• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עזרה למתחילים בבקשה

Amiran

פונדקאי חדש
היי אני לא בטוח שזה המקום או שזאת הדרך המידה ולא אשמח שיסבירו לי איפה צריך.
אז בעקבות המלצת חבר שהתחיל לא מזמן נשאבתי גם אני לזה רק הבעיה היא שאני לא בטוח שהבנתי את זה כמו שצריך מה שגרם לי לשבת מעל לשעתיים רק על לסדר את המדדים של הדמות וגם אז אני לא בטוח שעשיתי את זה טוב ניסיתי להיעזר בחבר אבל גם הוא פחות בקיא בזה ואני לא בטוח שהוא עשה כמו שצריך.
מעבר לזה אשמח להצטרף לקבוצה מקוונת או קיימת באזור המרכז(תל אביבי) שמוכנה לקבל לשורותיה מצטרפים חדשים.
נ.ב אני שומר שבת ככה שכל משחק שלא מתנהל בשבת יתקבל בברכה
זמין באימייל [email protected]
בטלגרם Amiram A
או כאן אשמח לכל עזרה שהיא
תודה מראש

שלום וברוך הבא לפורום :)
נשמח לעזור, תעלה לכאן את דף הדמות שלך או את השאלות שיש לך.
בנוסף, יש כאן בפורום משחקים מקוונים, אתה יכול לבדוק באילו משחקים יש מקום פנוי.

פחות או יותר ניסית ליצור tiefling roguh (זד נוכל?)
הסתבכתי טיפה עם הסקילים והציוד שאני יכול או לא יכול לשים לו בגלל כסף או כל סיבה אחרת.
במקור תיכננתי tiefling warlock אבל בגלל שהבנתי שזה מקצוע טיפה מסובך למתחילים ירדתי מזה
בקוביות יצא לי 10,10,13,13,15,16

קבצים מצורפים

• 20190303_092903.jpg
    20190303_092903.jpg
    126.5 KB · צפיות: 439
אביעד אמר/ה:
אני בקושי יכול לראות מה כתוב בדף הדמות... אני לא יכול לעזור ככה (ומומלץ להעלות את הדף כשהוא ישר) ממה שאני כן רואה כאן הדף בסדר.
דפי הדמות של מו"ד 5 הם חד צדדיים?
מקווה שהתמונה עכשיו יותר טובה הדגשתי את המספרים בעט.
יש דף נוסף אבל זה נראה לי יותר קשור לסיפור רקע,מראה,ארגונים שקשורים לדמות.
בנוגע לסקילים אני לא כזה בטוח עדיין איזה? איך משתמשים? כמה אפשר להשתמש? או לגבי המוצרים שאני שם עליי, יש לי כמה כסף שאני רוצה? ויש עוד כל מיני דברים שלא מילאתי כי לא הייתי בטוח איך למלא

קבצים מצורפים

• 20190303_095014.jpg
    20190303_095014.jpg
    136.5 KB · צפיות: 432
אני עדיין לא רואה את שמות המיומנויות, אבל אני די בטוח שנוכל בוחר רק 4.
אני לא יודע מה הרמה שלך, מניח שהיא 1
לגבי ציוד - אתה בוחר ציוד לפי המקצוע והרקע שלך, לא מה שאתה רוצה.
אבל אני לא יכול לעזור לך באמת עם דף שאני לא רואה חצי ממה שכתוב בו.

אביעד אמר/ה:
אני עדיין לא רואה את שמות המיומנויות, אבל אני די בטוח שנוכל בוחר רק 4.
אני לא יודע מה הרמה שלך, מניח שהיא 1
לגבי ציוד - אתה בוחר ציוד לפי המקצוע והרקע שלך, לא מה שאתה רוצה.
אבל אני לא יכול לעזור לך באמת עם דף שאני לא רואה חצי ממה שכתוב בו.
אוקיי תודה
יותר מאוחר אני אעלה מחדש אחרי שהדגשתי הכול
שאלה קטנה העדפה בארץ זה לשחק עם דפי דמות בעברית או באנגלית כי אין לי בעיה לעשות אחד חדש בעברית

התכונות סבבה, רק שאני חושב שעדיף לך לשים את ה 15 בחוסן ולא בחוכמה, עוד נקפ תמיד טוב, וכנראה שחוכמה פחות תעזור לך.
די בטוח שאתה גם מוסיף את הזריזות לנזק של הפגיון.
בקשר למיומנויות אתה משתמש מתי שהשהם אומר לך או שבהתאם לפעולה שאתה רוצה לבצע. אין מגבלה לכמות הפעמים אבל צריך להיות רלוונטי. וכמובן יש משמעות לכישלון.
כדאי לרשום בדף דמות את כל מה שאתה מקבל מהגזע והמקצוע, למשל התקפת פתע או עמידות לאש.
הדרגש שלך צריך להיות 15 - 2 מהשריון ו 3 מזריזות, בנוסף יש סיבה למה אתה לא משתמש במגן?
הנקפ שלך צריך להיות 8, נוכל מקבל קוביית ק8 כל דרגה.
ואתה גם צריך לבחור שתי מיומנויות בהן אתה מומחה.

The oldman אמר/ה:
התכונות סבבה, רק שאני חושב שעדיף לך לשים את ה 15 בחוסן ולא בחוכמה, עוד נקפ תמיד טוב, וכנראה שחוכמה פחות תעזור לך.
די בטוח שאתה גם מוסיף את הזריזות לנזק של הפגיון.
בקשר למיומנויות אתה משתמש מתי שהשהם אומר לך או שבהתאם לפעולה שאתה רוצה לבצע. אין מגבלה לכמות הפעמים אבל צריך להיות רלוונטי. וכמובן יש משמעות לכישלון.
כדאי לרשום בדף דמות את כל מה שאתה מקבל מהגזע והמקצוע, למשל התקפת פתע או עמידות לאש.
הדרגש שלך צריך להיות 15 - 2 מהשריון ו 3 מזריזות, בנוסף יש סיבה למה אתה לא משתמש במגן?
הנקפ שלך צריך להיות 8, נוכל מקבל קוביית ק8 כל דרגה.
ואתה גם צריך לבחור שתי מיומנויות בהן אתה מומחה.
ראיתי ששריון עור מוסיף לי 11+ הזריזות או שאני טועה?
הק6 שרשום ליד ה2 פגיונות זה נזק חדירה (piercing)
אם אני משתמש ב2 פגיונות אני יכול גם להשתמש במגן?
אבל איזה מיומניות אני בכלל יכול לקחת? יש איזה טבלה של מיומניות ואיך וכמה אפשר להשתמש בהם

תקח שיריון עור מרופד, הוא מוסיף 12 + זריזות.
אין משמעות לשימוש בשתי פיגיונות, אתה עדיין תוקף עם אחד מהם. לכן היד השנייה פנויה.
עם זאת לנוכל אין מיומנות proficiency במגן ולכן הוא לא יכול לקחת אותו.
המיומנויות skills מופיעות לך בדף דמות. אתה יכול לבחור מיומנות בהן אתה מיומן בהתאם לגזע, מקצוע ורקע. חלק אתה מקבל כחובה וחלק זה בחירה. מופיע לך בתיאורים הרלוונטיים.

אם אני לא טועה, בספר לשחקן יש הדרכה ליצירה מהירה של מקצועות, תחת "Quick Build" בכל מקצוע. אתה יכול ללכת על פי זה, בהנחה שנוח לך עם אנגלית. בנוסף, בתחילת הספר לשחקן יש הדרכת שלב אחר שלב לבניית הדמות שלך. תעקוב אחרי זה בזהירות.

חברים, בסך הכל בגדול הדמות בנויה בסדר, יש כמה חריגות קטנות אבל שום דבר שמפריע כדי להתחיל...
רק חשוב לזכור את היכולות המיוחדות של הדמות ולכן כדאי לרשום אותן בדף.

תודה רבה חברים בסוף אני נאלץ לשנות לtiefling warlock כדי להתאים את עצמי לקבוצת חברים מקווה שמחר שאני אשב על זה יילך לי יותר טוב

חזרה