• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פסקאות מיותרות לכאורה בכשרונות

בשיטוטים שלי במגזין דרגון נתקלתי בכישרון הבא:
Tempered Iron Mind
Prerequisite: 11th level, githzerai
Benefit: Your iron mind racial power is a free
action and can be triggered even if an attack misses
you

כשרון נחמד, אבל יש לי השגה עליו - השורה המודגשת היא מלכודת נובים לכל דבר וענין - היא לא מחזקת את הכישרון אלא מחלישה אותו אך ורק אם לשחקן אין גישה אסטרטגית: עכשיו, כשיש לך את הכישרון, אתה יכול להשתמש בiron mind כפעולה חופשית, כלומר אתה יכול להשתמש בו ולבצע פעולה מיידית באותו סיבוב. הכוח נותן לי 2+ לכל ההגנות עד לסוף תורי הבא כשהתקפה פוגעת בי. ככל היכולות שמוסיפות דרג"ש, הוא יעיל אך ורק נגד התקפות שהיו פוגעות בי אלמלא הוא. כלומר, פעם הייתי יכול להשתמש בכוח רק נגד התקפות שהיו פוגעות בי אלמלא הוא או למרות הכוח (ואם אני יודע מה תוצאת גלגול ההתקפה אני יכול להשתמש בכוח הזה בדיוק של כירורג), ועכשיו יש לי עוד אפשרות להשתמש בו: נגד התקפות שהחטיאו אותי לגמרי, איתו או בלעדיו - כמה נפלא ולא מועיל בכלום. עכשיו נובים קוראים את הכישרון ומחליטים שהם רוצים בסיבוב הזה 2+ לדרג"ש, ומשתמשים בכישרון בהזדמנות הראשונה, אבל זה לא מועיל להם, כי עכשיו כשהכישרון הוא פעולה חופשית אתה יכול להשתמש בו בכל רגע נתון בסיבוב ואין סיבה להקדים אותו. כמובן ייתכנו מצבים שאתה מפחד שתגיע בהמשך התור להמום או לחסר הכרה ולא תוכל להשתמש בפעולה חופשית, אבל זה נדיר לחשב את זה מראש ושזה יהיה יעיל. אז אמנם הפסקה הזו היא לא מלכודת נובים מוחלטת, כי יש בה תועלת מינורית מאוד, אבל אני מסופק אם מישהו שם בוויזארדס חשב על זה כשהוא כתב את הפסקה.

מה דעתכם? קיימות עוד מלכודות נובים כאלה במו"ד לדורותיה? איפה אפשר למצוא דוגמאות לזה

בהתחשב בכמה שהמצב המום נפוץ בדרגות המופת, בהן הכישרון הזה זמין, זה נראה לי די סבבה של אופציה. מאוד ספציפית, ולא הייתי אומר שזה הכישרון הנוצץ ביותר של מהדורה 4, ועדיין זה די נחמד. היתרון הראשי של הכישרון הוא לא לאכול לך את התגובה/הפרעה של התור.

נכון, אבל מצב המום שמשפיע עליך בלי גלגול התקפה (או בכישלון ראשון/שני/ השפעת לוואי) בזריקת הצלה מהתקפה שכן דורשת גלגול, הוא לא כל כך נפוץ. והשורה ההיא עוזרת רק נגדו לעיתים נדירות מאוד ודופקת רק נובים לעיתים פחות נדירות (לפעמים הם מתחילים בתקופת המופת או סתם לא מבינים אסטרטגיה).

אבל התקפה שגורמת למצב המום ופוגעת עם יותר מ-2+ (כך שלא היית יכול למנוע אותה כך או כך) היא לגמרי אפשרית.

מהדורה 4, כמהדורה שמאוד מתמקדת באספקט הטקטי של המשחק, והכישרון הזה ככישרון ממגזין דרגון נידח לגזע מהספר השלישי לשחקן המשפיע רק בתקופת המופת, ככול הנראה לא הולך להכשיל כול כך הרבה נובים. כי אם נחשפת כבר לכישרון ואתה נמצא במקום להשתמש בו, ככול הנראה אתה מבין כבר ולו מעט במהדורה 4.

חזרה