• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הרפתקה למתחילים?

A

Anonymous

Guest
שלום רב.

שיחקתי מו"ד לפני המון שנים, ואני לא ממש בענינים...
מעוניין לנסות לשחק עם המשפחה שלי.
הזמנתי את ספר החוקים הבסיסי של pathfinder. (ספר פיזי)
האם יש בו "הרפתקת פתיחה"?
או שצריך להוריד/לקנות/להמציא הרפתקה ראשונה בנפרד?

ראיתי באנגלית את ה "beginner box", ושם יש ספר של 100 עמודים בשם "Game Master's Guide", והוא מתחיל עם 'הרפתקה ראשונה' בשם "Black Fang's Dungeon".
האם בספר החוקים הבסיסי בעברית יש משהו דומה?
או שניתן להשיג את ההרפתקאה הזו בעברית איך שהוא?
או שיש משהו אחר מומלץ להתחיל איתו?

בספר החוקים הבסיסי של פאת'פיינדר אין הרפתקת פתיחה.
ממליץ לך להסתכל באתר הזה שמכיל עוד כמה חוקי הרחבה, ובעיקר מפלצות, שאין לך בספר הבסיס: http://pathfinder.d20srd.org/
אם אתה רוצה לקנות הרפתקה אתה יכול לקנות כמה בעברית בארץ, או לחפש באינטרנט.
אם אתה רוצה להמציא אתה חייב את ספר המפלצות שלהם או את האתר ששלחתי לך קישור אליו.
בעברית אין ערכת התחלה מכל סוג שהוא, אבל יש כמה הרפתקאות מקוריות או מתורגמות, אתה יכול למצוא אותן בחנויות הספרים. אתה גם יכול לקנות הרפתקאות של מו"ד 3.5, השיטות מאוד דומות.

אין ערכה למתחיל בעברית, אבל ההרפתקה שם לא להיט היסטרי.
יש שתי הרפתקאות בעברית למתחילים - קבר הלהבה הנצחית שהיא זחילת מבוך, טובה כדי להכיר את החוקים אבל לא באמת מעניינת ויש בה רק מבוך.
ההרפתקה השנייה היא מגילות העוצמה, שהיא הרפתקה טובה בפני עצמה (אני משוחד), מציגה באופן נרחב יותר את המשחק (לא רק מבוך, אלא גם עיר ואזורי פרא) ולבסוף ארוכה יותר ומכילה גם תיאור של עיר כבונוס. יש לה גם הרפתקת המשך בשם אלופי האור, כך שאפשר להפוך אותה לארוכה יותר.

את שתיהן אפשר עקרונית להשיג בחנויות צומת ספרים, פריק בתל-אביב או הממלכה בהוד השרון. את מגילות העוצמה אפשר לקנות גם כאן: https://giborim.org.il/product/מגילות-העוצמה-הרפתקה/

נ.ב. ממש לא הייתי ממליץ לקנות הרפתקאות של 3.5, בתור הרפתקאות ראשונות - גם כי המכאניקה שונה, גם כי הן פחות טובות (מבצר העלטה נוראית, וסדן הזעם סביר) וגם כי בפועל לא תצליח למצוא כאלה בחנויות ממש.

הי. ברוך הבא למשחק!
מספר נקודות:
1. ב Pathfinder בדומה לרב (או כל?) מהדורות D&D, יש 3 ספרים בסיסיים כדי לשחק- הספר לשחקן, הספר לשליט המבוך, וספר מפלצות. באמצעות שלושתם ניתן להכין דמויות והרפתקאות, אם כי זו מיומנות שלוקח זמן ללמוד ולשפר.
לכל המהדורות הללומיש עוד ספרי הרחבה, היכולים להציג חוקים ספציפיים, עוד אופציות לשחקנים, ועוד אופציות לשליט המבוך. אם זאת, הם אופציונליים לחלוטין.

2. כפי שאביעד ציין- ה PFSRD, האתר אליו קישר, הינו אתר המכיל את מרבית החומר של שיטת המשחק. הוא מאוד שימושי לשליט המבוך לתכנון, וגם לשחקנים. אם זאת, הוא מלאאאאאאאא במידע (כולל את מרבית ספרי ההרחבה), אך לא כולל הרפתקאות.
אני אישית ממליץ בהתחלה לצמצם לחומר יותר בסיסי, שבשלושת הספרים הראשונים.

