• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

אז איך אתם מחסלים Bodendrucker

כמו שמנצחים טאראסק, רק שכאן כל השיטות שהוצעו עובדות
א. בונה גולם חימר
ב. רוכב על סוס או משתמש בלחש מעוף ויורה חיצים
ג. מקסים אותו - הוא לא חסין להקסמות
ד. מוצא את החפץ העלילתי שהשה''מ החביא ומצאים בדיוק כדי להביס אותו, אם כי לאחרונה נתקלתי במושג של שה''מים ששולחים את הקבוצות שלהם לחפש באינטרנט איך להתמודד עם אתגרים op, במקום לפתור את זה סיפורית.

אני חושב שקרב בייחוד קרב סופי של "תמצאו טקטיקה" הוא זול ופוגע בחוויה.
מה מספק יותר? לחפש במשך שלושה מפגשים מאומצים את הטקס העתיק שמתברר שדורש את ההקרבה של המטיל (או קושי אחר, יותר טוב אפילו קושי מוסרי) או לבנות גלמי חיימר? זה די מאכזב שאנשים מאמצים גישה כזאת למשחק.

לבנות גולם חימר זה הפתרון היותר טקסי, שליריב אין דרך לבטל לחשים+ הצלות מנטליות גרועות
1) האשף הופך את המפלצת הזאת לפרפר (עם לחש דרג 4)
2) עם תבונה 5 הוא נעלם לעשר דקות בתוך maze בלי הצלה
3) כל החבורה הופכת למעופפת בעזרת כמה פיקסים שהדרואיד זימן- ויורים על היצור ללא התקפות הטווח בעזרת קשת/ toll the dead
4) מחזיקים אותו במקום עם קיר כוח, ומטילים לחש כמו cloudkill (רק אולי לחש דומה שעושה סוג נזק אחר)
להמשיך? אני חושב שעם שעה של בדיקת לחשים כלשהם אני יכול למצוא עוד חמש אופציות לפחות.

אנחנו מדברים פה על יצור שהוא סתם גדול. הוא גדול מאוד, אבל זהו. זו התכונה המשמעותית שלו. הוא גדול ושמן ועושה הרבה נזק. אם מדברים פה על דמויות בדרגה 18, יש כל כך הרבה דרכים פשוטות להביס אותו, כולל כמה שהוזכרו מעלי. לחשים פשוטים אמורים להספיק. עם 400 נק"פ, לוחם בדרגה הזו אמור להוריד בערך עשירית מהחיים שלו בסיבוב התקפה ממוצע, אם אני זוכר נכון. עם מוסיפים למשוואה הזו יכולות כמו Action Surge, חפצים קסומים או לחש Haste, הנזק גדל בהרבה. לחש שדורש בדיקת זריזות יצליח בכל פעם, אז אפשר להשתמש בלחשים כמו Lightning Bolt נגדו ולפגוע בכל פעם. ממוצע הנזק של Lightning Bolt מדרג 3 הוא 27 נזק. אז נניח שהלוחם תוקף בכל פעם והאשף יורה בכל פעם, נדרשים משהו כמו שש סיבובים כדי לחסל אותו. וזה בהנחה שאין עוד אנשים שעושים דברים בקבוצה.
לחש Slow יעבוד כמעט באופן בטוח, כי הוא דורש בדיקת Wisdom. זה אומר שאפשר להגביל את התנועה של היצור הזה, בנוסף ללמנוע ממנו לקחת Reactions. זה אומר שהלוחם מקפא"פ יכול להרביץ לו ואז לברוח, והפיל לא יגיע אליו. חפצי קסם שמגדילים את מהירות התנועה יעזרו לאסטרטגיה הזו מאוד, כמובן. לחש Bestow Curse מאפשר לצמצם את היכולת של הפיל לפגוע באופן קריטי.
וכמובן, עוד לא דיברנו על הלחשים השבורים שזמינים בדרגה 18. Prismatic Wall פרקטית הורג את היצור הזה בכוחות עצמו. True Polymorph הופך את היצור לצפרדע, מה שמקל מאוד לבצע Power Word Kill או Imprisonment. הלחש Invulnerability אומר שהאשף יכול לקחת את היצור אחד על אחד ולנצח עם Toll of the Dead וזהו. Foresight שהוטל על הלוחם יהפוך את העבודה לקשה מאוד עבור המפלץ, והלחש Dominate Monster שהוטל מדרג 9 יכול פשוט לשלוט ביצור עד 8 שעות. זה נשמע כיף.
העניין הוא שזו לא מפלצת חזקה. דירוג אתגר 18 הופך אותה לאתגר לא רציני מדי, שקל להביס אם תשתמש בכלים שלך נכון.
בהצלחה.

גרגויל אמר/ה:
מותר לצלם/ להעתיק נתונים של מפלצות מספרים רשמיים לפונדק?

בעיקרון לא, אבל חוקי זכויות היוצרים מאפשרים הצגה או העתקה חלקית של היצירה לטובת מחקר או דיון, אם אני זוכר נכון.
כמו כן, הדף שמוצג כאן הוא לא חלק מספר רשמי, אלא תוצרת-בית שפשוט עיצבו בפורמט של הספרים הרשמיים של מו"ד5. הפעם האחרונה שהbodendrucker (המכונה גם leveller) הופיע במוצר מו"ד רשמי כלשהו זה היה בcreature catalog של מו"ד בקופסאות מ-1986, אבל כנראה שהוא השאיר רושם כל כך חזק על אנשים עד שעשו לו גרסאות תוצרת בית למו"ד 3.5, 4 ו-5.

דיון מלפני שנה ומשהו בפיל הזה, כולל לינק לאותו דף נתונים שמוצג כאן (שמצאתי בגוגל) ולגרסאות 3.5 ו-4 שלו, אפשר למצוא בפורום ממש כאן:
https://www.pundak.co.il/forums/viewtopic.php?p=696199#p696199

למה להרוג אם אפשר להשתמש בו? מפלצת קלאסית כדי לשלוט עליה בדרך זו או אחרת ואז לשסות אותה במבצר של הרשע-מרושע בע״מ.

דרך-אגב, אם יש לה דירוג אתגר 18, זה אומר שהיא מאתגרת לחבורה בדרגות 14-15 כמפלצת בודדת. לא שזה משנה המון בדרכים שאפשר להרוג אותה, אבל זה משמעותי.

חזרה