• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

האם אפשר לשבור חוקים בסיסים של זנים במבוכים ודרקונים?

guyxman

פונדקאי חדש
אני רוצה להמציא סוג של בן אדם אשר שונה מאוד משאר הזן .
הוא יכול לינשוף אש לעשות "גוטסו כפילים" וליצור כפילים של עצמו אשר עשוים מעשן ולקפוץ ולרוץ הרבה יותר מהר מבני אדם רגילים פי כמה . יש באמת אפשרות ליצור דבר כזה למרות שחברי הצוות שלי (חוץ ממני ) הם בני אדם לכול דבר ?

והאם אפילו אפשר לתת כוחות כאלה לשחקנים אשר יתאמנו עם מי שיודע התקפות כאלו ?
חשוב לי מאוד להוסיף שהוא התאמן בשביל להשיג דבר כזה .לא נולד עם זה...

אפשר ליצור סוגים חדשים של גזעים, וספר המדריך לשליט המבוך אפילו מציג יצירה לדוגמה של גזע. הדבר החשוב היחיד הוא שכל השחקנים מסכימים הכניס את הגזע החדש למשחק.

אבל במקרה שלך, מדובר בעצם בבן אנוש רגיל שהתאמן במשך שנים כדי לקבל יכולות מהסדרה "נארוטו", וזה אומר שהוא כנראה בן אנוש רגיל עם מקצוע שנותן לו את הכוחות האלו.
בעצם מה שאתה צריך זה מקצוע מתאים.

באילו דרגות המשחק?

במבוכים ודרקונים יש דרגות, שמייצגות את מידת המיומנות של הדמויות ורמת האיומים (למשל מפלצות) שהן מסוגלות להתמודד איתם.

אם אתם משחקים בדרגה 7, זה אומר שאפשר לשלב דרגות של כמה מקצועות, וזה אומר שאתה יכול לשחק דמות שהיא לדוגמה נזיר בדרגה 6 אבל גם מכשף בדרגה 1 - ואז היא יכולה להרביץ ממש טוב, לרוץ מהר במיוחד, וגם לנשוף אש וליצור כפילים אשלייתיים.

א - לפני שמתחילים לשבור חוקים, כדאי להכיר אותם.
ב - למה אתה חושב שלאנשים אחרים באותה קבוצת משחק יהיה כיף לשחק דמויות "רגילות ושגרתיות" בזמן שמישהו מעמיס על הדמות שלו צ'יטים וכוחות על? זה נשמע הוגן?
ג - סדרות טלויזיה, בעיקר כאלו שעוסקות בגיבורי-על, דמויות אנימה או אנשים עם כוחות על-טבעיים, בדרך כלל מתמקדות בגיבור אחד - לגיבור הזה יש תכונות מיוחדות שלאף אחד אחר אין (חוץ מלאויבים שלו אולי), יש מסביבו קצת side-kicks שהם בכמה רמות מתחתיו, והכל מסתובב סביבו. "מבוכים ודרקונים" הוא משחק קבוצתי ושיתופי. אין בו רק גיבור אחד, אלא קבוצה של גיבורים שעובדים ביחד ושלכל אחד מהם יש מספיק הזדמנויות לעשות משהו מיוחד ולהנות מאור הזרקורים. זו פשוט רזולוציה אחרת לגמרי.

א - לציין באיזו שיטה מדובר אולי.
ב - דווקא בזה נדמה לי שהוא מכיר את הקבוצה וזה היה בהסכמתם.
ג - אני לא חושב שהוא הגיע לשיפודן, אפילו ראסנגאן הוא לא מכיר. מהמר שהוא לא סיים את הקרבות המקדימים של בחינות הצ'ונין (סאגה נהדרת) ובהתחלה של נארוטו הוא בהחלט ברמה של כולם. גם בסוף של שיפודן סאסקה וסאקורה ברמה של נארוטו. סאסקה אפילו יותר חזק מנארוטו, ושאר דמויות המשנה שלו יכולות גם הן להשתוות לו - מאיטו גאי כמעט הוריד לבדו את מאדארה במצב ריקודו סנין.

