• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שאלות בנושא מפות מקוונות

שלום לכולם,
ראיתי שיש כבר עץ בנושא אבל הוא מלפני המון זמן ולא רציתי להקפיץ משהו עתיק.

השאלות הן:
1. מה ההבדל בין Roll20 ל Fantasy ground ?
2. באותו הקשר, באיזו אפליקציה אני יכול ליצור מפה ואז לחשוף אותה לשחקנים בהדרגה - כלומר המפה בערפל ורק שדה הראיה של החבורה חושף חלקים במפה ?
3. האם מה ששאלתי הוא שירות בתשלום ?
4. מישהו מכם משתמש במפות מקוונות גם במשחק ביתי לא מקוון כעזר נוסף ?

תודה ושספל השיכר שלכם לא תתרוקן לעולם! :beer:

1. לא יודע, אף פעם לא הצלחתי להשתמש. אם מישהו מוכן להסביר גם לי אשמח.
2. ממש לא יודע.
3. יש תכנות חינמיות, יש בתשלום, אבל לא יכול לענות לך על תגובה ספיציפית.
4. כן, השתמשתי. יותר נוח מאשר להדפיס, אבל בשבל מסוים נמאס לנו וגמרנו עם מפות בכלל.

להבנתי זה בעיקר עניין של העדפה אישית, יש roll20 חינמי ואין כזה ב FG - המנחה חייב לשלם אאזנ.
לא משתמש במפות מקוונות למשחק ביתי, אם כבר אני מדפיס ומביא לשולחן.

Nextorl אמר/ה:
ברול20 יש אופציה של fog of war, שזה מה שאתה מדבר עליו. אבל לפי זכרוני זה בתשלום. (או שהתשלום הוא אם רוצים fog נפרד לכל שחקן?)
עכשיו כשאני בבית בדקתי, וכן. הfog of war הכללי הוא חינמי, ודי מגניב. אם אתה רוצה שכל שחקן יראה את המפה עם fog of war המבוסס על מה שהדמות שלו בלבד רואה, זה יעלה כסף.

לגבי (2) ו- (3): האפליקציה המקוונת שלי מיפוי תומכת בערפל על המפה וחשיפה בהדרגה, אפילו עם חשיפה מבוססת על שדה ראיה; והאפליקציה שלי לגמרי חינם. זו אפליקציה מאוד פשוטה בהשוואה ל Roll20 ו- Fantasy Grounds, אבל אם כל מה שאתם צריכים זה לחלוק מפה סמלית ולחשוף אותה בהדרגה אז זה יכול להספיק.

חזרה