ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

עולם מערכה: שרי המגפה ואלמוות שבור

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
הלדין

שליחה על ידי הלדין » 13 פברואר 2019, 14:37

רעיון מצוין לעולם. עם זאת, כרגע זה נראה כתבנית לעולם ופחות עולם בפני עצמו. אפילו אפשר לשלב את זה כאיזור בעולם אחר.

עד כמה המרפאים פעילים בעולם הזה? אחרי הכל, אם החיים נקצבו מראש והדרך לטפל בחולי לא עוברת ישירות דרך ריפוי החולה, איזה ערך יש לעבודת המרפא? עד כמה מתקדם הידע בתחומי הרפואה בעולם זה? אני מניח שהם גילו מזמן איך מודדים את זמן החיים שלך...
A.L.Z

שליחה על ידי A.L.Z » 13 פברואר 2019, 16:29

נשמע עולם מאוד מעניין
Kol Korran

שליחה על ידי Kol Korran » 14 פברואר 2019, 21:12

רעיון מאוד מעניין! בחיים אני רופא משפחה, אבל נראה לי שבעולם שהצעת, להיות רופא יותר מעניין! (בי"ס לרפואה כבי"ס להרפתקנים? מגניב!). אם זאת, ארצה להעלות מספר נקודות/ סוגיות:
1. מהי מחלה?
ב D&D, המחלות כולן זיהומיות. ורובן (או כולן) מדבקות בצורה כזו או אחרת. אך יש סוגי מחלות רבות אחרות (שחלקן הוזכרו ע"י אחרים), שממש לא פועלות במנגנון זיהומי, אם כי בהחלט יכולות להרוג או לקצר חיים. דוגמאות פשוטות- אירועי לב, סכרת, מחלות סרטן שונות, מחלות נפש, דלקות פרקים, דלדול עצם, ועוד... האם אלו מחלות טבעיות, או שמא מכושפות? מהי הגדרת "מחלה" בעולמך? (הגדרה שאינה פשוטה גם בעולם הרפואה).

2. הידעתם שכבר יש מוצר דומה לכך? קבוצת רופאים חובבי משחקי תפקידים , שרצו להנגיש, ללמד ולחנך בנושאי זיהומים ואנטיביוטיקה (בעיקר ילדים באשפוז ארוך), הוציאו דרך kickstarter לפני מספר שנים את ה Bacterionomicon! זהו ספר בסגנון משחקי תפקידים, ובו המזהמים הם מפלצות, מקצועות הגיבורים מסוגננים סביב אנטיביוטיקה (אמפיצילין הוא אביר משוריין וכדומה), ויש אף שרי מגיפה! הם מגינים על ארץ Soma (גוף) מהתקפת המפלצות
[url]http://nerdcoremedical.com/bacterionomicon/]/url]
(יש להם גם משחק קלפים בנושא). זה חמוד, האומנות יפה ומושקעת, ואולי יכולה לשמש קצת כהשראה.
ותכלס, גם די מוצלח ללמידה של השמות.

3. המפקד האלמוני נגע בנקודה של הרג ילדים, שיכולה להיות בעייתית. (דרך אגב, הח'אן הטטרי- ילדים פגיעים יותר למחלות מסויימות, אך הרבה יותר עמידים לאחרות! כללי הם יותר עמידים בהרבה ממבוגרים, באופן מפתיע לרב האוכלוסייה... מבחינה פיזיולוגית הם לא "מבוגרים קטנים", אלא שונים מאוד פיזיולוגית. באמת נושא מרתק, אך אחזור לזה).

העיסוק במחלות בפנטזיה... יכול להיות מעניין, אך צריך מאוד להזהר... בעיקר אם יש מישהוא בחבורה שחולה, או שאדם קרוב לו חולה במחלה משמעותית, לעתים אפילו כאלו שאינן קרובות למחלות המדוברות... העיסוק במחלה קשה מכל סוג אינו הירואי או מרומם או כיף מכל סוג. הוא מתיש, ודי... דרק. הרבה מאיתנו מגיעים למשחק בשביל escapism, צריך להזהר לא להתקרב לנושאי העולם האמיתי יותר מדי לדעתי, ואם כן- לשלב בכך מספיק אלמנט פנטסטי על מנת ליצור הפרדה... אני חושב שהרעיון מעניין, אך דורש זהירות.
באותו נושא, אך קצת שונה- חשוב גם לעשות זאת בצורה מספיק מכבדת. אני סבלתי שנים ממחלת נפש (היפומאני). לעתים ראיתי בפורומים אחרים אנשים המעוניינים לשלב מחלת נפש במשחק הדמות שלהם, מתוך עניין, ורצון לחקור את הנושא. למרות שאני מבין כי אין בכך כל רצון להרע או לפגוע, פעמים רבות זה... צרם לי. התמודדות עם מחלת נפש (או כל מחלה קשה אחרת, כשציינתי) אינה מהלך הירואי, זה לא "רק מאפיין אחד צדדי", אלא משהוא שפעמים רבות שואב אותך פנימה, מצריך הרבה משאבים ולחימה, וממש ממש לא מתאים להרפתקן.

זה תמיד הרגיש שהרעיון של הדחקן הוא בסגנון "וואלה זה יהיה מגניב להוסיף!" אך הרגיש כקריקטורה של הדבר האמיתי, שגם מזלזלת ופוגעת. הרב לא רצו להבין את המחלות עצמן, אלא להוסיף פן טראגי/ דרמטי לדמות... ולשמור על הדמות מתפקדת כמעט באופן מלא למרות זאת.

אז רק בזהירות.
בהצלחה רבה!

(וסוף סוף הפעלתי מחדש את החשבון!)
סמל אישי של משתמש
מרתוס
יצירת קשר:

שליחה על ידי מרתוס » 15 פברואר 2019, 00:26

אני אצטרף לכולם בזה שזה רעיון מגניב.

אני חושב שדרך מעניינת להביס אחד משרי המגפות (לפחות אחד מהחלשים שבהם) הוא להכחיד את המחלה, בין אם על ידי מציאת/המצאת תרופה כולשהיא שהמחלה לא חסינה אליה, או, אם מדובר בקבוצה שלא ממש נוטה לטוב-להרוג מיידית את כל מי שנדבק במחלה, בהנחה שכפי שאמרת מוות שהוא לא מגיע ממקור קסום גורם לאנרגית החיים שבאדם ל"התבזבז."
זה יכול להיות דרך לצאת קצת מהשגרה שהדרך היחידה להביס נוול היא על ידי מציאתו והרגיתו.

כמה שאלות,
האם אנרגיית חיים יכולה להשתמר לאורך זמן? נתת דוגמה לליצ'ים שנוצרים מאנרגיית חיים משומרת. האם יש דרך לקוסם עוצמתי במיוחד לבצע רצח עם חד פעמי ולחיות עם זה לאורך מאות ואלפי שנים? (fullmetal alchemist בתור דוגמה)

אם לאחר מוות "טבעי" נשאר קצת אנרגית חיים בגוף, לפחות למשך זמן מה, האם ניתן לגנוב אותה? (לדוגמה, קוסם שמגיע לשדה קרב ואוסף את מה שהוא יכול מהגוססים/מתים)

איך לחשים כמו תחיית המתים, יצירת אל מתים, והנפשה פועלים בעולם שכזה? מה עם יצירת גלמים?
האם ניתן להתמיר אנרגיית חיים באנרגיה אחרת, ולהפך? כלומר, האם ניתן "לשרוף" שנים מחייך כדי להשיג כוח רב לזמן קצר? או לשאוב חום ולהפוך אותו לשנים? (שרי הקיפאון?)
בארני כתב:קוראים בפורום הם כמו ילדים קטנים: הם מחכים כל הזמן שיביאו להם את ה- kinder בארוחה, כי זה מה שטעים. אם הארוחה מתמשכת ומתמשכת והקינדר רק מובטח בסוף הארוחה כל הזמן מתי שהוא הם מתחילים לבכות.
סמל אישי של משתמש
dragonian
יצירת קשר:

שליחה על ידי dragonian » 20 פברואר 2019, 00:31

אהבתי מאוד.
אולי אין אלים במובן הקלאסי, אלא רק שרי מגיפה- וכוהנים מפייסים ומשחדים אותם (כמו המיתוס של סחמת במצריים)
והאופי הדתי של כת של כל מגיפה, נקבע מאופי המגיפה.
ואולי כדאי שיהיה ישויות בדירוג אמצעי-
מעין 'Disease Spirits
אבא סטאלין
ויש כאלה שחושבים שאני אמא

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה