• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פאת'פיינדר 1 הסטטוס של פאת'פיינדר בעברית

שאלת פאת'פיינדר -
מעולם לא שיחקתי (כמעט ולא) מישהו יכול בבקשה לתת לי סקירה קצרה של סטטוס השיטה כיום - כלומר מה ספרי הבסיס, איזו גרסה משוחקת היום, מה מתורגם לעברית ומה לא ?
ובכלל אשמח לכמה שיותר פרטים או הכוונות כדי להכיר קצת יותר (יכול להיות שצריך לפתוח את זה כעץ נפרד - לשיקול המנהלים).
תודה!

פאת'פיינדר היא מו"ד 3.5 משודרג בגדול.
יש שני ספאי בסיס, ושניהם תורגמו לעברית. הספר הבסיסי מכיל את כל הידע לשחקן ולשה"ם, ועולה 200 ש"ח. ספר המפלצות עולה עוד 200 אבל לפעמים יש את שני הספרים במבצע 2 ב300.

לאחרונה יצאה גרסא חדשה של פאת'פיינדר 2, והיא דומה יותר למו"ד 4. ניתן למצוא את הבטא שלה בחינם באתר של פאיזו.

מקווה שעזרתי :D

אביעד אמר/ה:
פאת'פיינדר היא מו"ד 3.5 משודרג בגדול.
יש שני ספאי בסיס, ושניהם תורגמו לעברית. הספר הבסיסי מכיל את כל הידע לשחקן ולשה"ם, ועולה 200 ש"ח. ספר המפלצות עולה עוד 200 אבל לפעמים יש את שני הספרים במבצע 2 ב300.

לאחרונה יצאה גרסא חדשה של פאת'פיינדר 2, והיא דומה יותר למו"ד 4. ניתן למצוא את הבטא שלה בחינם באתר של פאיזו.

מקווה שעזרתי :D

תודה, אז אני מניח שאם מישהו רוצה להכנס לעולם של פאת'פיינדר כנראה שעדיף להכנס כבר למהדורה השניה במקום לבזבז זמן וכסף על מהדורה שעם הזמן תדחק לטובת החדשה.
בכל אופן אני כרגע יותר בכיוון של d&d 5e.
מעניין אם יהיה טעם/שוק לתרגם גם את המהדורה השניה בעתיד.

לפי המסתמן, במפתיע ובדומה לפיצול שאירע עם יציאת המה' הרביעית, נדמה שהמה' השנייה של פאת'פיינדר היא שינוי מהותי שמשנה את אופי המשחק, מה שיכול להרבה אנשים להישאר עם המה' הראשונה.
זה קצת ספוקלציה, כי מה' 2 תצא רק עוד שנה, אבל ככה זה מרגיש לי מהבטא.

אז מי שרוצה לשחק בעברית אז פאת'פיינדר היא מעולה לדעתי. אם אתה משחק באנגלית, יש לך את כל המבחר והאפשרויות. עם זאת, כנראה שגיבורי הסערה הוא הספר האחרון בעברית לפאת'פיינדר... לא צופה עוד ספרים :(

The oldman אמר/ה:
כנראה שגיבורי הסערה הוא הספר האחרון בעברית לפאת'פיינדר... לא צופה עוד ספרים :(

אין עוד הדפסות של ספרי הבסיס בעברית?

נראה ששוק הפרינט של מו"ד בעברית (ופאת'פיינדר, אני לא מדבר על שיטות קטנות ועצמאיות עם הנישה שלהן) הוא פשוט מסוכן בטירוף. עד שיוצא תרגום, עלולה לצאת מהדורה חדשה לגמרי במקור האנגלי ודי לאיין את כל ההשקעה שלך.

יש מלאי של הספרים הקיימים, ואם הוא יאזל יתכן בהחלט שידפיסו עוד - אבל אני בספק שיתרגמו / יוציאו לאור ספרים חדשים לגמרי.
וכן, שוק הפרינט בעברית הוא די לא מפותח. אני לא מדבר על הוצאה לאור של שיטה עצמאית כמו שהעמותה עושה, כי זה עשרות עותקים או מאה עותקים במקרה הטוב. גם המאות עותקים, של הספרים שלי זה לא ממש מסוכן כי זה רחוק מלהיות מקור פרנסה אלא תחביב ובשביל הכיף.
אבל לתרגם ספרי חוקים גדולים לעברית, דורש השקעה של מאות אלפי ש"ח עם הרבה סיכונים, ושוק שלא פתוח/אוהב שינויים בהכרח.

חזרה