ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

מייק מירלס על מבוכים ודרקונים 4

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 13 נובמבר 2018, 21:31

באתר Enworld הביאו ציוצים מעניינים על מייק מירלס ועל השינויים/הבדלים שהוא רצה לעשות במה' 4, לעומת מה שיצא לאור בפועל. ההבדל העיקרי לדבריו הוא שכוונתו הייתה שיהיה שוני ברמות ההתקדמות בין המקצועות השונים ויותר הבדלים ביניהם.
בהמשך, הוא גם מרחיב על דברים שהוא מצר עליהם שהוא לא "בזז" לטובת מה' 5, ומקנח בכך שלדעתו שיטת הקרב ב-4 היא שיטת הקרב הטובה ביותר של מבוכים ודרקונים לדורותיו.
אני מסכים עמו - שווה קריאה
Mike Mearls on how 4E could have looked
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage

שליחה על ידי Nextorl » 13 נובמבר 2018, 22:22

אני... כל כך לא מסכים עם מה שנאמר שם.

אחד הדברים הנהדרים במו"ד 4 היא שבכל דרגה, הדמות שלך משיגה משהו חדש. כשרון, כוח, מאפייני נתיב מופת וייעוד אגדי (ות'מה). אין במהדורה הזו דרגות מתות. לשנות את קצב ההתפתחות של מקצועות שונים רק ידפוק את זה חזק.
בנוסף, אני דווקא חושב שהחלוקה לתפקידים עובדת טוב. מקצועות שונים יכולים להיבנות בצורה שתאפשר להם למלא תפקיד אחר מהתפקיד המיועד להן (ראה ערך כוהן, שיכול להיות בערך הכל), אבל עדיין הצורה בה הם מחולקים לתפקידים דואגת שיהיה ברור מה יותר טוב איפה, ומוסיפה הרבה לגיוון הקבוצה.
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
Hell lord

שליחה על ידי Hell lord » 14 נובמבר 2018, 07:08

אני מסכים עם נקסטורל שזה שאין דרגות מתות זה אחד מהיתרונות הגדולים של 4, אבל אני לא מסכים שכל מה שאמר מירלס לא נכון.
לצורך העניין, הייתי ממש שמח אם 5 תשאב יותר דברים ממהדורה 4 (ותפסיק להיות חיקוי משעמם של 3.5), והרעיון שיכולות התקלות היו חלקים של יכולות יומיים נשמע ממש מגניב (למרות שאני לא ממש מבין איך זה יעבוד בפרקטיקה).
I am no nightmare, nightmares fear me
סמל אישי של משתמש
אביעד

שליחה על ידי אביעד » 14 נובמבר 2018, 10:34

לא יודע, קראתי ולא היה מלהיב או משהו. הוא רצה את מהדורה 4 יותר... אמורפית?
הקסם של 4 הוא שהיא שוברת את המוסכמות של מו"ד רגיל בהרבה בחינות - היא עובדת שונה לגמרי, מכל בחינה אפשרית בערך - תוסף חצי דרגה להכל (פעם השפיע רק על תה"ב בערך) ערכי תכונה, יכולות התקפיות, לחשים, ריפוי - המהדורה פשוט מעודדת (וברמה אחרת לגמרי) לחימה טקטית ממה שעודדו עד עכשיו.
בנוסף, האיזון שלה מושלם בפוטנציאל (כי כולם בעצם מקבלים בדיוק את אותם מאפיינים בעיקרון, רק שאתה יכול לבחור מאפיין אחד מכמה.)
הל - אנסה בעתיד להסביר איך אפשר לארגן יכולות התקלות כחלק מיכולת יומית - לא כזה מסובך למען האמת.
בכל מקרה, יצא לו אחרת. שיתכנן ככה את מו"ד 6 אם בא לו. או שיטה משלו.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 14 נובמבר 2018, 11:32

הדבר שהכי התחברתי אליו זה היחס שלהם לאתגר מיומנויות - רעיון נהדר ונפלאות, אולי הכי טוב שהיה במה' 4. אבל גם במקור וגם בתיקון אחרי זה הם עשו פשלות עם החשבון.
ובאמת שמה' 4 לדעתי היא מיוחדת ולא "עוד" מהדורה.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה