• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

רוצה להתחיל לשחק בdnd fourth edition

A

Anonymous

Guest
המשחק נראה מגניב, ונראה שיש הרבה מכאניקה. הייתי שמח להתחיל לשחק, אבל אני לא יודע איך. הנה כמה שאלות-
1. האם עדיין מוכרים ספרים של זה? אם כן היכן(אפשר באנגלית)?
2. האם יש קבצי pdf ו-srd של השיטה?
3. שמעתי על משהו שנקרא "ערכות התחלה". האם זה קיים בכלל, עד כמה זה מומלץ למתחיל, ואיפה אפשר להשיג אותן?
4. האם ש הרפתקאות חינמיות בעברית?

תודה מראאש לכול העונים.

1. בקושי מוכרים. אפשר למצוא קצת בארץ בעברית בחנויות הספרים, ובאנגלית בחנויות מ''ת מתמחות.
2. לא יודע לגבי srd, לפרסם פה קישור לpdf זה עובר על חוקי הפורום ובדיוק לפני חצי שעה קיבלתי על זה אזהרה (בטעות חשבתי שהשיטה ההיא ספיציפית מותרת לפרסום) אז אני יודע להיזהר :D
3. לא מכיר כאלה למהדורה 4, אם אתה רוצה יש הרפתקה חינמית בשם keep on the shadowfell שמגיעה עם ערכה כזו.
4. באתר הפונדק (לא הפורום, האתר הראשי) יש כמה הרפתקאות חינמיות כאלה, ודי טובות

בהצלחה!

אביעד ענה בצורה מפורטת למדי, אבל הרשה לי להקשות: למה דווקא מהדורה 4?
כלומר, בהתחשב במצב שקשה למצוא מוצרים של המהדורה הזאת האם יש סיבה מיוחדת שאתה מעוניין דווקא בה? אם לא, אז נראה לי שכדאי להתחיל עם מה שזמין כיום.

1. המהדורה הרביעית כבר לא נתמכת כמה שנים על ידי וויזארדס, מה שאומר שהפסיקו להדפיס את הספרים. עדיין אפשר למצוא אותם בכמה מקומות ביד שנייה או באמאזון.
2. אפשר גם לקנות PDF של הספרים ב DrivethruRPG (והיי זה אפילו בהנחה עכשיו!)
3. יש ערכת התחלה למהדורה הרביעית שאפשר להוריד באופן חוקי בחינם, היא נמצאת כאן. אני מודה שלא שמעתי עליה דברים טובים במיוחד, אבל היא קיימת.
4. כן, יש מספר הרפתקאות באתר הפונדק פה.

ההרפתקה של ערכת ההתחלה לא נהדרת, ודי פשטנית, אבל זה בהחלט דרך טובה להכיר את השיטה.
לדעתי ערכת ההתחלה של מהדורה 5 עולה עליה בשתי רמות בהיבט ההרפתקה, אבל אם אתה ממש רוצה את מהדורה 4, אז תתחיל עם ערכת ההתחלה (וכמו שנכתב, היא בחינם)

חזרה