נפתחה הגשת המשחקים לדרקוניקון 2020
עוד שלושה חודשים לדרקוניקון, ומערכת הרישום להגשת משחקים לכנס נפתחה! הריצו את משחקי התפקידים האהובים עליכם, ארגנו אירועי משחקי לוח, תגישו משחק תפקידים חי וכל משחק אחר. https://www.dragoncon.co.il/dm-login.aspx

[PF][דו"נ 34] מכאניקרס, דרקון גלגלי השיניים

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
סמל אישי של משתמש
העוג הברברי
הודעות: 12787
הצטרף: 04 ספטמבר 2011, 15:49
תשובות: 34
מיקום: כרמיאל, ישראל
יצירת קשר:

[PF][דו"נ 34] מכאניקרס, דרקון גלגלי השיניים

שליחה על ידי העוג הברברי » 21 דצמבר 2018, 12:00

מכאניקרס
מכאניקרס ידוע כיום כאחד מהמשרתים האדירים ביותר של ברי, אלה של המצאה, יצירות מכאניות וזמן. ישן בנקודה ייחודית לו באקסיס, אפילו המשרתים הקרובים יותר של האלה לא מבינים לחלוטין את מכאניקרס.

מכאניקרס הוא דרקון עבודת שעון אדיר בעל תבונה ויכולת מחשבה בהירה, והוא כוהן של ברי. ביחס לדרקוני עבודת שעון אחרים, הוא חלש ושביר, אבל מעטים יודעים שמכאניקרס היה בעצם הדרקון המכאני הראשון שאי פעם נוצר בהצלחה, ועל כן הוא קיבל את מקומו, והסיבה שהוא כה שביר קשורה בעברו.

היסטוריה
מכאניקרס לא היה קשור לברי בתחילת דרכו, אלא לאל אחר לחלוטין. אל שנסגד באימפריית אזלאנט העתיקה, והיה ידוע בשם אמאזנן. כאשר הטכנולוגיות של אזלאנט יצרו את מכאניקרס, בני האדם חגגו ושלחו אותו להשתמש בכוחו למען גדולת האימפריה, אך הדרקון המכאני נשבר מעל הים וצנח מטה. האל אמאזנן, יודע כי היצור המכאני הולך להגיע לידיהם של האבולת' בקרוב, נגע באותו הרגע בדרקון, תיקן אותו והעניק לו תבונה, ואז גנב אותו לעצמו. המשלחות שבני האדם שלחו אל הים לחפש אחר היצירה לא נשאו פרי, ואלו שהגיעו עמוק מידי נעלמו בידי התערבות אפלולית. כמה מהמשלחות הללו עדיין מהלכות בקרקעית הים, לא נחות במותן, כדראוגרים.

מכאניקרס עצמו הגיע לצד האל שלו, שהתייחס אליו כמעט כמו חיית מחמד, והוא מצא אדון שראוי להערצה. הוא שמע לקריאות של מאמיני האל, הגיע לעזרתם. חלקם שמו לב לדמיון, אך הדרקון המכאני התבוני והמקודש היה שונה מידי מן היצור שטבע לפני שנים במעמקי הים, והם מעולם לא ביצעו את הקשר ביניהם- רק ראו זאת כסימן אישור מן האל בנוגע להתקדמויות הטכנולוגיות שלהם.

אך ביום בו נפילת הארץ קרתה, מכאניקרס היה המום כאשר אמאזנן עמד לצד אהובתו, אקאבה, כנגד המטאור האדיר שהאבולת' שלחו אל אזלאנט. מכאניקרס הגיע אל צד האל שלו, ביחד עם המשרתים השמימיים האחרים של אמאזנן, במטרה להגן על בני האדם. וכצפוי, הוא נפגע קשות מן המכה האדירה, נופל מטה. אך הוא לא הושמד ביחד עם האל שלו, גורלו היה שונה.

מכאניקרס התעורר במערה נטושה עמוק בתוך הים, פצוע קשות אך עדיין פועל. שבור לב, הוא שחה למעלה, שואג אל הרקע. הוא ניסה לקרוא בכוחו אל האל שלו, אך ללא מענה, ואדונו לעד הושמד. הוא מצא לעצמו מקום מנוחה בכתר העולם, לא מושפע מן הקור של המקום, וקיווה למוות, מסייר רק לעתים נדירות. הוא צפה בשקט בעוד עידן האפלה עבר לו והשמיים התנקו מן העננים השחורים שנגרמו לאחר נפילת הארץ. הוא ראה את חתיכות האנושות חוזרות ועולות, וליבו נותר שבור, אבל הוא ראה כיצד האל שלו ניצח. כיצד האל שלו הציל את בני האדם.

ואז, היא הגיע אליו. האלה ברי. היא לא הייתה כמו אמאזנן, אבל היא הציעה למכאניקרס דרך להמשיך את חייו. היא סיפרה לו על כוחה ועל מקומה, ואז היא סיפרה לו סוד, סוד שקשור בדרך שבה היא נוצרה. ועם הסוד הזה, מכאניקרס השתכנע, ולראשונה מזה אלפי שנים הוא קשר את עצמו בחזרה אל אלוהות- מתחבר אל ברי והופך להיות המשרת המקודש שלה. בתמורה, ברי העניקה לו טיפה מן הקסם שלה, למרות שהיא ידעה שלעולם לא תיקח את מקומו של אמאזנן בליבו של הדרקון המכאני.

מאז, מכאניקרס משרת את ברי במשך שנים ארוכות. הבית שלו הוא עדיין באזור ההרוס שהיה שייך לאמאזנן במישור השמימי של אקסיס, ושם ברי לא מפריעה לו. הפצעים עדיין כואבים בלבו, אך מכאניקרס מתקדם הלאה, נקרא על ידי הכוהנים החזקים ביותר של ברי לשירותם- דבר שהוא מרגיש שהוא המשך ברור למה שהאל שלו רצה שהוא יעשה.

אירועים לאחר מכן
מאז שמכאניקרס התחבר אל האלה ברי, מכאניקרס זומן בידי כוהנים ואורקלים של האלה מספר פעמים במהלך ההיסטוריה והשתתף במספר אירועים גדולים במהלך ההיסטוריה. למרות שהוא לא ידוע לרבים, הוא הופיע מספר פעמים במהלך אלפי השנים הארונות.

המצור על אבשלום: בשנת 166 לעליית אבשלום הצבאות של הארכמג נקס הניחו מצור על העיר אבשלום. אחת מהמשרתות שלו, שבנתה את אחד מהצריחים העתיקים ביותר של המדינה נקס, הייתה לא אשפית אלא בעצם כוהנת של האלה ברי. בשביל המצור על אבשלום, היא זימנה את מכאניקרס לשבור את השערים של אבשלום, אך מכאניקרס נכשל במשימה הזו. אגדות על הדרקון המכאני נעלמו במהירות, שכן האגדה על ארודן בעצמו שהתערב במצור הייתה מושכת השראה יותר- אבל יש שיאמרו שהיא נתנה השראה לתחילת הסגידה לברי באבשלום. מכאניקרס מאז שאף לפגוש את ארודן, דבר שנבצר ממנו, בעקבות ההיעלמות של ארודן לפני כמאה שנים.
משלחת ליבשת הרחוקה: בשנת 751 לעליית אבשלום (ושניית 3251 להקמת ייקסינג בספירת ממלכות הדרקון) קריאה קדושה מהאלה ברי הגיעה אל קבוצת אינקוויזיטורים של האלה, על עיר תת קרקעית של יצורי עבודת שעון שרודפת את האנשים בסביבתה. בשם האלה, קבוצת אינקוויזיטורים בהנהגת אורקל של ברי (שידיה היו שחורות כאילו הן נשרפו, כסימן קסום לצורך שלה בהשלמת המשימה) יצאו אל המשימה. ביבשת של טיאן-שיה, בין המדינות זא הוי ונאגאג'ור, מתחת להר קומיג'ינגה, המערות המתקתקות הן כניסה ידועה עד ימים אלו לארצות האפלות של העולם. קבוצת האינקוויזיטורים לא הצליחה במשימה להיכנס אל העיר, והאורקלית זימנה את מכאניקרס כנגד היצירות המכאניות רדופות הרוחות של העיר, אך לשים האורקלית מתה, ולמרות שהאינקוויזיטורים הקימו מסדר ומבצר קטן באזור ועד היום נותרים שם ומחכים להשלים את רצון האלה שלהם, לכפרים הקרובים יש סיפורים כיצד הדרקון המכאני האגדי לחם למענם כנגד הזוועות באותם השנים. תפילות לחזרתו נותרות עד היום בזא הוי, שכן הוא בבירור סימן שהדרקונים של טיאן-שיה הם בעלי חזקה על הזוועות של העולם התחתון.
הזימון של הליגה הטכנית: בשנים המוקדמות של הליגה הטכנית, בשנת 4598 הליגה הטכנית זימנה את מכאניקרס ולמדה ממנו סודות על היצירה של יצורים מכאניים. הוא זומן בידי כוהנת של ברי שהייתה אחת מהמקימות של הליגה הטכנית. הוא צפה מרחוק בנומריה וגילה על הרובוטים של הממלכה, בעודו מסיים את החוזה השמימי שלו וחוזר לביתו השמימי.
שילוב בנתיבי הרפתקה- ספוילרים להריסות של אזלאנט
הצג
שילוב בנתיבי הרפתקה
ניתן לשלב את מכאניקרס בנתיב ההרפתקאות "ההריסות של אזלאנט" בהרפתקה השלישית, שם הקבוצה יורדת אל תוך מבוך שהיה קתדרלה הרוסה לאל אמאזנן. ניתן להוסיף חדר שהוא מעבדה ליצירת עבודות שעון, בעל מספר עבודות שעון רדופות (ראה את מגדיר המפלצות השלישי ובנוסף את הספר המדריך ליצירי כפיים), וספרים המפרטים על היצירה של הדרקון המכאני הראשון. אם המנחה רוצה, הוא יכול להוסיף שם מרכיבים לטקס קסום לתקשור עם הדרקון המכאני האדיר, שייתנו לחבורה מידע על אזלאנט שיוכל להועיל להם בהרפתקה. למרות שלדרקון המכאני כואב לדבר על עברו, הוא ישמח אם השם של האל האדיר שלו- שהקריב את עצמו למען האנושות- יזכר.

מכאניקרס- דירוג אתגר 17
שליח מקודש של ברי, יצור ייחודי
יציר כפיים (נוכרי, עבודת שעון, שליח מקודש) ענק סדר-ניטרלי
יוזמה 8+; חושים ראיית חושך 60 פיט (12 משבצות, 18 מטר), ראייה באור מועט, ראיית הבלתי נראה, תפיסה 26+.
הגנתי
דרג"ש 34, מגע 14, נטוע במקומו 28 (זריזות 4+, חמיקה 2+, שריון טבעי 20+, גודל 2-)
נק"פ 157 (18ק10+ 58), ריפוי מהיר 2
קשיחות 6+; תגובה 8+; רצון 7+; תוסף מאפיין 1+ להצלות כנגד אשליות.
הפחתת נזק 15/אדמנטיט; חסינות מאפייני יציר כפיים; עמידות אש 20; ה"ל 27; חסרונות פגיע להתקפות מחשבתיות, פגיע לחשמל.
התקפי
מהירות 120 רגל (24 משבצות, 36 מטר), תעופה 100 רגל (20 משבצות, 30 מטר, תמרון ממוצע), שחייה 60 רגל (12 משבצות, 18 מטר)
קפא"פ נשיכה 30+ (4ק6+ 13), 2 טפרים 30+ (2ק8+ 13), מכת זנב 25+ (2ק6+ 7), 2 כנפיים 25+ (2ק6+ 7).
שטח 15 פיט (3 משבצות, 4.5 מטר); הישג 15 פיט (15 פיט עם נשיכה).
התקפות מיוחדות נשקי אדמנטיט, נשק נשיפה (קו 100 פיט [20 משבצות, 30 מטר], 14ק6 נזק אש, תגובה ד"ק 19 לחצי, ניתן לשימוש כול 1ק4 סיבובים).
יכולות דמויות לחש דרגת מטיל 17, ריכוז 18+.
לפי רצון- תיקון.
3/יום- Crafter's Fortune, Divine Favor.
2/יום- Make Whole.
1/יום- Unbreakable Construct מואץ, יצירה פחותה, ראיית אמת.
סטטיסטיקות
כוח 34, זריזות 19, חוסן -, תבונה 16, חכמה 13, כריזמה 10.
תה"ב 18+; תת"ק 39+; הת"ק 55 (59 כנגד הכשלה)
מיומנויות ידע (דת) 21+, פירוק מתקנים 12+, מלאכה (עבודת שעון) 22+, מעוף 26+, שחייה 38+, תפיסה 26+; תוספי גזע מעוף 8+, תפיסה 8+.
כישרונות Aerial Roll, Death From Above, Deific Obedience (Brigh), Hammer The Gap, Hover, Martial Focus (Natural), יוזמה משופרת (נ), לחימה עיוורת (נ), תגובות ברק (נ), תגובות קרב.
Traits/מאפיינים: Crisis of Faith; Nimble Fingers, Keen Mind.
מאפיינים מיוחדים: אבן איונית מוטמעת, טעינה תמידית, ניחן בתבונה, תגובות מהירות.
אוצר: אבן איונית בצבע כחול עמום.

