ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

שאלה לגבי - Battle grid mats

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
סמל אישי של משתמש
BadBug

שליחה על ידי BadBug » 19 דצמבר 2018, 11:35

היי,

אז כולנו יודעים מה זה play mat - המפה שהכי נוח לשרטט ולצייר עליה עם טוש מחיק, אפשר להכין כזו ואפשר לקנות בלי בעיה.

מה שאני מחפש זו אותה מפה רק עם שכבה פלסטית כפולה - כלומר אני יכול להדפיס מפה של איזור מהרשת ולהחליק אותה לתוך שרוול עם גריד ! שזה דבר מעולה !
עד שמצאתי את המפה הזו - מסתבר שהיא לא נשלחת לישראל :(

מישהו מכיר משהו דומה ?
אני מדגיש שחשוב לי הפיצ'ר של השרוול שהזכרתי.
האם יש פתרון יצירתי אחר לדעתכם ?
סמל אישי של משתמש
אביעד
תשובות: 44

שליחה על ידי אביעד » 19 דצמבר 2018, 11:37

קח מפה ועליה שים משטח פלסטי שקוף עם גריד. לא חובה שרוול דווקא כל עוד הגריד נמצא על המפה אני מניח.
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage
תשובות: 48

שליחה על ידי Nextorl » 19 דצמבר 2018, 12:26

האם שמרדף או ניילונית לא יספיקו לזה? יש כמה סוגים בלי החורים לקלסר, ואפשר פשוט להדביק את הצד למטה כדי שזה יהיה יותר צמוד.
או זה, או ניילון נצמד באמת.
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
nav566
תשובות: 7

שליחה על ידי nav566 » 19 דצמבר 2018, 14:46

איך אני אוהב את המילה שמרדף.

אחד הפתרונות האהובים עלי לזה, אם אתה יכול להשיג כזה, הוא להשתמש במקרן. אתה מקרין את המפה שלך על לוח מחיק פשוט, ואז אתה יכול לצייר עליו מה שאתה רוצה. זה מאוד נוח אם יש לך את האפשרות הזו.
"שאלתי את עצמי למה חתולים שותים ישר מהאסלה. אמי אמרה לי שזה בגלל שהמים שם קרים. עכשיו אני שואל את עצמי איך אמי ידעה זאת..."
- וודי אלן
סמל אישי של משתמש
BadBug

שליחה על ידי BadBug » 19 דצמבר 2018, 16:43

אז תיאורטית אפשר לעשות את זה על שמרדף - אבל הוא קטן מדי
על פלסטיק אפשרי אם הוא גדול מספיק ואם יש אפשרות לשרטט/להדפיס עליו בצבע לא מחיק (כי אני רוצה מן הסתם שהגריד ישאר ורק הקשקושים שלי ימחקו).
מקרן - זה חלום :) . או בת'רד אחר שפתחתי פה - מסך שמוטמע אופקית על שולחן.
עכשיו שאני חושב על זה - גם אם היה לי מקרן, צריך שהוא יקרין אנכית וזה קצת בעייתי - הרי אתה רוצה לשים מיניאטורות על המפה המוקרנת ולא על הקיר..

אולי יש איזו חנות דפוס או משהו שתהיה מוכנה ליצור לי פלסטיק/PVC כזה.
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage
תשובות: 48

שליחה על ידי Nextorl » 19 דצמבר 2018, 18:44

אתה יכול להשתמש בשקפי למינציה לדעתי, רק להדביק את הקצוות.
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
תשובות: 7

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 20 דצמבר 2018, 19:41

אני זוכר שבלא מעט יש בתי דפוס עם אפשרות להדפסה של כל קובץ וורד או פאוורפויינט וכד' כשקף פלסטי קשיח ולא כנייר - זה פשוט עולה יותר, גם כתלות בגודל וכמות. נראה לי שאפשר גם לקנות שקפים להדפסה ביתית אבל אני לא בטוח על איזה סוג מדפסת זה עובד או כמה זה עולה.

אם אתה צריך סתם שכבה פלסטיקית שאפשר לצייר עליה ולמחוק, אז אפשר להכניס דפים בגודל A4 לשקף הזה שאפשר לשים בקלסר, אבל שים לב שזה נוטה לזוז לפעמים והפלסטיק לא תמיד הכי שקוף.

פתרון אפשרי אחר הוא להתארגן על גליל פוליאיתילן שקוף (אמור להיות בקרביץ וכאלה), ולכל מפה שאתה מדפיס/מצייר/קונה פשוט לחתוך עם מספריים או סכין יפנית ריבוע בגודל המתאים, להניח מעל למפה ולקבע אליה עם שדכן-סיכות. זה אמנם פחות יפה מלמינציה או שקפים קשיחים יחסית (מהסוג שבצבא מכונה "אלומת קש" ותמיד קשה להשיג) אבל בשביל מפות חד-פעמיות לסשן-שלושה זה מספיק בהחלט.

וכדי לצייר על השקף עדיף לא להשתמש בטושים חד-פעמיים אלא בטוש פרמננט של פנטל (יש בכל קרביץ ולא יקר) ואח"כ למחוק אותו עם ג'ל אלכוהול או דאודורנט-ספריי - שני מוצרים שיש בכל בית ומסריחים פחות מהספריי "מג'יק" שנועד למחיקת טושים כאלה.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה