• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

ניהול הקרב שלכם, שליט המבוך הזועם, ו-4 מול 5

לפני כמה ימים [mention]Kol Korran[/mention] קישר כאן לאתר של שליט המבוך הזועם, ומדי פעם אני קורא שם עוד כתבה שלו. היום נתקלתי בכתבה שלו על ניהול הקרב כמו אלופים https://theangrygm.com/manage-combat-like-a-dolphin/ (וכאן, הוא "כאילו מקלל" וזה מטופש לגמרי, מה אני אעשה...) בכל מקרה הנקודה שלו היא מעבר לכך לטכניקה של לרשום את היוזמה ואת הנק"פ על נייר - לא חדש, אני עושה את זה כבר שנים עם ה Combat Pad המגנטי - הוא מדבר שם על שני דברים מעניינים לטעמי:

1. להדגיש את הפן הדרמטי בתוצאות הקוביה, זה ממש לא חדש, אבל זה מחדד את הנקודה. אני מודה שלי יצא לא פעם להגיד פשוט "פיספסת" במקום להוסיף עוד שש מלים "הנפת את הגרזן באוויר אך הגובלין התחמק ממנו". זה דורש עוד טיפה מאמץ / יצירתיות אבל בהחלט מוסיף המון פלפל למשחק. אז אם אתם לא עושים את זה, מומלץ.

2. מה שאני פחות אוהב בכתבה שלו, היא הדגש / יחס לשחקנים כאל... גורמים מעכבים. כלומר, הוא ממליץ שם ששחקנים לא יפתחו בכלל ספרי חוקים, ושהמנחה הוא היחיד שיכול לפתוח ספר חוקים. אישית, אני חושב שהשחקנים שלי מספיק נבונים ומוכשרים שהם רוצים לעזור למשחק כיפי ולא כאל גורמים שצריך לתת להם פחות חופש פעולה כדי שלא יפריעו.

באופן כללי, המגמה שלו היא באמת מגמה של מבוכים ודרקונים יותר נרטיבי ופחות Game. כיוון שאליו מבוכים ודרקונים 5 כיוונה והצליחה בענק. באופן עקרוני, אם אני מסתכל על ההבדל הבסיסי בין מבוכים ודרקונים 4 לבין מבוכים ודרקונים 5, הוא ש-4 היתה נועזת ופרצה דרך לכיוון משחק יותר גיימסטי, כזה עם סט חוקים יותר ברור וחד לעומת 5 שהיא עם סט חוקים יותר צר ופחות חד, שמאפשר יותר דגש על הסיפור לעומת דגש על המכאניקה של הקרב. אז אפשר להגיד שבעצם מה שרוב השחקנים רוצים היום זה מבוכים ודרקונים יותר נרטיבי מאשר משחקי.

חזרה