יכולות מיוחדות
אבן איונית מוטמעת (י"ד): בתוך מכאניקרס מוטמעת אבן איונית בצבע כחול עמום המעניקה לו תוסף העצמה של 2+ לחכמה (מחושב לנתונים) וגם את הכישרון לחימה עיוורת ככישרון נוסף. ניתן להוציא את האבן מן היצור רק אם הוא מוכן לכך, חסר ישע או מוצמד למקומו [Pinned]. במקרה הצורך, מכאניקרס יכול להטמיע בעצמו אבן איונית חדשה כפעולת סיבוב מלא והוא זוכה גם בכוחות ההתכווננות שלה.
טעינה תמידית (ע"ט): עוד אחת ממתנותיו של אמאזנן לדרקון המכאני שלו הוא רסיס של כוח מאגי שלעולם לא נכבה, שלעד משאיר את מכאניקרס במצב פעיל. במידה ומכאניקרס ייכנס לאזור של שדה אל-קסם, הוא יוכל לפעול רק למשך 3 ימים פר ק"פ (54 ימים) לפני שהוא יושבת, עד ליציאה מהאזור או טעינה שלו.
משרת מקודש (י"ד): ניתן לזמן את מכאניקרס באמצעות הלחש בן ברית מישורי דגול למרות היותו יציר כפיים. רק כוהנים של ברי מסוגלים לזמן אותו, אך להחלטת המנחה הוא עלול לענות גם לטקסים מקודשים הקשורים לאמאזנן. בנוסף, הוא זוכה ביתרונות של הכישרון Deific Obedience גם מבלי לחזור אחר ההיקשרות לברי אחת ליום.
ניחן בתבונה (י"ד): אמאזנן העניק למכאניקרס תבונה כשל יצור חי. על כן, הוא בעל ערך תבונה וזוכה בכישרונות ובנקודות מיומנות כמו יצור בעל תבונה, למרות העובדה שהוא יציר כפיים.
נשקי אדמנטיט (י"ד): התקפות הנשיכה והטפרים של מכאניקרס נחשבות להתקפות אדמנטיט למטרות התגברות על הפחתת נזק.
פגיע להתקפות מחשבתיות (י"ד): בעקבות התבונה שלו, מכאניקרס איבד את החסינות שלו להתקפות המשפיעות על התודעה שיש לרוב יצירי הכפיים. למרות זאת, הוא זוכה בתוסף 4+ להצלות רצון כנגד השפעות כאלו.
הסקייפ שלי: or_ben_abu_gsb
ניצחון! ועוד ניצחון!
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
הודעות: 4264
הצטרף: 27 מאי 2014, 21:25
תשובות: 7

[PF][דו"נ 34] מכאניקרס, דרקון גלגלי השיניים

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 21 דצמבר 2018, 14:34

מגניב - אני לא מכיר את הLORE שזה מתייחס אליו, אבל זה כתוב טוב.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
הודעות: 19114
הצטרף: 09 נובמבר 2002, 19:21
תשובות: 14
מיקום: Somewhere over the rainbow
יצירת קשר:

