• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 המכירות של מבוכים ודרקונים 5, ושה"מים מקצועיים

כתבה מעניינת בבלומברג, היא עוסקת בעיקר בלתאר את הטרנד האמריקאי (וכנראה גם ישראלי) של שליטי מבוך בתשלום למבוגרים. בארץ כמובן עיקר המדריכים בתשלום הם לילדים ודרך חוגים.
https://www.bloomberg.com/news/feat...ssional-dungeons-dragons-master-hosting-games

בכל מקרה, מה שמעניין במיוחד זה שאשכרה פעם ראשונה מזה שנים יש בכתבה נתוני מכירות של מבוכים ודרקונים 5 - אפשר לראות בגרף שאמנם אחרי הפיק של 2014, השחרור המקורי של מה' 5, הייתה ירידה במספר ערכות ההתחלה, אבל מאז זה רק מטפס ועולה למספרים מאוד מרשימים.
מעבר לכך, לפחות לפי דירוג המכירות באמזון, הסל"ש מוכר מהותית יותר מאשר הערכה למתחיל.
ממש כיף לראות איך התחביב פורח בחו"ל, ואני מקווה שזה ישליך בקרוב גם על ישראל.
D&D-starter-sales.JPG

לדעתי זה לא ישפיע על ישראל. הרבה אנשים שאני רואה ברחוב משוטטים עם מבט זגוגי ומחכים חמשהו מעניין שיקרה. בכיתה שלי יש 2 אנשים (חוץ ממני) שמשחקים DND וכל השאר ממש לא בעניין. מה גם שבעידן המסכים אף אחד לא מוציא את הראש מהטלפון ובטח שלא למספיק זמן כדי לשחק שעה שעתיים בישיבה. אנשים נהיים חסרי סבלנות וחסרי דמיון. זה נורא מצער אותי, אבל ככה זה. לדעתי זה ימשיך להיות ככה לתמיד, עד שכל העולם יפסיק לשחק במשחק הכי טוב בעולם. אם זה ישתנה- אז אני מאוד אשמח, אבל הסבירות לזה נמוכה.

יש לך הוכחה שבארצות הברית זה לא המצב.
ברור שהעולם משתנה, אבל זה לא בהכרח לרעת
תחביב משחקי התפקידים (או הלוח). עכשיו בישראל המצב שונה מאשר בארצות הברית, אבל עובדתית שם זה בפריחה.

דרך אגב אם אתה רוצה להפיץ את הבשורה תמליץ לאנשים לבוא לדרקוניקון ולצפות בגלגול גורלי, כמובן עדיף דרך אותה מדיה חברתית 😉

בהחלט משמח לראות את פריחה של התחביב.
יש הערכות לגבי הסיבה להתפשטות הזאת? (אני יודע על מספר סלבס שחשפו שהם משחקים, אבל אני בטוח שזאת לא הסיבה היחידה)

התיאוריה הכי טובה שאני מכיר זה שהפריחה של תוכניות הרשת הכניסו את התחביב למיינסטרים והנגישו אותו.
ייתכן שגם מהדורה חמש אחראית לחלק מהפריחה, כי גם יש מחזוריות מסוימת בדברים הללו.

lonewolf אמר/ה:
מה גם שבעידן המסכים אף אחד לא מוציא את הראש מהטלפון ובטח שלא למספיק זמן כדי לשחק שעה שעתיים בישיבה. אנשים נהיים חסרי סבלנות וחסרי דמיון. זה נורא מצער אותי, אבל ככה זה.
אל דאגה, נבואות הזעם האלה נשמעות חדשות לבקרים, וכל עוד הן מנוסחות באופן מעורפל מספיק הן מתגשמות לאחר מספר שנים. :D

אישית, הפריחה של התחביב לא ממש מעניינת אותי - זה נחמד לראות שאנשים נהנים לשחק מו"ד, אבל באותה מידה הם יכולים ליהנות ממשחק כדורגל. כבר מזמן לא מקשרים אותנו לעבודת אלילים או לשטן, וזה מספק אותי בהחלט.
הנחיה בתשלום - יש לזה יתרונות וחסרונות. מצד אחד, המנחה יהיה חלק נפרד מהקבוצה - זה כבר לא חברים שהחליטו לשחק מו"ד ואחד מהם מנחה, אלא מצטרף מנחה חיצוני לקבוצה. בנוסף, זה יכול לפגוע במחויבות של השחקים למשחק, כי הם יפילו את האחריות על המנחה. מצד שני, זה לא הכרחי - אם השחקן משלם זה אומר שהוא רציני, וזה גם מחייב אותו. בנוסף, אין יותר ביטולים של הרגע האחרון (היו לי שחקנים זוועתיים בקטע הזה, זה לא כיף). שילמת על זה ולמנחה יש חלון זמן בשבילך בלו"ז.

חזרה