• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

סטטיסטיקות של גזעים ומקצועות - D&D Beyond

לאחרונה התפרסמו סטטיסטיקות מעניינות של הדמויות שקיימות ב D&D Beyond, כשהכי מעניין בעיניי זה אילו גזעים ואילו מקצועות אנשים משחקים.
בגזעים, מפתיע לראות שאמנם בני-אנוש, אלפים וחצאי-אלפים הם בראש, אבל דמי-דרקון וזדים הם יותר פופולאריים מגמדים וזוטונים... כמובן שהגזעים ה"חדשים" כמו ננסים עמוקים, גנסאי, או טביקסי הם בתחתית הרשימה.
races-beyond.jpg
במקצועות ממש כיף לראות שיחסית כל המקצועות זוכים לפופולאריות גבוהה, נכון שהלוחם והנוכל יותר פופולאריים, אבל בסך-כל אין מקצועות "אבודים" / כאלו שנזנחו.
classes-beyond.jpg

למרות שזה נשמע מפתיע שיש יותר זדים ודמי דרקון מגמדים ובני מחצית, אני יכולה להבין את ההיגיון מאחורי זה - שחקנים חדשים יעדיפו בהרבה לשחק גזע מגניב כמו חצי-שד או חצי-דרקון מאשר להיות גמד "משעמם" או בן מחצית (שבראייה ראשונית לא נראה יותר מאשר בן אנוש נמוך).
בכל מקרה, נחמד מאוד שהם מפרסמים את הנתונים האלה מדי פעם, מעניין לראות מה אנשים אוהבים לשחק

התחושה שלי היא שדמי הדרקון והזדים נבחרו לא בגלל העיצוב שלהם (הם די מכוערים, וגם לא מאוד מעניינים) אלא בגלל שיש להם עמידויות לנזק, ובדגש על נזק מאש שהוא מהנפוצים ביותר כנראה.

מעניין שהסייר פופולארי בדיוק כמו הברברי, למרות שאם להתרשם מהבאזז הכללי הסייר היה אמור להיות דמות שאף אחד לא רוצה לשחק בעוד שברברי זוכה לאהדה רבה.

מה זה variant human ?

בהחלט נחמד לראות מה אנשים אוהבים לשחק. כמו שנאמר, דמי דרקון וזדים זה בעיקר מלכודת לשחקנים חדשים(אני חצי דרקון/שד!).
אני לא כל כך בטוח שאנשים בוחרים בזה רק בשביל עמידות לאש, אלו שיבחרו בדמי דרקון וזדים הם אלו שלא כל כך מבינים איך עובד המשחק, לפחות זו דעתי. ממתי יש כזו כמות שמשחקת בני אנוש?
מפקד- variant human זה שדרוג של הבן אנוש, אבל בצורה ממש שבורה. בנוסף לפלוס אחד לכל התכונות(שזה בסדר) שתיים מהתכונות משתדרגות לפלוס 2, והשחקן מקבל מיומנות אחת וכשרון אחד(אפילו אין הגבלה לדרגה). ממש מגניב לשחק כזה(אני מניח, אף פעם לא יצא לי לשחק) אבל מבאס בשביל שחקנים אחרים.

kwint stormbelow אמר/ה:
בנוסף לפלוס אחד לכל התכונות(שזה בסדר) שתיים מהתכונות משתדרגות לפלוס 2,

אני חושב שזו טעות - לא שתי תכונות משתדרגות ל2+, אלא שבמקום 1+ לכל התכונות, מקבלים 1+ רק לשתי תכונות לבחירתך.
בתמורה לזה מקבלים כישרון אחד וFEAT אחד.

לא נראה לי שזה מבאס לאחרים - הפיטים ברובם לא נותנים דברים מאוד חריגים, לא בהשוואה ליכולות של גזעים דמויי אדם בכל מקרה.

מעניין שיש העדפה כל כך ברורה לבן אנוש ולוחם. זה נראה לי הדבר הכי ונילה שאפשר לבחור, ובשבילי אני משחק משחק דמיוני ואסקייפיסטי, למה לא לבחור באפשרויות המיוחדות יותר? במיוחד בן אנוש שיש לו גם פלאפית וגם מכאנית את הדברים הכי משעממים.

לוחם בן אדם זה "דמות כניסה" (סליחה על האנלגויה מעולם הסמים), זה דמות שקל להתחבר אליה ולשחק, וזה מה שתרצה לשחק בפעם הראשנה (אלא אם כן אתה לא מודע לחוקים של קסם.) אפשר לקרוא לזה "דמות של עצלנים", אתה בונה מישהו שכל מה שהוא צריך לעשות זה להרביץ חזק ולהיראות מגניב תוך כדי, במקום מישהו שצריך לבחור עכשיו 5 מתוך 12 לחשים, שמתוכם הוא יכול להטיל רק 2 ביום, בהנכה שהוא הכין אותם.

בנוגע לבן האנוש, כאמור הווריאנט נוח מאוד לכמעט כל מקצוע, וכישרון ב5 זה לפעמים שובר שיווין בכמה מקמות (בן אנוש עם הכישרון alert לדוגמה שמקבל תוסף 5 ליזומה ויגיע לובנוס יוזמה גדול יותר מאשר האלף הנכול/סייר? זה די נוח), ובוא לא נשכח שחלק מהכשרונות גם נותנים לך תוסף 1 לתכונה, אז אתה יכול להתחיל עם +1 לשתי תכונות, +1 לשלוש תכוונת, או +2 לתכונה ו+1 לתכונה, זה די נוח. מעבר לכל הדיבור שהרבה פעמים נוח להיכנס יותר לנעליים של בן אדם מאשר של אלף בן 250, אז שוב, אותו דיבר של דמות כניסה.

חזרה