• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פאת׳פיינדר 2 - דוגמא ליצירת דמות

פאיזו פרסמו בלוג שמתאר בפירוט את תהליך יצירת הדמות בפאת׳פיינדר 2 - https://paizo.com/community/blog/v5748dyo6sgrg?Experience-Builds-Character

מחזק את הרושם שנוצר שהם מנסים לאזן, ודי בהצלחה, בין מכאניקה יותר עשירה לבין הסברים פשוטים ונוחות בנייה.
אהבתי את התיאור הגרפי של כל הרקעים והמקצועות, מאוד ידידותי לחדשים -
BE35B0E2-B049-4DC7-A520-E19ED96C71BA.jpeg

מבחינת הבנייה עצמה, זה נראה מרענן - גם קביעת היכולות וגם המגוון הרחב של הדרכים לקבל כשרונות חדשים. הדבר שעדיין מוזר בעיניי זה נושא המיומנויות, נראה לי שצריך לשחק כדי להבין אם זו מכאניקה טובה או לא...

המיומנויות דומות למו"ד 4 מבחינת התוספים לדעתי, כשמבחינת השימושים הן משהו חדש לגמרי - רק הבעיה שלי היא שאת הד"קים קובע השה"ם בצורה שלא ממש ברורה לי.
בינתיים הוא קיבל כאןשלושה כשרונות כבר ברמה הראשונה - כשרון גזע, כשרון מקצוע, וכישרון מיומנות, שלדעתי זה דבר מציק.
הכשרונות בשיטה הזו הם לדעתי מה שעושה אותה לייחודית כל כך - הכשרונות הכלליים לא ממש מעניינים ומקבלים אותם רק ברמה 3, כשרונות הגזע חמודים, וכשרונות המקצוע הם מאפיינים בתחפושת וכשרונות שעברו מהסקטור של הכשרונות הכלליים.
מזכיר לי קצת מיש מש של מו"ד 3.5, 4, ו-5 שיוצא מאוד מסובך כדי לתת גיוון. לא יודע כמה אוהב את זה.

למה זה דבר מציק לקבל שלוש כשרונות? בסך הכל כמעט כל יכולות המקצוע הוחלפו במשהו שנקרא "כשרונות" - זה נותן יותר גמישות לדמויות ולבניית הדמות... גם היום בדרגה ראשונה יש לרוב הדמויות 2-3 יכולות שונות, פשוט אי אפשר ממש לבחור אותן, אלא אם לוקחים archtype או משהו דומה וגם אז זה הרבה פחות מוגבל.

זה מציק כי זה מכריח אותך לעשות המון בחירות נפרדות במהלך יצירת הדמות. בהתחלה זה מציק. כמו שרשמתי בביקורת שלי לשיטה, שלאחרונה מצאתי אבל כבר אעדכן אותה כשיצא הספר המקורי ואז אפרסם, זה מסובך למתחילים ואין איזה סט של כשרונות שמקבלים כברירת מחדל, מה שיקל מאוד על הליך יצירת הדמות.

חזרה