ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

פאת'פיינדר בדרגות גבוהות - המשחק קטלני מדי?

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
סמל אישי של משתמש
dragonitzan

שליחה על ידי dragonitzan » 13 מאי 2019, 09:37

ממש אהבתי את דגל המוות - זה אומר שדמות לא תמות סתם, אבל דמות יכולה בעצם לסכן את עצמה בשביל מהלך הרואי ומגניב, להתחזק לקצת זמן תמורת הסיכון שבמוות.
זה אלמנט סיפורי יחסית נפוץ (בשיטה שלי יש דרך אחרת קצת שהוא עובד) שבו או שהמהלך המגניב מצליח או שאתה מת - ונראה לי שאני אאמץ את הרעיון במובן זה או אחר.
סמל אישי של משתמש
אביעד
תשובות: 28

שליחה על ידי אביעד » 13 מאי 2019, 11:44

דרך אחרת בשיטה שלך? בינתיים השיטה שלך נראית לי כמו: ''גלגל ק20 ואני מחליט אם תצליח''. לשחקן אין שליטה על השיטה או ידע לגביה ולא ראיתי דבר כזה אצלך. אשמח לשמוע
סמל אישי של משתמש
dragonitzan

שליחה על ידי dragonitzan » 14 מאי 2019, 21:54

שיטה אחרת, יותר בנויה מהחצי חופשיטה בצילו של הצל...
בעיקרון שם הטלת הלחשים עובדת עם מאנה, ואם נגמרת לך המאנה ואתה רוצה להטיל קסם - אתה צריך לשלם 2 נק"פ על כל מאנה אחת הנדרשת להטלת הלחש.
לדוגמא, אתה קוסם שרוצה להטיל כדור אש שעולה 20 מאנה. למרבה צערך, יש לך בעיה קלה של מאנה והמאגר שלך מרוקן. בנוסף, יש סביבך הרבה מאוד גובלינים שיהרגו אותך רשמית אם לא תפעל.
אתה מטיל את כדור האש ב40 חיים במקום 20 מאנה, מה שככל הנראה מפיל אותך מעולף - אם הלחש נכשל, סיכויי ההישרדות שלך נמוכים. לעומת זאת, אם הוא עובד אז זה מהלך הרואי מגניב, ותצטרך לקוות שחברי הקבוצה שלך שנותרו חיים (אם ישנם כאלה) ירפאו אותך.
בכל מקרה, הרעיון של זה הוא לתת לאנשים מהלכים מגניבים שעולים להם בחייהם. (אף פעם לא יצא לי להשתמש בזה עד עכשיו, למען האמת)...
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 14 מאי 2019, 21:58

נשמע שבשיטה שלך אין שום דבר למי שאינם מטילי לחשים...
There, where I have passed, the grass will never grow again.

Vae victis.
סמל אישי של משתמש
tkhag1
תשובות: 1

שליחה על ידי tkhag1 » 14 מאי 2019, 22:06

זה די הגיוני בהתחשב בכך שכל מי שמקושר לשיטה הזו בעל כוחות קסם כל שהם.
חוץ מזה אפשר בקלות לתרגם את זה גם למקצועות חסרי קסם, למשל לוחם שלוקח מהלך מסוכן ומדהים וחוטף פציעה רצינית עקב המחסור בהגנה (למשל לתת לחרב של היריב להתקע בך ולעקור אותה מאחיזתו ואז לערוף לו את הראש)
או מישהו אם המון אנדנלין שנותן מכה לסלע ומנפץ אותו אבל גם שובר את ידו (ואולי עוד כמה עצמות) בתהליך.
ישבתי חצי שעה מול המסך בניסיון לחשוב על משהו חכם ומתוחכם, ואז הבנתי שאין לי שום דבר מעניין להגיד.
א.ש.
סמל אישי של משתמש
dragonitzan

שליחה על ידי dragonitzan » 15 מאי 2019, 20:42

הח׳אן הטטרי כתב:
14 מאי 2019, 21:58
נשמע שבשיטה שלך אין שום דבר למי שאינם מטילי לחשים...
לכמעט כל המקצועות יש מאנה, ולמי שי מאנה יש נקודות עם שם אחר שמחליפות את זה (נקודות מיומנות וכאלה). לוחם יכול להתקיף במהלך הרואי אחרון ואז ליפול לרצפה בדיוק כמו כדור האש האחרון של קוסם.

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה