• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 דרקונים ונתונים [דו"נ 32] [מו"ד 5]- מלך החצות

שנים רבות לפני הכיבוש הגמדי, היה מלך אנושי שרצה לחיות לעד, ושמו היה שאייד-וור.
הוא לא היה המלך הטוב ביותר שהממלכה ידעה. למעשה, ישנם כאלה אשר יגידו שהוא היה המלך הגרוע ביותר ששלט בה. עריץ אכזר, שלא היסס להשתמש בחייהם של העניים לניסוייו. להקריב את חייהם על מנת לזמן שדים, שטנים ובריות שמעבר לעולם הזה. הכל על מנת לגלות את הסוד לחיי נצח.
בסופו של דבר, המחקר שלו צלח. הוא עשה עיסקה עם כוחות אפלים שגילו לו את הדרך להפריד בין הנשמה לגוף. וכך, הוא יכל להמשיך לחיות גם לאחר שהנשמה אמורה הייתה להמשיך הלאה ולעזוב את גופו המת מאחור.
הוא איחסן את נשמתו בטירה עצמה. מבנה עצום ועמיד, מחוזק בכל קסם הגנתי הידוע לאדם ואף במספר לחשים שלא. הוא ווידא שעל מנת לחסל אותו לא יהיה זה מספיק רק לפגוע בטירה או לשבור מספר לבנים. על מנת לחסל אותו יצטרכו לרסק אותה לאפר, להשמיד כל דבר שהופך את הטירה לטירה, ולהותיר רק תל חורבות.

מאה וארבעים שנה הוא שלט, מלך אלמותי ואכזר. הייתה לו בת, מאישה אחת שלקח. היו לו אבירים, שנשבעו לו אמונים כדי שיגן על משפחותיהם. אך המשרתים האמיתיים שלו היו המתים- נאמר שבתקופת מלכותו היה זה מחוץ לחוק לקבור את המתים. במקום, הם נשלחו לטירה, היכן שהמלך הקים אותם לתחייה תחת שירותו כאל-מתים חסרי בינה.
אבל גם מאתיים שנה לא היו מספיקים כדי למחות כל שבריר תקווה ואומץ בנתיניו. ויחדיו, ארבעה הרפתקנים החליטו לשים לו קץ. ובמחיר חייהם, הצליחו להשמיד את הטירה לחלוטין, וכך- תקופת מלכותו הגיעה לסופה, וכך גם האגדות והסיפורים שנכתבו עליה.

אך רק מעטים יודעים שזוהי לא יותר מהתחלת סיפורו של שאייד-וור, מלך החצות.
הכוחות האפלים איתם שאייד-וור עשה עסקה הצילו אותו, הותירו אותו בחיים גם ללא נשמתו. הם יצרו העתק מושלם של הטירה שלו בעולם התחתון, ושם- הם התכוונו להשתלט על הגוף הריק שלו. לקצור את הזרעים שהם זרעו לפני שנים כה רבות, כאשר הם גילו למלך את הסוד להפרדת הנשמה והגוף.

שאייד-וור היה חכם יותר מהם. הוא ציפה ל"בגידה" שלהם, לניסיון שלהם להשתלט עליו, והוא היה מוכן. הוא בנה את הטירה שלו בהתאם- כל קסם שארוג לתוך הלבנים היה מיועד להשאיר את הצללים שבין העולמות בחוץ, להגן עליו כל עוד הוא בפנים. וכאשר הצללים יצרו העתק מושלם של הטירה שלו בעולם המתים והציבו אותו בה, הם מצאו את עצמם בחוץ.
בשנים שעברו מאז, שאייד-וור צבר כוח. עיר שלמה נבנתה מסביב לטירתו ומסביבו גדלה חצר ערפדים המשמשים כאצולתה. ללא נשמתו, הוא הפך לקר יותר מתמיד ואיבד כל הערכה שהייתה לו לחיים ולמוות, ולכל הדברים האנושיים. נאמר שבכל דור ודור, הוא משיג לעצמו בת, מבלי להבין מה היא בעצם. מבחינתו, היא לא יותר מחפץ שמהווה חלק מזהותו. כמו שהיותו מלך מתגשמת בכתר הברזל שהוא חובש על ראשו, כך גם קיומה של בת מסמל את היותו אב.

ומדי פעם, שאייד-וור לוקח לעצמו משרת בן תמותה. כפיון במשחק נגד הצללים הרוצים לשלוט בו. הוא משתמש בו, מעניק לו מעט מכוחו, ומציב אותו על הלוח.

מלך החצות (פטרון לWarlock למהדורה החמישית)

רשימת לחשים מורחבת:
כאשר אתה לומד לחש מכשף, מלך החצות מאפשר לך לבחור לחש מרשימה מורחבת של לחשים. הלחשים הבאים נוספים לרשימת לחשי המכשף בשבילך:

דרגה 1: False life, Command
דרגה 2: Phantasmal Force, Blur
דרגה 3: Bestow Curse, Haste
דרגה 4: Compulsion, Mordenkainen's Fiathful Hound
דרגה 5: Dominate Person, Hallow

לחשונים נוספים:
הלחשונים "Toll the dead" ו-"Minor Illusion" מתווספים ללחשונים הידועים לך בדרגה הראשונה, אבל לא באים על חשבון הלחשונים שאתה יכול ללמוד.

בן הצללים:
בדרגה 1, אתה זוכה בראיית חושך למרחק 30 פיט. אם כבר יש לך ראיית חושך, הטווח שלה עולה ב30 פיט.
בנוסף, כאשר אתה מוריד יצור עוין ל-0 נק"פ, אתה הופך לבלתי נראה. אי הנראות מתבטלת אם אתה תוקף או מטיל לחש.

קיום מעל המוות:
מדרגה 6 והלאה, אתה יכול לרמות את המוות או לעזור לאדם אחר לרמות אותו.
כאשר אתה מצליח בהצלה ממוות או מייצב יצור אחר עם הלחש spare the dying, אתה או היצור (בהתאמה) מרפאים 1ק8+מתאם החוסן שלך נק"פ.
לאחר שאתה משתמש ביכולת הזו, אתה לא יכול להשתמש בה שוב עד שאתה מסיים מנוחה ארוכה.

חיבוק הצללים:
מדרגה 10, אתה זוכה לעמידות לנזק מוות וקורן.
בנוסף, אתה מקבל ראיית אמת לטווח 30 פיט.

צל אדם:
מדרגה 14 ומעלה, אפילו המוות לא יעצור אותך. כאשר התקפה אמורה להוריד אותך ל-0 נק"פ, אתה יכול להשתמש בתגובה שלך כדי להפוך לצל בלתי מוחשי. אם אתה עושה זאת, אתה לא סופג נזק מההתקפה מעוררת התנאי, וזוכה לעמידות לכל הנזק עד סוף תורך הבא.

==================
בהתחלה, רציתי לבנות את הפטרון הזה כברית קדם למהדורה הרביעית, אבל לאחר בדיקה גיליתי שיש כבר שתיים-שלוש בריתות מכשף שמתאימות לרעיון- מכשפים אשר מקבלים את כוחם משאייד-וור יהיו מברית האופל המופיעה בספר ההרחבה Forgotten Realms Player's Guide.
ואם אתם משחקים עם החוקים של אסנשלז, משרתיו של שאיד-וור יהיו כובלים או hexblades מברית העלטה, שניהם מופיעים בספר ההרחבה Heroes of Shadows.

בסה"כ חמוד, אוהב את הפלאפ, בקשר לקראץ', כמה הצעות
בן הצללים - אני חושב שזה יכולת דומה מידי למהדורה 4, הייתי אומר פשוט במקום הבלתי נראה שהוא יכול לגלגל הסתתרות בתור פעולת בונוס, ואולי להגיד שהוא מקבל הכשרה בהתגבנות ואם הוא כבר מוכשר- אז תוסף הכשרה כפול
קיום מעל המוות- אני חושב שאפשר לשחק עם זה קצת אחרת, אם אני זוכר נכון, בדרגה 6 וורלוק מקבל יכולת מגננה עצמית שבדך כלל כוללת איזו התעלמות מהתקפה/נזק ברמה כלשהי. אצלך יש את היכולת בדרגה האחרונה. לא בטוח בדיוק מה יותר מתאים.

דרגה 10- אחלה יכולת לדעתי, מתאים לז'אנר.

בכללי מבחנית הז'אנר (בתור משרת של שאייד, במשחק שלך) אולי יכולת האחרונה יכולה להתאים לאופי ערפדי קצת... נגיד שחצי מנזק המוות שאתה גורם מתרפא בחזרה, או אפילו לעשות שהפרץ המשחיק עושה נזק מוות במקום נזק כוח.

זה מה שעולה לי מקריאה ראשנוית

Nextorl אמר/ה:
צל אדם:
מדרגה 14 ומעלה, אפילו המוות לא יעצור אותך. כאשר התקפה אמורה להוריד אותך ל-0 נק"פ, אתה יכול להשתמש בתגובה שלך כדי להפוך לצל בלתי מוחשי. אם אתה עושה זאת, אתה לא סופג נזק מההתקפה מעוררת התנאי, וזוכה לעמידות לכל הנזק עד סוף תורך הבא.
כשאתה צל בלתי מוחשי אתה יכול לעשות הכלוזוכה לעמידות לנזק. כל התענוג הזה נמשך עד סוף תורך הבא. בנוסף, אתה לא סופג נזק מההתקפה מעוררת התנאי, זו שבגללה הפכת לצל בלתי מוחשי.
מה שכן, היכולת הזו לא חזקה מדי כשהיא לפי רצון? לא אמורים לתת לה להתרענן במנוחה ארוכה או במנוחה קצרה? קיום מעל המוות הרבה יותר חלש ומתרענן רק במנוחה ארוכה...

השאייד וור (שאהבתי ממש את הכינוי החדש מלך חצות בשבילו) הוא מהדמויות האהובות עליי בסרמיאת, כיף לראות שאתה כותב תוכן בשבילו. מתי בערך באמת התרחש הסיפור שלו מבחינת העידנים של סרמיאת'?

רשימת לחשים מורחבת: רוב הלחשים שם נראים מתאימים היטב, אבל למה Haste ו-Mordenkainen's Faithful Hound (שיש לך אגב טייפו קטן בשם של הלחש השני)? הם לא נראים כאלו מתאימים לת'מות של השאייד וור.
בן הצללים: אני מסכים עם ליאורגונן בנוגע למה שהוא הציע, שיותר תואם לרוח המהדורה, אבל גם אם לא תיקח את ההצעה, כן כדאי לציין שבלתי הנראות היא לא לנצח. "למשך דקה, או עד שהדמות תוקפת או מטילה לחש" יהיה מתאים יותר.
קיום מעל המוות: יכולת טובה, למרות שהיא סובלת מאיזה מאפיין ששמתי לב בו לדברים במו"ד 5, שנוטים לא לעשות scaling עם דרגה. אולי תוסיף שכמות הנק"פ עולה קצת עם הדרגות? אולי עוד ק8 מאיזו דרגה?
חיבוק הצללים: דווקא ראיית האמת הזו נראית לי רחבה מידי. 30 פיט ינטרל את כול האויבים הבלתי נראים. מה עם 10 או 15 פיט? נראה לי יכולת שפחות "תשתק" מפלצות עם בלתי נראות ועדיין תיתן להם איזה סיכוי נגד קבוצה עם המכשף.
צל אדם: אביעד כבר כתב את מה שרציתי, למרות שאם להפיכה לצל הייתה עוד השפעה חוץ מהעמידות לנזק זה היה מעניין (אולי תזוזה קלה ומהירה בשדה הקרב? בסופו של דבר אתה צל, לא יצור גשמי, גם אם לרגע יחיד.

הגשה מעולה בלי קשר, כיף לראות שדו"נ מביא אנשים לכתוב תוכן כזה!

תודה על כל התגובות!

liorgonen3 אמר/ה:
בן הצללים - אני חושב שזה יכולת דומה מידי למהדורה 4, הייתי אומר פשוט במקום הבלתי נראה שהוא יכול לגלגל הסתתרות בתור פעולת בונוס, ואולי להגיד שהוא מקבל הכשרה בהתגבנות ואם הוא כבר מוכשר- אז תוסף הכשרה כפול
הממ, רעיון טוב. לא שמתי לב שלקחתי את זה ממהדורה 4 למען האמת.

המפקד האלמוני אמר/ה:
רק ב"צל אדם" לא לגמרי הבנתי איך זה עובד. מה אתה יכול לעשות בתור צל? כמה זמן זה נמשך?
כשכתבתי את זה חשבתי על משהו תיאורי פשוט. והמכאניקה היא עמידות לנזק למשך סיבוב. עם זאת, אני חושב שהייתי צריך לשנות את זה. משהו כמו לקבל מהירות תעופה גם, אולי יכולת לעבור דרך חפצים דוממים אבל לא לעצור בהם. נשמע חזק מדי לדעתכם?

אביעד אמר/ה:
מה שכן, היכולת הזו לא חזקה מדי כשהיא לפי רצון? לא אמורים לתת לה להתרענן במנוחה ארוכה או במנוחה קצרה? קיום מעל המוות הרבה יותר חלש ומתרענן רק במנוחה ארוכה...
צודק לחלוטין, פספסתי את זה. אמור להיות רשום שם שזה מתרענן אחרי מנוחה ארוכה.

העוג הברברי אמר/ה:
השאייד וור (שאהבתי ממש את הכינוי החדש מלך חצות בשבילו) הוא מהדמויות האהובות עליי בסרמיאת, כיף לראות שאתה כותב תוכן בשבילו. מתי בערך באמת התרחש הסיפור שלו מבחינת העידנים של סרמיאת'?
תודה, אני ממש אוהב אותו גם. מצחיק שהוא בכלל לא נוצר במקור לסרמיאת, אלא לחד"פ שלא יצא לפועל.
שאייד היה מלך בעידן העץ. בסביבות 300 לפנה"ס בעצם. הייתי רוצה להפוך אותו ליותר רלוונטי למשחק, אבל אני חושב שכפי שהוא עכשיו עדיף. ככה הוא לא מתעסק במיוחד עם הכוחות שמעל לקרקע, הוא "אפי" מדי בשבילם, והם לא מעניינים אותו.

העוג הברברי אמר/ה:
רשימת לחשים מורחבת: רוב הלחשים שם נראים מתאימים היטב, אבל למה Haste ו-Mordenkainen's Faithful Hound (שיש לך אגב טייפו קטן בשם של הלחש השני)? הם לא נראים כאלו מתאימים לת'מות של השאייד וור.
haste מתאים לרעיון של מו"ד שצללים הם מהירים (אחרי הכל, הם תמיד מקדימים את האור!).
כלב הציד של מורנדקאינן אני מדמיין עם ריפלאף לכלב עשוי צללים ששייך לשאייד. אחרי הכל, הוא מלך, בטח יש לו כלבי ציד. זה מאפשר לי לשחק טיפה על הרעיון המלכותי שלו.
העוג הברברי אמר/ה:
קיום מעל המוות: יכולת טובה, למרות שהיא סובלת מאיזה מאפיין ששמתי לב בו לדברים במו"ד 5, שנוטים לא לעשות scaling עם דרגה. אולי תוסיף שכמות הנק"פ עולה קצת עם הדרגות? אולי עוד ק8 מאיזו דרגה?
האמת שהעתקתי את המאפיין הזה כמעט לחלוטין מהcelestial. אבל אפשר להגדיל את הקוביה לק10 בדרגה 12 או משהו כזה.

שאייד וור הוא, בלי שמץ של ספק, דמות מעניינת. לצד התיאור המכני, איזה סוג אנשים מוכנים לשרת אותו ואיזה סוג אנשים הוא מחפש? אם הוא נחשב לדמות אגדית (ומתה) מנקודת המבט של העולם הרחב, איך מגלים על קיומו בדרך שלא כוללת מעידה לתוך מאורת ערפדים וציתות לשיחות שלהם?

שאייד וור הוא בהחלט דמות אגדית ומתה מנקודת המבט של תושבי סרמיאת, אבל רק ברובד הארצי. בעולם התחתון, שאייד-וור הוא די מוכר, למרות שבדרך כלל מכנים אותו "מלך החצות" ולא בשמו. אחרי הכל, הוא המלך של העיר היחידה שקיימת שם (וזו עיר שאני בהחלט צריך להרחיב עליה יותר מתישהו). לא קשה לשמוע סיפורים ושמועות עליו. עם זאת, למצוא את האמת בין כל הבדיות יהיה מאתגר.

שאייד עצמו מחפש אנשים שהוא יכול לשלוט בהם, או אנשים שקשורים לצללים שבין העולמות. אם הוא ימצא אנשים שפועלים נגדם, הוא כנראה יצרף לפחות אחד מהם לשירותו כך שתהיה לו שליטה עליהם. זה קרה במשחק שלי בפורום, כששאייד "גייס" את הדמות של ליאורגונן לשירותו.
בנוסף, שאייד וור הוא אופורטוניסט. אם מישהו יבוא ויבקש ממנו כוח, שאייד ינצל את ההזדמנות הזו כדי להשיג פיון חדש.

חזרה