה באמאזון או בבוקדיפוזיטורי. אבל, אתה באמת לא חייב לראות הרפתקה מוכנה כדי להצליח ליצור אחת, אם כי זה יכול לעזור.

אתה יכול גם לחכות קצת ולקנות את הessential kit החדשה, אפשר לקנות אותה בטארגט כבר עכשיו, אבל היא תצא לשאר החנויות רק בתחילת ספטמבר. קראתי עליה ביקורות ממש טובות, אז הייתי אומר שכנראה שווה לחכות. בינתיים, אתה מוזמן לבוא לכנס דרקוניקון באוגוסט ולשחק במשחק אחד בעצמך.

יש את ה-essential kit וה-starter set, ששמעתי שהן מעולות(כוללות גם הרפתקה, חוקים בסיסיים ליצירת דמויות וקוביות). בעברית יש הרפתקת זחילת מבוך שנקראת ״מאורת הדרקון״ או משהו כזה, שניתן להוריד בחינם בפונדק. ממליץ להתחיל כשחקן כמה פעמים, ורק אחרי זה להתחיל להנחות. אבל לא קריטי.

קישור להרפתקה
https://www.pundak.co.il/dungeons-dragons/adventures/dnd-adven/dragon-lair-dnd-next/detail
מקווה שעזרתי. יום טוב

האמת ששמעתי על הessential kit וה-starter set' ראיתי ביקורות ביוטיוב וזה נראה ממש טוב, אבל נראה די טוב, אבל האמת, את אותם חוקים ליצירת דמות אפשר למצוא ביוטיוב, קוביות אפשר להשיג בנפרד, הרפתקה כנ''ל, ויש לי את הSRD כאן, אז אני לא רוצה להוציא יותר מדי כסף. בכל זאת, תודה רבה על העזרה.
בנוגע להרפתקה של מאורת הדרקון, הבעיה שלי עם ההרפתקה היא שצריך 3 דמויות בדרגה 3 ושה''מ, והקבוצה שלי זה רק אני וחבר שלי ובכלל לא התחלנו לשחק אז אנחנו דרגה אחת.
אני חושב שאם ההרפתקה של הstarter set מתאימה איכשהו לשני שחקנים ושה''מ אם נמצא עוד חבר, אני אלך על זה.

Nir the Collector אמר/ה:
האמת ששמעתי על הessential kit וה-starter set' ראיתי ביקורות ביוטיוב וזה נראה ממש טוב, אבל נראה די טוב, אבל האמת, את אותם חוקים ליצירת דמות אפשר למצוא ביוטיוב, קוביות אפשר להשיג בנפרד, הרפתקה כנ''ל, ויש לי את הSRD כאן, אז אני לא רוצה להוציא יותר מדי כסף. בכל זאת, תודה רבה על העזרה.

בנוגע להרפתקה של מאורת הדרקון, הבעיה שלי עם ההרפתקה היא שצריך 3 דמויות בדרגה 3 ושה''מ, והקבוצה שלי זה רק אני וחבר שלי ובכלל לא התחלנו לשחק אז אנחנו דרגה אחת.

אני חושב שאם ההרפתקה של הstarter set מתאימה איכשהו לשני שחקנים ושה''מ אם נמצא עוד חבר, אני אלך על זה.

הערה- אתם לא צריכים להיות שחקנים בדרגה שלוש, אתם צריכים שהדמויות תהינה בדרגה 3. אתם יכולים פשוט ״לקפוץ״ לדרגה שלוש, לא חובה להתחיל מדרגה 1.

אאז״נ, שמעתי שב-essential kit יש חוקים מיוחדים לשחקן יחיד ומנחה. ממליץ לנסות.

אם אתה יכול להשיג הרפתקה, קוביות, וכל השאר במקום אחר, אז למה אתה שואל בכלל? זה כמו לשאול חבר איזו גלידה לבחור, ואחרי שהוא יאמר שוקולד אתה תגיד ״כבר החלטתי בנסיעה שאני רוצה גלידת פיסטוק״.

שוב, המשחק עם הsrd הוא מאוד מוגבל, ולא יכול לשמש באמת הרפתקה רצינית ומגוונת. אם אתה רוצה משחק רציני חד-פעמי אך מוכתב מראש, ערכות ההתחלה הן מושלמות עבורך. אם אתה חושק ביצירת קמפיינים משלך, קנה את ספרי הבסיס, and have fun.

אי אפשר לשחק עם הsrd כשחקן כי חסר בו חומר חיוני.
דווקא מבחינת המפלצות יש בsrd מגוון יחסית רחב של תוכן, למרות שלא בדקתי אם הוא מכיל את כל החוקים הקריטיים.
אם אתה לא רוצה להוציא הרבה כסף קנה רק את ספרי הבסיס ולא כלום אחר. בלעדיהם אי אפשר לשחק במשחק.
אאל"ט לוויזארדס יש גרסאות pdf לספרים, והן זולות יותר מהמודפסות.
קוביות - תזמין באיביי ב7 שקל או תשתמש באפליקציה חינמית.
דפי דמות תעשה בטלפון, זה גם חוסך 10 אגורות להדפיס דף בקופימדיה, וגם אתה מציל את יערות הגשם :D
בהצלחה

מנחים חדשים לתחום בהחלט יכולים לכתוב הרפתקאות גם אם הם לא התנסו בזה בעבר. אולי אלה לא יהיו ההרפתקאות הכי טובות שיש, אבל רק ככה לומדים. אם יש לך רק שחקן אחד, כנראה שלא תהיה לך ברירה אלא לכתוב הרפתקאות בעצמך כי כמעט כל מה שקיים בשוק מתוכנן למשחק קבוצתי.

תתחיל מרעיון בסיסי, ותפתח אותו - תוך כדי כתיבה ובהנחה שהשחקן שלך לא קורא את הפורום, אתה יכול להעלות לכאן שאלות, להתייעץ או אפילו לבקש דברים, למשל "מישהו יכול לכתוב לי בבקשה נתוני דב"ש של קוסם רע שדמות של גנב בדרגה 1 יכולה להתמודד איתו בהצלחה אבל לא בקלות רבה מידי?".

חזרה