[PF][דו"נ 34] מכאניקרס, דרקון גלגלי השיניים

שליחה על ידי The oldman » 21 דצמבר 2018, 17:06

אני נהנה לקרוא כל פעם מחדש את היצירות שלך של גולריון, הכרות מאוד מרשימה עם העולם.
ומכאניקרס בנוי מגניב, מה שכן קצת יותר קרסי עלילה לשילוב במשחק היה תורם - הרקע שלו מגניב לגמרי, אבל ההווה שלו מעורפל.
בנוסף, פעם ראשונה שאני שומע על ברי, היא אלה משנית ?
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
rui
The Storyteller Archmage
הודעות: 10782
הצטרף: 13 אוגוסט 2010, 22:01
תשובות: 3
מיקום: כפר גאלי קטן.
יצירת קשר:

[PF][דו"נ 34] מכאניקרס, דרקון גלגלי השיניים

שליחה על ידי rui » 21 דצמבר 2018, 23:03

אני מכיר הרבה מהלור של גולאריון ומרגיש שזה משתלב היטב. הצגה חזקה, מושקעת ומקורית. ח"ח גדול!
חבר גאה בהיכל התהילה.
!Long Live Ganor !Long Live Doreter
סמל אישי של משתמש
העוג הברברי
הודעות: 12787
הצטרף: 04 ספטמבר 2011, 15:49
תשובות: 34
מיקום: כרמיאל, ישראל
יצירת קשר:

[PF][דו"נ 34] מכאניקרס, דרקון גלגלי השיניים

שליחה על ידי העוג הברברי » 28 דצמבר 2018, 00:55

The oldman כתב:
21 דצמבר 2018, 17:06
ומכאניקרס בנוי מגניב, מה שכן קצת יותר קרסי עלילה לשילוב במשחק היה תורם - הרקע שלו מגניב לגמרי, אבל ההווה שלו מעורפל.
זה אחד מהדברים שקצת נפלו בעריכה, בגלל שהייתי צריך לקצץ כמה חלקים בשביל לסיים אותו בזמן (אם תשים לב, הוא פורסם ממש ביום בו היה אמור להתפרסם הדו"נ הבא). אני לא חושב שהדרקון הוא דמות פעילה למדי בעולם, הוא שקוע הרבה זמן ביגון של עצמו בעקבות האובדן של אמאזנן, וזה למה ברי מעניקה לו את השקט שלו. קרסי הרפתקה מתאימים יהיו ככול הנראה לעקוב אחרי חפץ אזלאנטי עתיק שקשור לאמאזנן ומצא את דרכו לעיר אקסיס (עיר ענקית שמהווה את המישור הסדר-ניטרלי בגולאריון). קרס הרפתקה נוסף יהיה שכמה מהדרקונים המישוריים של אקסיס התעניינו והתקרבו אל הדרקון- אולי בניסיון ללמוד מהו וכיצד הוא נוצר, או להשמיד אותו כתועבה לצורה הדרקונית שלהם. הבעיה עם קרס העלילה השני היא פשוט שהדרקונים המישוריים של אקסיס עוד לא נכתבו (יש לנו דרקונים מישוריים רק של אליסיום, הגיהינום, גן עדן, רחבת העצמות והשאול), אבל החוקים הבסיסיים של דרקונים חוצניים כבר כתובים כך שניתן ליצור אותם.
The oldman כתב:
21 דצמבר 2018, 17:06
בנוסף, פעם ראשונה שאני שומע על ברי, היא אלה משנית ?
ברי היא אכן אלה משנית. בקישור הבא אפשר למצוא עליה מידע נוסף: Brigh - PathfinderWiki
היא אלה של המצאה, זמן ויצירי כפיים (בעיקר עבודות שעון), ונסגדת בעיקר באבשלום, דרומה, שממות המאנה, נקס ונומריה. אין לה סוגדים רבים, בגלל שתחומי ההשפעה שלה די מצומצמים, אך העוקבים שיש לה כן משאירים הרבה יצירות שלהם בעולם כמורשת שתבוא אחריהם. בספר Inner Sea Faiths יש כתבה עליה, ויש התעסקות בה בהרפתקה הראשונה של נתיב ההרפתקאות אלי הברזל.
הסקייפ שלי: or_ben_abu_gsb
ניצחון! ועוד ניצחון!

תגובה מהירה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   
שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה