יש לנו תגים חדשים בשבילכם!
ההצבעה לגל השני של התגים הסתיימה והתוצאות כאן: תגים למשתמשים - הגל השני זמין עכשיו.
ניתן להוסיף את התגים לפרופיל שלכם דרך לוח הבקרה למשתמש -> פרופיל -> ניהול תגים

סטטיסטיקות של גזעים ומקצועות - D&D Beyond

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 15 פברואר 2019, 23:23

לאחרונה התפרסמו סטטיסטיקות מעניינות של הדמויות שקיימות ב D&D Beyond, כשהכי מעניין בעיניי זה אילו גזעים ואילו מקצועות אנשים משחקים.
בגזעים, מפתיע לראות שאמנם בני-אנוש, אלפים וחצאי-אלפים הם בראש, אבל דמי-דרקון וזדים הם יותר פופולאריים מגמדים וזוטונים... כמובן שהגזעים ה"חדשים" כמו ננסים עמוקים, גנסאי, או טביקסי הם בתחתית הרשימה.
races-beyond.jpg
races-beyond.jpg (69.58 KiB) נצפה 263 פעמים
במקצועות ממש כיף לראות שיחסית כל המקצועות זוכים לפופולאריות גבוהה, נכון שהלוחם והנוכל יותר פופולאריים, אבל בסך-כל אין מקצועות "אבודים" / כאלו שנזנחו.
classes-beyond.jpg
classes-beyond.jpg (61.39 KiB) נצפה 263 פעמים
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
The Traveler

שליחה על ידי The Traveler » 15 פברואר 2019, 23:35

למרות שזה נשמע מפתיע שיש יותר זדים ודמי דרקון מגמדים ובני מחצית, אני יכולה להבין את ההיגיון מאחורי זה - שחקנים חדשים יעדיפו בהרבה לשחק גזע מגניב כמו חצי-שד או חצי-דרקון מאשר להיות גמד "משעמם" או בן מחצית (שבראייה ראשונית לא נראה יותר מאשר בן אנוש נמוך).
בכל מקרה, נחמד מאוד שהם מפרסמים את הנתונים האלה מדי פעם, מעניין לראות מה אנשים אוהבים לשחק
".I cast grease. On the king and queen. They're the ones that I want"
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 16 פברואר 2019, 08:03

התחושה שלי היא שדמי הדרקון והזדים נבחרו לא בגלל העיצוב שלהם (הם די מכוערים, וגם לא מאוד מעניינים) אלא בגלל שיש להם עמידויות לנזק, ובדגש על נזק מאש שהוא מהנפוצים ביותר כנראה.

מעניין שהסייר פופולארי בדיוק כמו הברברי, למרות שאם להתרשם מהבאזז הכללי הסייר היה אמור להיות דמות שאף אחד לא רוצה לשחק בעוד שברברי זוכה לאהדה רבה.

מה זה variant human ?
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
kwint stormbelow

שליחה על ידי kwint stormbelow » 16 פברואר 2019, 09:20

בהחלט נחמד לראות מה אנשים אוהבים לשחק. כמו שנאמר, דמי דרקון וזדים זה בעיקר מלכודת לשחקנים חדשים(אני חצי דרקון/שד!).
אני לא כל כך בטוח שאנשים בוחרים בזה רק בשביל עמידות לאש, אלו שיבחרו בדמי דרקון וזדים הם אלו שלא כל כך מבינים איך עובד המשחק, לפחות זו דעתי. ממתי יש כזו כמות שמשחקת בני אנוש?
מפקד- variant human זה שדרוג של הבן אנוש, אבל בצורה ממש שבורה. בנוסף לפלוס אחד לכל התכונות(שזה בסדר) שתיים מהתכונות משתדרגות לפלוס 2, והשחקן מקבל מיומנות אחת וכשרון אחד(אפילו אין הגבלה לדרגה). ממש מגניב לשחק כזה(אני מניח, אף פעם לא יצא לי לשחק) אבל מבאס בשביל שחקנים אחרים.
人们死了,出生了,路人,但石头仍然存在
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 16 פברואר 2019, 09:31

kwint stormbelow כתב:
16 פברואר 2019, 09:20
בנוסף לפלוס אחד לכל התכונות(שזה בסדר) שתיים מהתכונות משתדרגות לפלוס 2,
אני חושב שזו טעות - לא שתי תכונות משתדרגות ל2+, אלא שבמקום 1+ לכל התכונות, מקבלים 1+ רק לשתי תכונות לבחירתך.
בתמורה לזה מקבלים כישרון אחד וFEAT אחד.

לא נראה לי שזה מבאס לאחרים - הפיטים ברובם לא נותנים דברים מאוד חריגים, לא בהשוואה ליכולות של גזעים דמויי אדם בכל מקרה.
סמל אישי של משתמש
kwint stormbelow

שליחה על ידי kwint stormbelow » 16 פברואר 2019, 09:38

כנראה לא הבנתי נכון, תודה על התיקון. עכשיו זה נשמע הרבה יותר הגיוני אבל עדיין חזק מאוד.
人们死了,出生了,路人,但石头仍然存在
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 16 פברואר 2019, 14:53

לא הייתי אומר שזה חזק משמעותית. תשווה למשל לעמידות לנזק, למיומנויות נשק/שריון וליכולות קסומות שיש לחלק מהגזעים.
סמל אישי של משתמש
טסוקימארו

שליחה על ידי טסוקימארו » 16 פברואר 2019, 17:36

מעניין שיש העדפה כל כך ברורה לבן אנוש ולוחם. זה נראה לי הדבר הכי ונילה שאפשר לבחור, ובשבילי אני משחק משחק דמיוני ואסקייפיסטי, למה לא לבחור באפשרויות המיוחדות יותר? במיוחד בן אנוש שיש לו גם פלאפית וגם מכאנית את הדברים הכי משעממים.
סמל אישי של משתמש
liorgonen3

שליחה על ידי liorgonen3 » 16 פברואר 2019, 18:18

לוחם בן אדם זה "דמות כניסה" (סליחה על האנלגויה מעולם הסמים), זה דמות שקל להתחבר אליה ולשחק, וזה מה שתרצה לשחק בפעם הראשנה (אלא אם כן אתה לא מודע לחוקים של קסם.) אפשר לקרוא לזה "דמות של עצלנים", אתה בונה מישהו שכל מה שהוא צריך לעשות זה להרביץ חזק ולהיראות מגניב תוך כדי, במקום מישהו שצריך לבחור עכשיו 5 מתוך 12 לחשים, שמתוכם הוא יכול להטיל רק 2 ביום, בהנכה שהוא הכין אותם.

בנוגע לבן האנוש, כאמור הווריאנט נוח מאוד לכמעט כל מקצוע, וכישרון ב5 זה לפעמים שובר שיווין בכמה מקמות (בן אנוש עם הכישרון alert לדוגמה שמקבל תוסף 5 ליזומה ויגיע לובנוס יוזמה גדול יותר מאשר האלף הנכול/סייר? זה די נוח), ובוא לא נשכח שחלק מהכשרונות גם נותנים לך תוסף 1 לתכונה, אז אתה יכול להתחיל עם +1 לשתי תכונות, +1 לשלוש תכוונת, או +2 לתכונה ו+1 לתכונה, זה די נוח. מעבר לכל הדיבור שהרבה פעמים נוח להיכנס יותר לנעליים של בן אדם מאשר של אלף בן 250, אז שוב, אותו דיבר של דמות כניסה.
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
Oscar Wilde, The Picture of Dorian Gray
סמל אישי של משתמש
dragonian
יצירת קשר:

שליחה על ידי dragonian » 20 פברואר 2019, 00:39

כן, הוא מסביר את הקסם שליאור מסביר

אני אישית מעדיף לשחק את הגזע הכי פחות אנושי שאפשר כי אני פוגש מספיק אנשים מחוץ למ"ת
אבא סטאלין
ויש כאלה שחושבים שאני אמא

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה