• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מישהו יכול להסביר לי בבקשה מה זה v,s,m

אני מרגיש שזו שאלה של מו"ד 5, בגלל שב-PF ו-3.5 מציגים יותר מ-3 המרכיבים האלו ללחשים, אבל תקן אותי אם טועה ואענה תשובה בהתאם!

אלו הם המרכיבים ללחשים, שאתה צריך על מנת להטיל אותם. כאשר V זה מרכיב קולי, S זה מרכיב תנועתי, ו-M זה חומר (שלרוב יש בכיס חומרי הלחש שלך). השילוב של שלושת הדברים האלו הוא מה שיוצר את הלחש, וכול הדברים האלו קורים יחדיו בפעולה הנדרשת להטלת הלחש.

הנה ציטוט מהחלק על לחשים באתר הבא, שנלקח ישירות מהספר לשחקן:
Components
A spell’s Components are the physical requirements you must meet in order to cast it. Each spell’s description indicates whether it requires verbal (V), somatic (S), or material (M) Components. If you can’t provide one or more of a spell’s Components, you are unable to cast the spell.

Verbal (V)
Most spells require the chanting of mystic words. The words themselves aren’t the source of the spell’s power; rather, the particular combination of sounds, with specific pitch and resonance, sets the threads of magic in motion. Thus, a character who is gagged or in an area of Silence, such as one created by the Silence spell, can’t Cast a Spell with a verbal component.

Somatic (S)
Spellcasting gestures might include a forceful gesticulation or an intricate set of gestures. If a spell requires a somatic component, the caster must have free use of at least one hand to perform these gestures.

Material (M)
Casting some spells requires particular Objects, specified in parentheses in the component entry. A character can use a Component pouch or a Spellcasting focus (found in “Equipment”) in place of the Components specified for a spell. But if a cost is indicated for a component, a character must have that specific component before he or she can cast the spell.

If a spell states that a material component is consumed by the spell, the caster must provide this component for each casting of the spell.
A spellcaster must have a hand free to access a spell’s material components—or to hold a Spellcasting focus—but it can be the same hand that he or she uses to perform somatic Components.

העוג הברברי אמר/ה:
אני מרגיש שזו שאלה של מו"ד 5

גם של מהדורות ישנות יותר (חוץ ממו"ד בקופסאות שפשוט הניחה שאתה צריך מרכיבים תנועתיים ומילוליים לכל הלחשים ושמרכיבים חומריים לא מתוארים). מכיוון שיש מין קטע כזה שאחת לכמה זמן מגיע איזה משתמש לא רשום (שמופיע כאורח או כוריאציה כלשהי של השם תומר) ושואל שאלות על מהדורות ישנות שהוא כבר יודע את התשובה אליהן, אז גם הפעם זה שוב אותו גבר בגילאי הארבעים פלוס שמפיק מזה הנאה כלשהי אבל לא ברור איך ולמה.

ואם כבר, אז ניצול של הפתיל לסיפור קטן. מו"ד לדורותיה אף פעם לא פירטה יותר מידי איך נראית הטלת הלחש, כי זה היה סתם טרחני להמציא מילות קסם ותנועות לכל הלחשים שיש. אבל זה לא הפריע לשחקנים להמציא את זה ולכתוב בעיתוני משחקים (בוויז העתיקו כמה כאלה מעיתונים בחו"ל) תיאורים מפורטים לאופן בו מטילים את הלחשים המוכרים.

המפקד האלמוני אמר/ה:
גם של מהדורות ישנות יותר (חוץ ממו"ד בקופסאות שפשוט הניחה שאתה צריך מרכיבים תנועתיים ומילוליים לכל הלחשים ושמרכיבים חומריים לא מתוארים)
נכון, אבל במו"ד 5 אלו 3 מרכיבי הלחש היחידים שמוצגים. אם הוא היה מציג נוספים, כמו F או XP ממהדורה 3.5/PF, הייתי עונה למהדורה הזו, אבל כאן אני אקח את ההימור.

המפקד האלמוני אמר/ה:
אז גם הפעם זה שוב אותו גבר בגילאי הארבעים פלוס שמפיק מזה הנאה כלשהי אבל לא ברור איך ולמה.
או שזה איזה אדם שלא פתח משתמש שפשוט רואה את הפונדק כמקום בו אנשים יענו לו על השאלות שלו על מבוכים ודרקונים. לך תדע, זה יכול להיות כול דבר.

אגב צורות הטלות לחש מיוחדות, בספר Master of Devils שאני קורא כרגע, שמתרחש בעולם של גולאריון, יש דמות של אשף שמאבד את היכולת להטיל לחשים בצורה ה"מסורתית" אך מגלה דרך חלופית לעשות זאת, דרך סימון האותיות הטיאניות (סיניות בתכל'ס) בחרב שלו למילים המתאימות. לדוגמה, הוא השתמש במילה "לאט" כדי להטיל האטה באמצע קרב חרבות. זו דוגמה שאהבתי להטלת לחשים מיוחדת, וכמובן שיש עוד עשרות.

מעניין אותי באמת לשמוע אבל אם מישהו בחר לעצמו איזו "דרך הטלת לחשים" שאפיינה את הדמות שלו. הקרוב ביותר שיש לי הוא משחק ישן של מו"ד 4 בפורום (פרמות' אם מישהו רוצה לחפש) בו אחד מהשחקנים המציא מילים בשפה השטנית שהדמות שלו אמרה כאשר היא הטילה את הלחשים שלה.

במשחק שער הצלמוות שבו אני משחק עכשיו בפונדק אני משחק טרובדורית פטפטנית בשם אילנייה (או אלי) שמטילה את הלחשים שלה על ידי זה שהיא מרכזת את הפטפטת הבלתי פוסקת שלה כלפי אויב מסוים ומחדירה במילים קסם. אז לעיתים יוצא מוזר קצת לתאר חלק מהלחשים, אבל בעיקרון זו הדרך שלה להטיל לחשים.

אבל בעיקרון כאן זו שאלה מכאנית על מו"ד 5, למרות שזה רלוונטי גם למו"ד 3.5, פאת'פיינד ופאת'פיינד 2 במידה מסוימת. המשחק שציינת (ואני מנחה) הוא מו"ד 4, שבו אין את הרכיבים האלה, ואתה מדבר על רקע טהור שיכול להתאים לכל שיטה. אז בעיקרון התגובה שלך נחמדה, אבל לא רלוונטית לכאן.

האמת שהוא ענה לשאלה של עוג, ככה שזה בהחלט רלוונטי
העוג הברברי אמר/ה:
מעניין אותי באמת לשמוע אבל אם מישהו בחר לעצמו איזו "דרך הטלת לחשים" שאפיינה את הדמות שלו. הקרוב ביותר שיש לי הוא משחק ישן של מו"ד 4 בפורום (פרמות' אם מישהו רוצה לחפש) בו אחד מהשחקנים המציא מילים בשפה השטנית שהדמות שלו אמרה כאשר היא הטילה את הלחשים שלה.

dragonitzan אמר/ה:
במשחק שער הצלמוות שבו אני משחק עכשיו בפונדק אני משחק טרובדורית פטפטנית בשם אילנייה (או אלי) שמטילה את הלחשים שלה על ידי זה שהיא מרכזת את הפטפטת הבלתי פוסקת שלה כלפי אויב מסוים ומחדירה במילים קסם. אז לעיתים יוצא מוזר קצת לתאר חלק מהלחשים, אבל בעיקרון זו הדרך שלה להטיל לחשים.
זה למען האמת ממש מגניב, וממש מתאים לטרובדורית. אני מנייח שקל יותר להמציא דרך הטלת לחשים כזו במשחק פורום כי אתה יכול להשקיע בתיאור כול פעם מחדש.

חזרה