3. הרפתקאות מוכנות?
אני לא מכיר את Black Fang's dungeon, אך יש עוד כמה שהבנתי שהן מיועדות למתחילים:
1- Hallow's Last Hope:
הרפתקאה מיועדת למתחילים. מגיפה תוקפת את העיירה, והגיבורים נשלחים להביא מספר רכיבים לתרופה מהאיזור הקרוב (והמסוכן). יש לה 2-3 הרפתקאות המשך. אני חושב שהיא בחינם? (לפחות הראשונה).
https://pathfinderwiki.com/wiki/Hollow's_Last_Hope

2- Crypt of the everflame:
גם הרפתקרה המיועדת למתחילים. הגיבורים נשלחים כחלק מטקס בגרות להביא להבה מאתר מקודש, אך כשהם מגיעים לשם, הם מגלים שזה יהיה פחות פשוט משחשבו... גם כאן יש 2 הרפתאות המשך. לא זוכר כמה היא עולה, אם בכלל, אך לר אמורה להיות יקרה.
https://pathfinderwiki.com/wiki/Crypt_of_the_Everflame_(module)

3- איי הסערה:
זה עולם מערכה שיצרו בארץ, ממובילי הפורום, עם מספר הרפתקאות. (הראשונה כמדומני היא "מגילות העוצמה"?) לא שיחקתי בהן (אני לרב יוצר חומר משלי), אך לפי הדיון בפורום נשמעות מוצלחות! נמצאות בחנות הפונדק, ואני מאמין ששאר חברי הפורום יוכלו לספר לך עליהן יותר.

בדוק באתר של PAIZO להרפקאות נוספות. אני ממליץ בהתחלה להמנע מ Advenure Paths (קבוצה של כ 5-6 הרפקאות כל אחד, הלוקחות דמויות מדרגוץ נמוכות עד גבוהות), שכן יש לרובן לא מעט בעיות, והן דורשוץ לרב התאמות מרובות, הדורשות מנהל משחק יותר מנוסה. ברובן יש גם הסתמכות על חוקים נוספים מהרחבות. (ולדעתי, לאחר ש"תשתפשף" קצת בהרפתקאות ראשונות מוכנות, שווה מאוד להכין בעצמך חומר לקבוצתך. יוצא הרבה יותר מספק ומהנה!)

בהצלחה

תודה על התשובות. בשלב זה אני לא מעוניין לקנות עוד ספרים, אלא להעזר בחומר שנגיש באינטרנט.

מצאתי את ההרפתקה "מקדש הגובלינים", שמוגדרת כהרפתקת הכרות ל'חרבות וכשפים', בקישור [url]https://www.google.com/url?sa...FjAAegQIBRAB&usg=AOvVaw2LO5xzDusWuo9_Avtj--Aa [/url]

היא נראית מתאימה?
עד כמה זה משמעותי נושא החרבות וכשפים אל מול Pathfinder?

חרבות וכשפים היא שכפול של מהדורה ישנה של מבוכים ודרקונים משנות השבעים, שלא תואמת בכלל לפאת'פיינדר או כל מהדורה חדשה אחרת. אפשר למצוא את חוקי הבסיס שלה באותו מקום בו מצאת את ההרפתקה, אבל היא לא שיטה נוחה או קוהרנטית במיוחד.

ההרפתקה עצמה די חביבה. מצד אחד היא בנויה כמו הרפתקאות זחילה-במבוך של פעם ומצד שני היא עם היגיון פנימי, דינמיקה בין המפלצות, השפעות של מעבר הזמן והרבה דפא"ות למקרים שונים שאפשר ללמוד מהן ולקבל רעיונות יצירתיים. כל מה שאתה צריך זה לזרוק החוצה את נתוני המפלצות, הלחשים וכו' של המהדורה הישנה ולהחליף אותם באלה של המהדורה שלך. גובלין נשאר גובלין, אורק נשאר אורק וכו'.

מאוד. השיטות שונות לחלוטין ואין ביניהן כל קשר. השיטה היחידה שאפשר להתאים לפאת'פיינדר (אם כי יש פה כמה שטוענים כי אין זה מומלץ מסיבות שאינן נהירות לי) היא מו"ד 3.5.
אם אתה רוצה להריץ משחק בשיטה מסוימת אתה יכול להשתמש רק בחומר מכאני ששייך לשיטה אותה אתה רוצה להריץ.

אורח אמר/ה:
1. ב Pathfinder בדומה לרב (או כל?) מהדורות D&D, יש 3 ספרים בסיסיים כדי לשחק- הספר לשחקן, הספר לשליט המבוך, וספר מפלצות. באמצעות שלושתם ניתן להכין דמויות והרפתקאות, אם כי זו מיומנות שלוקח זמן ללמוד ולשפר.
למעשה בפאת'פיינדר נדרשים רק שני ספרי הבסיס - ספר החוקים הבסיסי ואוגדן המפלצות. אמנם קיים מדריך לשליט המבוך, אך הוא ספר הרחבה שמיועד למנחים. כל החומר שדרוש להנחייה מופיע בספר החוקים הבסיסי.
חוץמזה אחלה תשובה :)

חזרה