• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 סנונית ראשונה? פאיזו מפרסמת תוכן למבוכים ודרקונים 5

עשר שנים לנתיב ההרפתקאות של Kingmaker ופאיזו הכריזו על מהדורה חדשה שתאסוף את כל ההרפתקאות לספר אחד לפאת'פיינדר 2 - אבל שתי הכרזות מעניינות יותר מסתתרות שם: https://paizo.com/community/blog/v5748dyo6sgmf?Help-Paizo-Celebrate-Kingmakers-10th-Anniversary
אז ראשית, זה הולך להיות סוג של פרויקט מימון-המונים, שבו יהיו גם הרחבות שמבוססות על משחק המחשב. אבל מה שמעניין במיולד ובמהלך מפתיע, במיוחד לאור ההשקה הקרובה של פאת'פיינדר 2, פאיזו גם הודיעו שיהיה ספר מפלצות של מבוכים ודרקונים 5, Kingmaker Bestiary for 5E.
כל הפרטים יחשפו בעוד שלושה ימים באתר: http://kingmakercampaign.com/

זה מעניין לראות שדווקא עכשיו הם החליטו להוציא ספר ראשון של מבוכים ודרקונים 5, האם זה סימן שהם לא צופים להצלחה אדירה של פאת'פיינדר 2? או שזה סימן שהם פשוט החליטו לשנות גישה, ובמקום להתמקד רק בשיטה שלהם, הם מחקים את קיוביקל 7 (בתור דוגמא אחת) ומוציאים בנוסף לשיטה שלהם גם ספרים למה' 5.
כמובן שכאן זה יותר אתגרי, ההבדלים בין משחק כמו הטבעת האחת ומבוכים ודרקונים 5 הם הרבה יותר דרמטיים מאשר בין פאת'פיינדר 1 או 2 למבוכים ודרקונים 5... מצד שני, זה אולי יאפשר להם למכור את ההרפתקאות שלהם לשחקני מה' 5.

בדיוק לפני כמה ימים סיימתי את משחק המחשב של Kingmaker. למרות שהוא טיפה באגי לפעמים, אני מוכרחה לומר שהוא בין משחקי התפקידים למחשב הטובים ביותר ששיחקתי אי פעם, הCompanions פשוט מעולים בתור דמויות, והמשחק פשוט מרגיש גדול, כאילו תמיד יש משהו חדש לחקור. כמובן שגם העלילה בכללותה מצויינת, ודי עשתה לי חשק להריץ את הנתיב הרפתקאות לשחקנים שלי, אבל הם מכירים רק מה' 5 ואני לא יודעת כמה קל יהיה לי להעביר את המודול ל-5. מה שכן מעניין אותי, האמת, זה להבין איך אפשר להריץ את הקמפיין לקבוצה של כמה אנשים, כי המשחק די מתמקד בדמות שלך שהופכת לברונית ואף מלכה לעתיד. אולי אחרי שפאת'פיינדר 2 יצא אנסה להריץ את הקמפיין המחודש שם.
זה באמת מעניין שפאייזו מוציאים חומר למה' 5. מעניין גם למה הם מוציאים דווקא אוגדן מפלצות, במקום את כל ההרפתקה מוסבת ל5. אולי זה ניסוי ראשוני שלהם לכתוב חומר ל5. אני תוהה אם ההצלחה של 5 זה מה שמניע אותם בניסיון להגביר מכירות, או שיש משהו מעבר.

לא מכיר אישית את Kingmaker אבל לפחות במורדי הגיהנום, המכאניקה שהם יצרו כדי לנהל את המרד בעיר לא ממש משובחת. אני אישית ויתרתי עליה. אז אי אפשר להגיד שהתרשמתי מהמכאניקות הייעודיות שפאיזו יוצרים... באופן כללי אני גם חושב שיותר קל לבנות דברים כאלו במשחק מחשב.
בכל מקרה, ממה שקראתי בזמנו על נתיב ההרפתקאות, הכוונה היא שהחבורה זה גם צוות שבונה את הממלכה ביחד, לא ברור לי אם אחד מהם הוא השליט, אבל כנראה שיש שר-מלחמה, רב-מרגלים וכך הלאה.

בקשר ל-5, אני חושב שהם התמקדו באוגדן מפלצות כי כנראה זה התוכן שהכי מורכב להמיר בין מהדורות. סיפור העלילה עצמו לא משתנה, ויתר המכאניקות הן יותר שוליות, בטח אלו שקשורות לבניית דמות.
השאלה אם הם מונעים בעקבות ההצלחה של 5, מה גרם להם דווקא עכשיו, רגע ממש לפני שהם מוציאים לאור את פאת'פיינדר 2, להוציא ספר כזה לאור, ולא לפני שנתיים או שלוש...

The oldman אמר/ה:
המכאניקה שהם יצרו כדי לנהל את המרד בעיר לא ממש משובחת

מהי? אני מסוקרן.

בכל מקרה, זה דבר מאוד מסקרן הבחירה הזו שלהם. אולי הם מפחדים מכישלון של פאת'פיינדר 2, ורוצים חבל הצלה (בצורת מהדורה 5) למקרה שהם יכשלו. ואולי הם סתם מנסים לפתוח אופקים חדשים.
בכל אופן, מעניין אם הם ימשיכו לייצר דברים לחמש.

The oldman אמר/ה:
בכל מקרה, ממה שקראתי בזמנו על נתיב ההרפתקאות, הכוונה היא שהחבורה זה גם צוות שבונה את הממלכה ביחד, לא ברור לי אם אחד מהם הוא השליט, אבל כנראה שיש שר-מלחמה, רב-מרגלים וכך הלאה.
במשחק אלה תפקידים שהCompanions שלך מקבלים. הגיוני שזה משהו שמחלקים בין השחקנים, אבל בכל זאת נשמע לי קצת מבאס שמישהו אחד מקבל את תפקיד הברון והשאר מקבלים תפקידים יותר שוליים

אני מסכים שזה יכול להיות מבאס, אבל נורא תלוי בשחקנים. לרוב יש שחקן או שניים שזה יותר מעניין אותם. זה כמו משחק של מדע בידיוני שבו יש חללית, וכל שחקן מקבל תפקיד אחר - אבל רק אחד יכול להיות טייס או קפטן.

דרגוניצן המכאניקה נפרדת מה הרפתקה עצמה - פה ושם יש פעולות שאפשר לעשות עם המכאניקה של המרד כדי לבדוק משהו, אבל מניסיוני אפשר להשיג את אותה התוצאה בדיוק מבלי להוסיף שיכבה מכאנית נוסף של ניהול מספר התומכים במרד בעיר, דרגת מרד, צוותי פעולה של המרד וכך הלאה.

ולסיום, עלה הקמפיין הרשמי https://www.gameontabletop.com/cf194/kingmaker-10th-anniversary.html#project-block-details
בסך הכל נראה מרשים, אבל לי אישית זה בעיקר עושה חשק לשחק במשחק המחשב 🥳. מה שכן, זה בהחלט מתאים לראות שכמו שיש אוגדן מפלצות של מהדורה חמש, כך יש גם כזה לפאת׳פיינדר 1

אני חושב שזה די far fetched בשלב הזה. זו הפעם הראשונה שהם מוציאים הרחבה לחמש והם עושים את זה במסגרת בעלת פרופיל גבוה יחסית (אך כמובן שפחות מההשקה של 2)
אם זה יצליח, בטח נראה עוד - אבל באופן כללי פאיזו די מזניחים את ההרפתקאות הישנות שלהם, הם לא מדפיסים אותם מחדש ואני בטוח שהם גם לא ידפיסו שוב הרפתקאות של פאת׳פיינדר 1 - מי שבאמת רוצה הן תמיד זמינות ב פדף.

נ.ב. אחד ההסברים בקמפיין מימון שלהם הוא שיש ביקוש רב לנתיב ההרפתקאות בעקבות המשחק ואזלו להם העותקים הפיזיים לכן הם עושים מהדורה מחודשת.

אביעד אמר/ה:
הם אמרו פעם שיהיה קל להמיר נתונים מנתיבי ההרפתקאות לפאת'פיינדר 2, נכון?
זה מסוג הדברים שאוהבים להגיד בכל מהדורה ישנה, ב-4 זה היה פשוט יחסית כי עושים Reskin מהיר למפלצות, אבל בפועל זה עדיין דורש השקעה וזמן, בטח שזה מגיע לדברים כמו שדה-הקרב ודברים מחוץ לשדה הקרב.
המקום היחידי שזה באמת נכון יחסית זה 3-> 3.5 -> פאת'פיינדר אבל גם בשרשרת הזו שזו אותו בסיס של שיטה, אני תמיד העדפתי להשתמש בתוכן שמותאם לאותה "תת-מהדורה"... אבל אולי לאנשים אחרים יש נסיון אחר...

חזרה