• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הקוסם בחבורה

Furyhound

פונדקאי ותיק
כולנו יודעים הקוסם הוא הכי חלש בסבילות שלו ובנזק שהוא עושה ברמה 1
העץ הזה נועד לדיונים טקטיים של החבורה שילוב בהרמוניה של כל אחד כשמתמקדים בקוסם
כל אחד שיציף את דעותיו על איך קוסם אמור לשמש ואיזה שילוב קסמים בנוסף אם שאר החברה

לפי דעתי הקוסם של מוד בכלל לא מאוזן(ופתחתי על זה כבר לא מעט נושאים): פעם הוא הכי חלש ופעם הוא הכי חזק. אני יצרתי לעצמי קוסם חדש עם לחשים חדשים (פה ושם עם לחשים או רעיונות ללחשים ממוד) והכנסתי אותו במקום הקוסם של מוד.

אני אישית נורא אוהב לשחק מטילי לחשי-מאגיה. הבעיה היא שאין פשוט מה להשוות בין מכשף לבין אשף, אשף שלוקח כל שלוש רמות כשורן "שליטה בלחש" פשוט בלתי מנוצח, הוא כמו מכשף, רק אם מגוון גדול יותר של לחשים

פתחו עצים שלמים האם יותר כדאי לקחת את זה או את זה ויש דעות לכאן ולכאן
אבל בלי קשר ליותר טוב מה אם יש כאלה שהמכשף יותר מתאים להם? חצי דרקון שהקסם זורם בדם שלו? אבל זה לא הנושא, נו אז מה דעתכם? איך אתם משתמשים בקוסם?

למה הוא צריך את הכשרון הזה?
הכשרון הזה בסך הכל נותן לו את היכולת לדעת מספר לחשים בלי הספר ככה שזה משפיע רק אם הוא איבד את הספר שלו.

לא בטוח. שליטה בלחש נותן לו רק להטיל את הלחשים בלי לשנן אותם מהספר, אבל הוא עדיין חייב לשנן אותם (מהזיכרון).
ואתה משווה את זה מול מכשף שמשתמש בכישרונות האלה למטרות טובות.
במו"ד, כל כישרון הוא יתרון.

נכון, אבל הכשרונות האלה שימושיים בשביל מצבי חירום שבהם האשף מופרד מספר הלחשים שלו. לחשים שכדאי לקחת בהם מאסטרי זה לחשי טלפורטציה, לדוגמה, ואולי לחש שייתן לך לזמן את הספר בחזרה אליך. הכשרון לא הופך את האשף למכשף, הוא עדיין מטיל פחות לחשים ביום ועדיין לא יכול לבחור באופן דינמי בין לחשים.

באשף (או מכשף, לא משנה), צריך להשתמש בתבונה.
אני מציע לכל מטילי הלחשים שפה אשר בדרגה 1, פשוט לברוח.
כן, לברוח.
להתרחק כמה שיותר רחוק (אך שעדיין תוכלו להטיל את הלחשים), ולהטיל את הלחשים מרחוק.

Wood-Elf אמר/ה:
באשף (או מכשף, לא משנה), צריך להשתמש בתבונה.
אני מציע לכל מטילי הלחשים שפה אשר בדרגה 1, פשוט לברוח.
כן, לברוח.
להתרחק כמה שיותר רחוק (אך שעדיין תוכלו להטיל את הלחשים), ולהטיל את הלחשים מרחוק.
מכשף משתמש בכריזמה!

הקוסם (מכשף או אשף) הוא לא שווה לשאר החבורה בדרגות הראשונות, אבל בדרגה, נניח, 5, הוא כן משתלב עם כולם והיכולות שלו מאוזנות מאוד. לעומת זאת כוהן (בדרגות הגבוהות), לא נוגע לקוסם בקרסול מבחינת לחשים ומבינת עוצמה.
ככה זה.

א. התכוונתי שהשחקן צריך לדעת איך משתמשים בקוסם, בתבונה.
ואמרתי מה צריך לעשות (-לברוח).
ב. אלף, כוהן נייטרלי בדרגה 20, זה בערך הדבר החזק ביותר שקיים.
קיסמי ריפוי + קסמי התקפה פצצתיים!

דעתי היא, שאשף שרוצה לשרוד את השנים הראשונות, כדאי שישאר בבית - לפחות במערכות שלי. קסם זה עסק מסוכן, מאוד מסוכן - ולהשתמש בו בדרגות נמוכות שווה לסיכוי של אורק לצאת בחיים ממעבדה של PainBoy (לחובבי ה-40 אלף מביניכם) או לחילופין לסיכויים של אורק לנצח בתחרות יופי של אלפים.
זה משתנה מעולם לעולם, אבל כמו שאני רואה את זה - למטיל כשפים מתחיל אין מה לחפש בשדה הקרב. אולי כלוחם תמיכה אחורי או משהו כזה, אבל את ההתכשות הוא ישאיר למי שמותאם לכך, וילמד בנוסף לכשפיו השונים גם סגנון לחימה עם נשק כלשהוא, רצוי קל כדי שיוכל לוותר עליו בעת הדרוש.

אינפרנל, אינפרנאליסט.

הסיכוי של אורק לצאת בחיים ממעבדה של נערכאב דווקא די טוב, רק השאלה היא על כמה גלגלים הוא יצא, ומתי הריאות המכניות שלו יפסיקו לעבוד

Atkinson אמר/ה:
asaf אמר/ה:
-ELF- אמר/ה:
גם קוסם בדרגה 20 זה דבר "נחמד".
בוא פשוט נסכים ששניהם ביחד מנצחים לוחם בדרגה 20, אוקיי? ;)
למה ביחד כל אחד מהם בנפרד מנצח לוחם בדרגה 20!
כן, אבל אבא שלי הרבה יותר חזק מאבא שלך!
אתה רוצה להתערב על זה? ;)

חזרה