ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

ניסיון ניבוי - מה יהיה עם עולמות מו"ד קלאסיים במו"ד5

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 08 ינואר 2019, 21:15

חמה קודרת מצדיקה דיון משלה, בגלל שהעולם הזה כל כך מיוחד. משעשע לחשוב שבהתחלה זה נועד בכלל להיות עולם שמתמקד בתרחישי קרבות בין צבאות גדולים ולקדם את מכירות BATTLESYSTEM שיטת הקרב ההמוני במיניאטורות המדשדשת של TSR. שריד מזה נותר בהרחבה "משולש השנהב" שהציגה נתונים לצבאות של הערים יוריק וגולג'.

בגלל שחמה קודרת כל כך יוצאת דופן ודורשת די הרבה טקסט כדי להסביר למה "זה מו"ד אבל לא כמו מו"ד שהתרגלת", נראה לי שזה מוצר שיחכו איתו קצת. כרגע נראה לי שיש דגש על דברים שאפשר לשתול בממלכות נשכחות (להזכירנו, קבר הבלהות היה במקור בגרייהוק או משהו) או על מוצרי רשת שמבוססים על משחק הקלפים מג'יק וככה גם פונים לפלח השוק שלו.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
BadBug

שליחה על ידי BadBug » 09 ינואר 2019, 10:12

סליחה שאני לוקח את הדיון לכיוון אחר אבל - מישהו יכול להסביר לי מה ההתלהבות הרבה מרבניקה ? אני שומע שזה אחד העולמות/ספר היותר טובים שיצאו וכו' אבל קשה לי להבין כמה טוב זה יכול להיות כי הרי כל העולם שם הוא פחות או יותר עיר אחת גדולה, מתרכז במלחמות בין גילדות ופוליטיקות... איפה ההנאה מהרפתקת מרחבים+מבוך בסיומה ?
או שפספסתי משהו ותוכלו להאיר את עיניי ?
סמל אישי של משתמש
dragonitzan

שליחה על ידי dragonitzan » 09 ינואר 2019, 13:39

אני מוכן להאיר את עיניך בנוגע לרבניקה, לא משום שקראתי את עולם המערכה אלא כי אני מכיר אותו ממקורות אחרים.
דבר ראשון, ההגדרה של רבניקה כ'עיר' היא מעט מפוקפקת. זו עיר ענקית, שכוללת בשטחה יערות גדולים, שטחים פתוחים ומספיק מקום בשביל שההפתקה לא תצטרך להיות בין בניינים פורמליים ומתחת לגגות למשך כל ההרפתקה.
בעיר שולטות עשר גילדות, אבל ההגדרה שלהן כ'גילדות' מעט מטעה: אלו לא גילדות שחיות בבית עץ קטן ומפקחות שכל הפועלים יעבדו לפי אותו מחיר, אלא ארגוני ענק שונים ומשונים, מכת של ליצנים הרסניים ושדים, שבטים פראיים של אורקים וקיקלופים, ליגה של ממציאים מטורפים, גילדה שמהנדסים גנטית מפלצות ויוצרים מוטנטים קסומים משונים או ארגון דתי של רוחות רפאים. יש בעיר הזאת מספיק שונות בשביל מערכה שלמה, מספיק קסם בשביל שיצורים מכל היקומים יתמקדו שם ומספיק מגניבות בשביל שאם הייתי יכול הייתי משיג לעצמי את הספר הזה.
אז אני לא יודע אם בספר העבירו את העיר הזאת כמו שצריך, אם אפשר להעביר הרפתקה שלמה בשטחי הפרא של גרוול (gruul) או ששם העיר מוצגת כ...עיר, אבל אני יודע שזה אחד מעולמות המערכה המגניבים יותר שראיתי.
לשאלתך, אז יש כאן פוליטיקת גילדות, אבל יש גם הרבה מרחבים - והרבה מבוכים, עם העיר התחתונה השופעת של רבניקה או המהדורה השלמה שקרויה dragon maze, על שם מבוך ענקי מתחת לרבניקה שכל הגילדות רוצות לחקור.
וזה בלי להכניס את האיומים הקדמוניים שמתכננים לכבוש את רבניקה...

יש לגמרי מספיק חומר ברבניקה בשביל הרבה הרפתקאות.

במולטיוורס של מג'יק, באופן כללי, יש הרבה מאוד מישורים מגניבים. לא אופתע עם רבניקה לא יהיה היחיד שיצא כעולם מערכה, ואם יהיה ביקוש אני יכול לכתוב אחד מהם כעולם מערכה בעצמי.
סמל אישי של משתמש
BadBug

שליחה על ידי BadBug » 09 ינואר 2019, 14:28

תודה על התגובה, בהחלט עוד כמה דברים שלא ידעתי.
אני לא אפסול מראש, אני מניח שלחבורות ששבעו מהקלסיאקה זה יכול להיות שינוי מרענן ואפילו לבצע משימות עבור הגילדה יכול להיות מעניין במצבים מסויימים.
אבל בכל זאת לסגור את כל העולם כעיר אחת ענקית... קצת מזכיר לי בדמיון את סייברטרון כוכב הבית של הרובוטריקים חחח :)
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 11 ינואר 2019, 16:19

נראה לי שכיום אין לשחקנים (ומנחים) הרבה סבלנות למבוכים הרב-קומתיים של פעם שגם צריך למפות לפי-תיאור.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
BadBug

שליחה על ידי BadBug » 11 ינואר 2019, 22:47

זה משהו שבאמת שמתי לב אליו כשחזרתי לתחביב אחרי יותר מעשור - המנחה (לרוב) ממפה על ה play mat שנמחקת וממשיכה אחרי כל סצנה, אבל אף אחד לא טורח למפות ממש מפה כללית כמו פעם ולפעמים זה גורם סיבוכים קלים :)

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה