נפתחה הגשת המשחקים לדרקוניקון 2020
עוד שלושה חודשים לדרקוניקון, ומערכת הרישום להגשת משחקים לכנס נפתחה! הריצו את משחקי התפקידים האהובים עליכם, ארגנו אירועי משחקי לוח, תגישו משחק תפקידים חי וכל משחק אחר. https://www.dragoncon.co.il/dm-login.aspx

מסדר החרבות המדממות של רוסו [5 , אבל בעיקרון כל מהדורה]

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
סמל אישי של משתמש
זרתוסטרה
הודעות: 505
הצטרף: 02 מאי 2017, 15:05

מסדר החרבות המדממות של רוסו [5 , אבל בעיקרון כל מהדורה]

שליחה על ידי זרתוסטרה » 12 יוני 2019, 13:32

בסופש הקרוב אני מתחיל משחק חדש אצל קבוצת חברים, אני הולך לשחק לוחם battlemaster שגורש מהשבט שלו ועכשיו מסתובב בעולם בחיפוש אחרי דרכים להתחזק, להרוויח חזרה את כבודו ולחזור אל השבט (פתחתי עץ אחר שקשור אליו).
כחלק מהמסע שלו הוא הצטרף לארגון שכירי חרב שנקרא "מסדר החרבות המדממות של רוסו".
החלטתי לכתוב על המסדר קצת בשביל רעיונות שאולי יש לכם אליו וכמובן גם - הערות, הארות או סתם "יאו איזה מגניב!".

מסדר החרבות המדממות של רוסו (Roso's Court of Bleeding Swords ) הוא ארגון שכירי חרב שממוקם צפון מערבית לסולטנות מיראג', באזור שנקרא הערים החופשיות. הערים החופשיות הן קבוצה של ערים שכפי שאפשר להבין משמן, לא נשלטות ע"י הסולטנות , אלא ע"י ארגוני הרפתקנים וגילדות כאלה ואחרות.
המבנה בו הארגון שוכן מורכב מצריח ישן ומגרש אימונים שנבנה לידו בו יכולים הלוחמים להתאמן. מספר חברי המסדר עומד על כ200 לוחמים.

מסדר החרבות מורכב מקבוצה של לוחמים שהחליטו לקחת את הלחימה צעד קדימה ולהפוך אותה לאומנות. הם לומדים להילחם בכל הנשקים המוכרים, אך הם בוחרים סוג נשק אחד שיהפוך להיות סימן ההיכר שלהם והם יהפכו למומחים בו.
בנוסף מלבד לחימה הם גם לומדים היסטוריה בסיסית, קרוא וכתוב ואומנות יצירה (נפחות, קליגרפיה, ציור, שירה וכו') על מנת להרחיב את האופקים שלהם וכך להפוך ללוחמים יותר טובים.

המסדר עצמו לא הוקם על מנת להרוויח זהב, אלא כדי להכשיר לוחמים לצאת למסעות והרפתקאות, להילחם ביריבים ראויים ולעשות לעצמם שם שאולי יהפוך לאגדה. אבל בשביל לממן את המטרה שלו ולפרנס את הלוחמים שלו הארגון משתמש בחבריו כשכירי חרב - הוא מקבל חוזים מאנשים וארגונים שזקוקים לשירותים כאלה ומציע את החוזים האלה לחברים בו, תוך כדי שהוא לוקח סכום מהתשלום. בעצם המסדר מרוויח כסף כמעין מתווך בין הלקוח לנותן השירות.

אחרי שלוחם מסיים את ההכשרה שלו הוא מקבל מספר עבודות כשכיר חרב מהארגון שהוא צריך למלא כדי להחזיר כסף למסדר על אימוניו. לאחר שהוא מסיים את החוזים האלה הלוחם חופשי להסתובב בעולם ולעשות כרצונו, וכמובן שתמיד יוכל לחזור לקבל חוזים מהמסדר (עליהם המסדר יקח עמלה) אם אי פעם יצטרך עבודה.

בדר"כ לוחמי המסדר הם אנשים חופשיים, אבל במקרים נדירים, כאשר שוכרים את כל המסדר לבצע חוזה מסויים (למשל לשמש כלוחמי עלית במלחמה) כל חברי המסדר מחוייבים להתפקד למשימה. מקרים כאלו הם נדירים מאוד מכיוון שלשכור את כל המסדר עולה הרבה מאוד זהב, בהתחשב באיכות החיילים.

לכל סוג נשק שאפשר להתמחות עליו במסדר יש אדון שנחשב לאדם המבין ביותר בלחימה בסוג הנשק הזה. האדונים השונים האללו הם חברי קבוצה מצומצמת שנקראת אדוני המלחמה (masters of war). הם אלה שמנהלים את המסדר בפועל ומקבלים חוזים שונים ובעיתות מלחמה כל אחד מהם מפקד על כוח שונה (קשתים, הסתערות, פרשים וכו').

מעל כל אדוני המלחמה עומד מייסד המסדר הידוע רק בשמו - האדון רוסו (Master Roso).
כמעט שום דבר אינו ידוע על האדון רוסו, היחידים שפגשו אותו ומכירים את פניו הם אדוני המלחמה. האדון רוסו הוא המייסד והמפקד הבלתי מעורר של מסדר החרבות.

מעצם המסתוריות שסביב האדון רוסו הרבה שמועות התחילו להסתובב בקרב חברי המסדר. שומעה אחת טוענת שהוא רב אומן בכל נשק עלי אדמות ואפילו יכול לנצח כל אחד מאדוני המלחמה בנשקו. עוד שמועה טוענת כי הוא חייב להיות בן אלמוות, הרי המסדר הוקם לפני כמה מאות שנים והוא עדיין חי. שמועה נגדית טוענת שהאדון רוסו הוא תואר שמתחלף בין מפקדי המסדר. ועוד שמועה נוגדת את כל השמועות האחרות ואומרת שהאדון רוסו מת מזמן, וכעת אדוני המלחמה מחליטים יחדיו על המסדר.

מכנית חברי המסדר כולם הם לוחמים מסוג battlemaster שכל אחד מהם מומחה בנשק מסויים. לבחירת השה"מ מה זה אומר לגבי Npc's- אם יש להם פלוס מסויים להתקפה עם אותו הנשק או שיש להם יכולות מיוחדות עם אותו הנשק.
אני בחרתי לייצג את זה על ידי לקיחת feats וcombat manuvers שמחזקים את היכולת להשתמש בסוג נשק מסויים.

מה איתכם?יש לכם דמות שהייתה חברה בארגון/ גילדה שאהבתם במיוחד?
סמל אישי של משתמש
גרגויל
הודעות: 660
הצטרף: 24 ינואר 2018, 18:12

מסדר החרבות המדממות של רוסו [5 , אבל בעיקרון כל מהדורה]

שליחה על ידי גרגויל » 12 יוני 2019, 15:08

מגניב מאוד. מרגיש כמו ארגון סמוראים, רק לא פיאודלים אלא שכירי חרב
אהבתי
"אל תאמינו למה שאומרים לכם, שחקני תפקידים הם לא נאורים. אנחנו הורגים אלפים על פי העובדה שהם שחורים ומאפשרים לנשים לנהל את הקהילה שלהם."
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
הודעות: 19196
הצטרף: 09 נובמבר 2002, 19:21
תשובות: 16
מיקום: Somewhere over the rainbow
יצירת קשר:

מסדר החרבות המדממות של רוסו [5 , אבל בעיקרון כל מהדורה]

שליחה על ידי The oldman » 13 יוני 2019, 13:43

אחלה רקע לדמות - מה שאני אוהב להוסיף במקרים כאלה זה 2-3 נקודות עימות של המסדר עם העולם. אולי מסדר אחר שהוא יריב שלו, אולי מישהו ששכר אותם ולא מרוצה מהעבודה, אולי הם פגעו בילד של אחד מהסולואים ועכשיו הוא מתעב אותם.
דברים כאלו עוזרים לשליט המבוך לשלב את הרקע במשחק.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
tkhag1
הודעות: 4119
הצטרף: 23 ינואר 2016, 18:33
תשובות: 1

מסדר החרבות המדממות של רוסו [5 , אבל בעיקרון כל מהדורה]

שליחה על ידי tkhag1 » 13 יוני 2019, 14:04

אהבתי אבל לא הבנתי את מקור השם, "מסדר החרבות מדממות" נשמע קצת... מאולץ, מה המקור לשם? למה מסדר שמתגע בשליטה במספר רב של נשקים יקרה לעצמו על שם חרבות? ולמה מדממות?
החיים אינם סידרה של אכזבות או הצלחות, הם פשוט סדרה של אירועים.
משמעות ואלוהות הם קונספט אנושי שנועדו למלאה תחושת ריק פנימית.
הפחד מהמוות הוא פחד מאי ידיעה, שהוא עצמו שורש הפחד.


ארבע לפנות בוקר הוא זמן נהדר להרהר במשמעות החיים... או לקשקש בחוסר הגיון.

תגובה מהירה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   
שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה