• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עזרה לחבורת ניובים(מוותיקים)

• מחבר/ת הנושא Anonymous
  • תאריך התחלה
סטטוס
נעול לתגובות.
A

Anonymous

Guest
אני וחברים שלי התחלנו לשחק DND גרסא 3. התחלנו עם הערקה למתחילים ושם שיחקנו עם מפות והכל אבל עכשיו קנינו את ספרי הבסיס ומשימה אחת של ויזארד ואין מפות. אנחנו אמורים לשחק בלי מפות(אם כן איך?) או שאפשר לקנות מפות מוכנות(איפה?) או פשוט להעתיק אותם מהציורים בחוברת המשימה.

מפות? אילו מפות?

מפות עולם?
ובכן, תמיד תוכלו לרכוש את הSetting של מערכה מוכנה, שתגיע עם מפות העולם, תיאורי מקומות, עמים וכיוצא באלה.
או שתצרו עולם משלכם, אפשרות עדיפה אך כזו הדורשת יותר מאמץ, ואולי עלולה לא להתאים ל"ניוביז"

מפות של המבוך?
אלא אם אתם משחקים בהרפתקה קנויה, אזי על השה"מ שלכם, בעת בניית ההרפתקה, מוטלת מלכאת שרטוט המפות.

לפי מה שאתה אומר באשר ל"משימה" שקניתם, הרי שיש לכם את המפות המתאימות.
אז מה הבעיה?

השה"מ צריך להעתיק את כל המפות לגודל גדול?

לא לא לא...
יש שתי אופציות: או שתקנו מערכה מוכנה מראש, שכוללת הרפתקאה ועולם מוכנים שבד"כ כוללים מפות וכן הלאה.
האופציה השנייה, הקצת פחות נוחה, היא לבנות הכל מאפס - כולל מפות ועולם והרפתקאות, מן הסתם זה מסובך יותר - המנחה ואתם צריכים להחליט מה מתאים לכם וכמה הוא ואתם מוכנים להשקיע בתור התחלה כדי לשחק.

אינפרנל, מסביר.

אבל קנינו רק משימה(adventure), מה לעשות עם זה?
בפנים מצוירות מפות אבל לא גדולות שאפשר לשחק עליהן.

אז תשתמשו בקנה מידה קטן או שלא תשתמשו בהם בכלל במשחק אלא רק כקווים מנחים. השה"ם יכול לאלתר קצת ולהסתמך על המפות.

נראה לי שלא הבנתם את הרעיון של מו"ד- אתה לא אמור לשחק רק על מפות וסמנים זה לא משחק קופסה!
זה משחק של דמיון כל שחקן משחק דמות דמיונית ולא איזה מיניטורה על מפה!
(אם כי גם זה אפשר אבל זה קשה ומסורבל.)

סטטוס
נעול לתגובות.
חזרה