אם מדובר בגרסא 5, אתה יכול למצוא באינטרנט מקצוע שמייצג נינג'ה בסגנון הכללי של נארוטו. קיימים כמה, תבחר מתוכם.
אני מסכים שכדאי להכיר כמו שצריך את השיטה שאתה משחק בה לפני שאתה מייצר דברים חדשים. יהיה לך קשה לאזן את זה, ובסוף מישהו יצא לא מרוצה.
אם אתה מעוניין להריץ או לשחק בהרפתקה בסגנון נארוטו, או אנימה בכללי, אני ממליץ על חופשיטה, כלומר משחק ללא שיטה מסודרת. השחקנים אומרים מה הם עושים, אתה אומר מה קורה. זהו. זה תלוי קבוצה, אבל שיטה חופשית נשמעת לי הפתרון במקרה הזה.

כן, אבל אני מרגיש שהבקשה הזו מכוונת לכיוון טיפה יותר ספציפי. נזיר יכול לנשוף אש, ולרוץ ולקפוץ יותר מבני אדם רגילים, אבל הוא לא יכול ליצור כפילים, ליצור כדורי אנרגיה מתפוצצים, לשלוט בחול, לשנות צורה או כל דבר מופרע אחר שדמויות נארוטו יודעות לעשות.

אז אשף נזיר כריבוי מקצועות תופס טכנית, אבל זה מרגיש טיפה מאולץ. שלא לדבר על זה ששום דבר שדומה לכפילי צל לא קיים במו"ד, לפחות לא בתוכן שאני מכיר, ושכנראה מדובר בלחש ברמה גבוהה. אתה מקבל עוד גוף, שיכול להטיל לחשים ולבצע פעולות בנפרד ממך, ומת כשהוא חוטף נזק. אתה יכול ליצור עשר כאלה אם בא לך. או מאה. זה נשמע שבור. כמובן שזה באמת שבור בסדרה, אבל בסדרה יש מספיק דברים שבורים כדי שזה לא ישנה.

כפיל צל זה שבור? הם סתם מסתובבים שם אם תשים לב - זה יותר כמו לתת לך יתרון לגלגולי התקפה כל עוד יש כפיל כי גם הם זורקים קונאי אבל מחטיאים (או סתם להסחה ברוב המקרים, מה גם שבלי כפילי צל הרסנגאן של נארוטו לא שווה הרבה נגד האויבים שלו) חוץ מזה ש4 כפילי צל זה המקסימום שאפשר להגיע אליו למי שטוב בטכניקה.

אבל גם הכפילים יכולים להשתמש בטכניקות. אם אתה לא אידיוט, אתה יודע להשתמש בכפילים האלה בשביל לעשות שלושים כדורי אש או משהו. כפילי צל זו טכניקה מטורפת, והיא מבוזבזת על האידיוט שמככב בסדרה.

אביעד אמר/ה:
חוץ מזה ש4 כפילי צל זה המקסימום שאפשר להגיע אליו למי שטוב בטכניקה.

אלא אם כן אתה הפרוטגוניסט, כמובן. במקרה הזה, חוקי הטבע לא חלים עליך. :)

הצ'אקרה שלך מתחלקת בין הכפילים, להחזיק אחד זה מספיק קשה, לתת לו צ'אקרה לטכניקות זה כמעט בלתי אפשריף ואני די בטוח שזה אכן כמעט לא קרה שכפיל (מלבד של נארוטו) ביצע ג'וטסו מרמה D ומעלה.
והפרוטגוניסט לא מסוגל להשתמש בכפילי צל. קיסאמה או זאבוזה ידעו להשתמש בכפילי מים ואני בספק אם הם עברו את האחד. יוצא הדופן היחיד הוא מאדארה באדו טנסיי (עם צ'אקרה בלתי מוגבלת) שהגיע ל25 כפילי עץ (חזקים יותר מכפילי צל והשתמשו בסוסאנו), אבל בדרך כלל האויב לא משתמש בכפילים, זה לא מעניין.

בבקשה, בלי להפוך את זה לדיון על הסדרה. תעברו להודעות פרטיות אם זה מה שמעניין אותכם.

חזרה לנושא- כמו שנרוביאן אמר, יש מקצועות, שזה (בין השאר) מה שמייחד פרטים שונים מאותו הגזע. לא כל בני האדם הם אותו דבר, כמו שלא כל האלפים הם אותו דבר. חלק מהם כוהנים אדוקים, חלק מהם לוחמים בצבא המלך, חלק מהם בכלל זמרים נודדים או כייסים. וכן, יכול להיות שחלק מהם הם... נושפי אש, עם כפילי עשן ומהירות גבוהה ביחס לשאר. השאלה אם ככה, היא איך זה מתבטא מכאנית.

אם מדובר בדב"ש (דמות בלי שחקן), פשוט תן לו את היכולות הללו. רק שים לב שהוא לא ייקח את הפוקוס מהחבורה יותר מדי, ולא יגרום לשאר החבורה להרגיש חלשה.
אם מדובר בדמות שחקן, אז כן. זה נשמע לי כמו בן אנוש ממקצוע הנזיר, או אולי עם כמה דרגות בתור מקצוע מטיל לחשים כמו אשף או מכשף.

אתה שואל גם אם אפשר לתת לדמויות אחרות יכולות כאלה שבהן הן יזכו אחרי אימונים. טוב, זה אפשרי. מבחינת החוקים היבשים, אתה יכול לתת להם חפצים קסומים או כשרונות שמדמים יכולות כאלה או אחרות. אם אחד מהם הוא מטיל לחשים, אפשר לתת לו כמה מגילות או טקסים שהוא יוכל להטיל שמבטאים את האימונים הללו.
ואם לא אכפת לך כל כך מהחוקים, אתה יכול פשוט לתת להם יכולות שהמצאת. כל עוד אתה שם לב לשמור על האיזון ביניהם, ולוודא שאין מישהו עם יכולות חזקות או חלשות מדי- ביחס לשאר חברי הקבוצה, וגם ביחס להרפתקאות שאתה מכין להם.

ועכשיו אני אסביר איך זה ההסבר שלי על הסדרה עובד במהדורה 5:
נניח שיליצור כפיל צל זו אפשרות של נזיר - הכפיל עולה כמה נקודות קי שאתה רוצה. לכפיל הגנות והצלות כשל הנזיר ו1 נק"פ, ואם הוא נעשה נשלט מוחית הוא נהרג במקום ומתפוגג לעשן. לכפיל כל הציוד הלא קסום שיש לאדונו, ואם הוא משליך אותו הוא מתפוגג לאחר שהוא פוגע או מחטיא. הכפיל מאבד נקודת קי לסיבוב ויכול להשתמש בכל היכולות של הנזיר (כי נינג'ה טיפוסי משתמש במעט יכולות בשלב כלשהו של חייו.) אפשר להשקיע את הקי בעוד כפילים, אבל כל כפיל מעבר לראשון עולה יותר צ'אקרה.

אכן דרג שניים. אפשר פשוט לתאם עם השה"מ שכשמטילים את הלחש מדרג יותר גבוה, אז הוא יוצר כפילים יותר ממשיים. לחילופין, אפשר לחכות לדרגה שבה אתה יכול לקחת לחש זימון כלשהו, ואז לשנות את המראה ולשנות קצת את הנתונים של אותו יצור, ויש לך כפיל! כמובן שכל זה בהסכמת השה"מ. אגב, יש בדרג שש את הלחש 'יצירת אלמתים', אז אתה יכול ליצור 'צל'(כן, יש אלמת שזה השם שלו). כמובן שיש אינסוף דרכים שאתה יכול לעשות את זה, זו רק דוגמה. אגב, האם 'כפילי הצל' הללו הם נראים כמו צל של היוצר שלהם, או העתק שלו?

חזרה