• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פאת'פיינדר 1 עזרה בבילדינג (פת'פיינדר)

זאת לא שאלה ספציפית, אז הנחתי שזה לא מתאים בפורום שו'ת.
https://www.myth-weavers.com/sheet.html#id=1938826

למשחק אחד, אני בונה קובולד, והטוויסט שלי עליו, שהוא יהיה לוחם קפ"אפ, והכיוון שלי היה ברברי כזה, ובחרתי בבלאדרייג'ר.
מכאנית, לא רעיון מדהים, אבל תמיד היה מגניב בעיני, יצורים קטנים שמקרקפים גדולים מהם. עדיין, אני רוצה להפחק את המיטב, והכיוון שחשבתי עליו, זה לאסוף הרבה התקפות בסיבוב, והבנתי שבהתקפות טבעיות זה אפשרי, וזה גם מתאים ת'מתית לקובולד שמשתולל בזעם חייתי.

לקחתי כיכולת גזע אלטרנטבית dragonmaw כדי להוסיף נשיכה, ובלאדליין דרקוני כדי להוסיף טפרים. (אם כי הבנתי שהן מוםיעות רק בזעם) וכפיט ראשון לקחתי את זה שמוסיף התקפת זנב.
כוח שמתי מספיק כדי שלא יהיה מחסר והשקעתי יותר בזריזות, כדי לקחת פעם הבאה פיט weapon finnese שעובד על נשקים טבעיים.

עד כאן איך נשמע?
התסכלתי בארכיטיפים ושניים נראו מעניינים לכיוון הזה-
עירוני, שיכול לקבל בונוס לזריזות במקום לכוח בהתקף זעם שלו, כשאיקח את הפיט הבא, זה כנראה יוכל להיות מפחיד למדי.

ויש ארכיטיפ מכשפתי, שהעיקר שאני אוהב בו, שהוא נותן לך טפרים גם מחוץ לזעם.
אז א. עדיף להישאר עם בלאדרייג'ר 'ואנילה", או לקחת עירוני, או לקחת את המכשפתי? (אם מכשפה, צריך בלאדליין אחר מן הסתם)
ב. מתלבט בין שריון קל לבינוני

אחרי אתה מודע לזה שהשיטה לא מעודדת את הקובולד להיות ברברי, אפשר להמשיך.
לוע דרקון זה נחמד, וגם הטפרים והתקפת הזנב.
אבל אם אתה רוצה כל כך הרבה התקפות למה לך להשקיע בזריזות? תעשה לה דאמפ ותוסיף הכל לכוח - אתה ברברי וצריך מתאם גבוה בשביל לעשות נזק עם כל ההתקפות האלה - עם כוח 10 אתה לא עומד בדרישות של התקפת עוצמה ושל ביקוע, ואני כמעט בטוח שאתה לא יכול לקחת אותם בלי הדרישות ולהשתמש בהם רק כשהדרישה נענית.
אני לא נכנס לשאלה של האיזון בארכיטיפ המכשפתי הזה (Hag-Riven) כי אין לי כרגע מושג, אבל הוא נראה ממש מתאים לבנייה, ולמרות שבעיקרון ברמות גבוהות לא נראה לי שאתה צריך לחשוש מזה שייגמרו לך סיבובי הזעם, הטפרים שלו עדיין חזקים יותר.

והארכיטיפ האוראבני שנותן לך להוסיף לזריזות בזמן זעם, יכול להשתלב עם weapon finnese. לפחות זאת היתה התוכנית.

הסיבה שאני לא משקיע הכול הכול בכוח, כי אז פשוט יהיה ברברי חלש יותר.
אם לבסס בטווח הארוך על זריזות, זה יכול לנצל את היתרונות שיש לקובולד.
או שבכ'מ להשקיע בכוח כמה שאפשר?

כן, אבל זריזות לא מוסיפה לך לנזק - והרעיון הברברי הוא לגרום נזק עם מתאם הכוח המטורלל שלו. אתה משתמש כאן ביכולות של הקובולד וזונח את היכולות של הברברי בתמורה לא הולמת.

אז אם אתה לא רוצה להשקיע בכוח כמה שאפשר אלא פשוט להילחם אם טפרים - אתה יכול לעשות משהו אחר - לוותר על כמה רמות ולקחת unchained rogue. ברמה 3 הם מוסיפים את מתאם הזריזות לנזק ואז זה סבבה. או להחליף את מקצוע הברברי (מלבד הרמה הראשונה, בשביל הטפרים) ללוחם או לנוכל.

ברברי זריזות זה לא כזה בילד הזוי, הוא דורש התאמות ותכנון, אבל הזוי הוא לא (גם ככה ברברי צריך בדרך כלל זריזות גבוה בשביל דרג"ש, לאור העובדה שאין לו שריון)
רק לציין שאתה לא חייב להיות בלודריגי'ר כדי לקבל התקפות טפרים (די בטוח שלברברי יש כוח זעם כזה), בכל מקרה, ה"בעייה" העיקרית שלך היא שבתור קובולד אתה קטן, וזה בא לידי ביטוי בנשקים שלך ובנזק הטבעי שלהם. קח בחשבון.

מבחינת לוחמה מסוגננת וכו', אז יש קצת תלוי בכסף שיש לדמות שלך, אם אתה יכול להרשות לעצמך נשק Agile, חסכת לך כמה כישרונות, אם לא, ואתה רוצה יותר מנשק אחד, אז הכשרון Slashing Grace סוגר לך את הפינה (מוסיף זריזות לנזק במקום כוח, דורש מיקוד נשק ולחימה מסוגננת) אם תעשה את זה אז הכוח שלך פחות מציק לך, ותהנה להיות ברברי זריזות.

בנוגע לשאלות שלך:
הייתי הולך על העירוני אם אתה בילד זריזות, לא רואה תועלת גדולה במכשפה.
ובקשר לשריון, זה נורא תלוי בסקילים שתיקח וכו, אבל עם הבילד שלך זה להביא כמה שיותר זריזות, אז שריון בינוני יקשה עליך בגלל מחסרי שריון ובגלל תוסף זרז מירבי, בהנחה ויש לך 18 זריזות, והזעם שלך יוסיף לך עוד 4, זה אומר שאתה תגיע ל+6 דרג"ש רק מהזריזות שלך, מה שאומר שרוב השריונות לא "משתלמים" לך, עד שתוכל להרשות שריונות מיתר'אל, - מצד שני יש לא מעט שריונות עם תוסף זרז מירבי נחמד שעדיין מגיעים לאיזון. אבל מחישוב פשוט שלי אתה יכול להגיע לדרג"ש מקסימאלי בכל צד, פשוט שריון קל טוב יותר יעלה לך יותר כסף. לסיכום- בטווח הקצר זה לא משנה באמת, בטווח הארוך כנראה ששריון בינוני ממירתא'ל יעשה לך חיים קלים יותר.

אם הוא לוקח תליון אגרופים עוצמתיים "agile" אז הוא מסודר ודי בלי רמות נוכל או משהו, צודק.
מצד שני, הוא לא יכול לקחת slashing grace כי הנשיכה והזנב שלו גורמות נזק חודר וחובט בהתאמה.
לברברי אכן יש כוח זעם שמאפשר לקבל התקפת טפרים בזעם.
ה1- הממוצע לנזק מנשקים טבעיים לא אמור להיות מה שמפריע - יש לו 4- לכוח גם ככה. אם הוא עובד על הזריזות שלו אז הוא תוקף מדויק יותר מכולם כי הוא קטן וגורם מספיק נזק.

כן, חוץ מזה שאתה לוקח את ההקסמה agile ולא את הכישרון ההוא - הוא דורש מיקוד נשק לכל סוג נשק בנפרד, בניגוד לagile שמשפיע על כל הנשקים בבת אחת ודי.
הכוח שנותן טפרים הוא beast totem, lessr, מהספר המתקדם לשחקן, ונמצא בsrd בשם הזה

השאלה איך הוא נלחם, כי הנחתי שהוא ככל הנראה ירצה נשק בנוסף לטפרים וכו' בעיקר כדי שיהיה לו נזק נורמלי, ויכלות להילחם גם כשהוא לא בזעם, ולכן ההמלצה על graceful slash (עם חרב ארוכה או משהו שהוא יחזיק ב2 ידיים).
אגב לחלופין Piranha Strike יכול להיות גם אחלה אופציה, בהנחה ואין מספיק כוח בשביל התקפת עוצמה

מכת פיראנה היא בול התקפת עוצמה (מוחלש אבל ההחלשה לא רלוונטית למקרה שלנו) רק לאנשים עם זריזות במקום כוח...
אין לי מושג מה זה graceful slash שאתם מדברים עליו, אבל slashing grace דורש להחזיק את הנשק ביד אחת ושהיד השניה תהיה פנויה.

חזרה