• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עזרה משחקני D&D מנוסים

• מחבר/ת הנושא Anonymous
  • תאריך התחלה
A

Anonymous

Guest
חבריי ואני מתכננים להתחיל לשחק במשחק התפקידים מבוכים ודרקונים, התנסינו בערכת המשחק לשחקן המתחיל (מעין גרסת דמו למשחק) וקנינו מספר ספרים בסיסיים להתחלת המשחק המלא אך אך יש כמה שאלות שטורדות אותנו כקבוצה ובפרט אותי אישת בקשר לכמה דברים במשחק.
אשמח לקבל מכם, השחקנים המנוסים ובעלי הידע תשובות על השאלות שתשאלנה.

בערכת המתחילים שבה שיחקנו קיבלנו מפה מוכנה סמני דמויות וסמני מפלצות וחפצים שאפשר למקמם על לוח המשחק אך בספרי המשחק המלא לא קיבלנו אפילו אחד מאלה!(קנינו את ספר השחקן בעברית, הספר לשליט המבוך, אוגדן המפלצות ומשימה מוכנה אחת)
האם אפשר להשיג את אלה או כמה מהם בנפרד? היש דפי משבצות גדולים שוויזארדס משווקת שעליהן אפשר לשרטט מפות? אם לא תנו לנו עצות כיצד ליצור בעצמנו סמנים ומפות.

אני אישית מתעניין בספר אוריינטל אדבנצ'ר ספר הנותן נופך של המזרח הרחוק למשחק.
ידוע לי שקיים שם המקצוע היוקרתי (prestige class) נינג'ה והבנתי שהדמות שעדיף להתחיל איתה כדי להשתדרג לנינג'ה היא נזיר. האם יש בספר אוריינטל אדבנצ'ר סוג אחר של נזיר או תוספות התחלתיות למקצוע הנזיר שיעזרו לי להיות מתאים יותר לפריסטיג' קלאס הנ"ל?

הנזיר מקבל יכולות מיוחדות בעקבות עלייה לרמה מסויימת וחבל לי לפספס את היכולות שהנזיר מקבל ברמות הגבוהות, האם אפשר להפוך לנינג'ה ואחר כך לחזור להיות נזיר בכדי לקבל את היכולת הרצויה? אם כן האם מספר הפעמים מוגבל? (במהדורה השלישית)

ולבסוף אני מבקש עצה מכם בעלי הניסיון. אוריינטל אדבנצ'ר הוא ספר שרק אני חפץ בו, שאר חברי הקבוצה לא רואים בו תועלת ולכן לא מוכנים להשתתף איתי בסכום עלותו. תנו לי בבקשה עצות איך לשכע אותם ששוה לקנות את הספר.

בתודה מראש יובל אדלר

הי וברוך הבא לתחביב :)
לשאלות שלך ונתחיל מהסוף :

בקשר לאוריינטל, גם אני לא הייתי ממליץ בשלב זה. אם רצונך להשתמש בPRESTIGE שנמצא שם, הרי מדובר בדרגות הגבוהות יותר שיקח לכם זמן (מספר חודשים) עד שתגיעו אליהם. קודם כל תראה שזה באמת מה שמעניין אותך לפני שאתה קונה את הספר שעולה 175 ש"ח.

אין בעיה לחזור לדרגות נזיר כאשר אתה לוקח PRESTIGE, הבחירה היא שלך.

בקשר לעזרי משחק, לי אין ניסיון איתם :(

אין בעיה לחזור לדרגות נזיר כאשר אתה לוקח PRESTIGE, הבחירה היא שלך

סלח לי איש זקן אבל זה לא נכון. אם דמות הנזיר מתקדמת דרגה במקצוע אחר (או מפסיקה לנטות לסדר) היא הופכת לנזיר-לשעבר. נזיר לשעבר שומר על כל היכולות שצבר, אבל אינו יכול להתקדם עוד כנזיר.

יוצא הדופן של החוק הזה מוצג ב- OA (ובמקומות אחרים). קיימים מקצועות יוקרה שנזיר רשאי להתקדם בהם ולחילופין להמשיך להתקדם בדרגות כנזיר. מקצועות אלו מציינים זאת במפורש בתיאור המקצוע.ב- OA מוצגים שלושה מקצועות יוקרה לנזירים שממשיכים להתקדם בהיבטים מסוימים של יכולות הנזיר גם כאשר הם צוברים דרגות במקצועות אלו (דוגמה: נזיר 8\נזיר שינטאו 4 נחשב לנזיר בדרגה 12 לצורך חישובי הנזק ממכה לא חמושה, קצב התנועה המשופר של נזיר וכו') הדבר דומה למקצועות יוקרה המציעים התקדמות בדרגת מטיל (לחשים).

אני אישית לא הייתי משחק ב- OA כי אני לא אוהב את כל השמות המסובכים של היפנים והסינים אבל אני משחק D&D כבר כמה שנים ואם תרצה עזרה אז:
269516138- ICQ

נ.ב.
מאיפה אתה?

חזרה