• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

היי מחפש מפלצות מקוריות

A

Anonymous

Guest
היי, אני מריץ הרפתקאה לשחקנים שלי ואני רוצה להפתיע אותם עם מפלצות לא צפויות, הצלחתי להכין כמה בעצמי אבל אשמח לרעיונות, למישהו יש להציע? :eek:rccooldark:

יש במדריך של וולו(זמין בחינם בpdf) המון מפלצות מענינות ולא צפויות, לדוגמה הקסוורטים, הגאות' ובאופן כללי עוד הרבה סוגים של בוההים( עקרונית הם אמורים להיות בחלומות או משהו, אבל אתה יכול לקחת כל סוג של בוהה ולהתאים לו מראה כלשהו). יש סיטואציה ספציפית שאתה צריך בה מפלצת שתתאים, כמו "פתאום נפער בשמיים קרע, ויוצא משם ---" או משהו שיתאים לקו הרפתקה כלשהו?

להגיד תכלס, רוב המפלצות שמופיעות במגדיר המפלצות לא משומשות יותר מדי. יש תמיד כמות מסוימת של מפלצות שכולם מכירים וחוזרות על עצמם בכל משחק, אבל יש הרבה מפלצות אחרות שבקושי מופיעות. זה יכול להיות בגלל שהן לא נראות מאוד מעניינות בפני עצמן, או שקשה לשלב אותם בתוך קמפיין. אני לא חושב שצריך להרחיק לכת אפילו מעבר למגדיר מפלצות הראשון (לא משנה באיזה מהדורה) כדי למצוא מפלצות אזוטריות שבדרך כלל מתעלמים מהן, ולכן זה יכול להיות מאוד מפתיע להיתקל בהן.

פלאפי אמר/ה:
להגיד תכלס, רוב המפלצות שמופיעות במגדיר המפלצות לא משומשות יותר מדי. יש תמיד כמות מסוימת של מפלצות שכולם מכירים וחוזרות על עצמם בכל משחק, אבל יש הרבה מפלצות אחרות שבקושי מופיעות. זה יכול להיות בגלל שהן לא נראות מאוד מעניינות בפני עצמן, או שקשה לשלב אותם בתוך קמפיין. אני לא חושב שצריך להרחיק לכת אפילו מעבר למגדיר מפלצות הראשון (לא משנה באיזה מהדורה) כדי למצוא מפלצות אזוטריות שבדרך כלל מתעלמים מהן, ולכן זה יכול להיות מאוד מפתיע להיתקל בהן.

דוגמא אהובה עלי היא הבאגהאסט. כולם שמעו על איש הזאב, אף אחד לא שמע על הבארגהאסט. החבורה מתמודדת עם בן מחצית ערמומי אשר גונב חפצי קסם, כאשר באותו זמן התקפות של זאב גדול ותבוני מאיימות על העיירה בלילות. ההרפתקנים מתמודדים עם שתי הבעיות במקביל, עד שהם מבינים שמדובר באותה הבעיה וחושבים שהם מתמודדים מול אדם זאב. אבל למעשה, מדובר בבארגהאסט משנה הצורות, והחבורה צריכה להתמודד מולו אחרי שהם הכינו את עצמם עם נשקי כסף והופתעו לגמרי.

חזרה