• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פאת'פיינדר 1 רשימת חפצים של הכישרון "רב אומן" (אלכימאי) ( פאת'פיינדר)

הכישרון מאפשר לך לבחור מיומנות מלכה אחת שבעזרתה אתה יכול ליצור חפצי קסם מסוג אחד לבחירה (חישול נשקים ושריונות קסומים, יצירת חפצי פלא) אך די ברור שאי אפשר להשתמש בכל מלכה בשביל ליצור את כל החפצים הקסומים, למשל ברור שאי אפשר להשתמש בנפחות בשביל ליצור גלימה קסומה (למרות שאין לזה עיגון של ממש בחוקים, אולי בגלל שזה די ברור).
קישור לכישרון: https://www.d20pfsrd.com/feats/general-feats/master-craftsman-final/

אשמח לשמוע איזה חפצים אתם תהיו מוכנים לראות נוצרים כך במערכה שלכם.

בכל מקרה השאלה שלי היא על המיומנות הלא לגמרי ברורה שנקראת אלכימיה, לא לגמרי ברור מה ניתן ליצור בעזרתה ומה לא, לכן הוספתי רשימה של חפצי קסם בעלי האופציה להיות אפשריים+רמת הסבירות שלהם.
חילקתי את החפצים בסולם של 0 עד 5.
0 -100% אמור להיות אפשרי ליצירה.
1-החפץ בעל סבירות גבוהה מאוד להיות ניתן ליצירה, יתכן שהוא דורש התאמה קלה ביצירתו.
2-החפץ בעל סבירות טובה שיהיה ניתן ליצירה, אך יתכן שהוא נבנה על רעיון מסוים שעשוי להיות מעט שונה מהמקובל.
3- החפץ בעל סיכוי של 50% להיות ניתן ליצירה, הוא דורש צורת הכנה ששונה מהמקור או שהוא נבנה על רעיון שונה אך סביר.
4-החפץ בעל סבירות נמוכה מאוד להיות ניתן ליצירה, הוא דורש צורת הכנה ובעל צורת פעולה ששונה לחלוטין מהמקור ולא הגיונית במיוחד.
5-חפצים שהסבירות להכנה שלהם בצורה הזו נמוך מאוד וצורת הפעולה שלהם שונה ולא הגיונית.

אני כותב מראש את הסיבות להאמנה כי חלק מהדברים הללו ניתנים ליצירה בקווים כללים:
אבנים: אבן הרעם מהציוד האלכימאי הבסיסי נתנה לי את הרושם שסביר להניח כי ניתן להכין אבנים קסומות (או לפחות חלק מהם). אבן החכמים המפורסמת שהיא ללא ספק ידועה בכל מקום בתור פריט אלכימאי אגדי אישש את ההנחה הזו, זה גם כולל קריסטלים וחומרים שונים, חלק מהם יהיו הבלי אחוזים שונים לפי מידת הסבירות שניתן להפיק אותם באמצעות אלכימיה.
בקבוקים: בקבוקים בנויים על כך שהם (או לפחות הגרסה האלכימאית שלהם) לא שואבים את כוחם מהקסם של הבקבוק עצמו עילה יש חומר או תופעה אלכימאית בתוכם שגורמת לאפקט.

0
כל האבקות/מרקחות/משחות/שיקויים דבק ודברים הדומים מסיבה ברורה מאליו.
אבקת עיטוש וחנק (מקולל)
שיקוי רעל (מקולל)

1
גביש תאורה
צבעים מופלאים.
קטורת מדיטציה.
אדרה רעילה (מקולל)
קטורת של כפייתיות (מקולל)

2
בקבוק אוויר.
בקבוק מים ללא סוף.
בקבוק עשן.

3
אבנים איוניות.
חרוז כוח.
מחרוזת כדורי אש

4
אבן אזעקה.
אבן מזל.
גביש ראייה
כפפות חלודה
משקי ראייה בזעיר אנפין.
משקפי לילה
נר אמת (שינוי: מפיץ גז במקום הילה קסומה)
עדשות העיט.
פנינת הסירנה.
פנינת עוצמה.
קסדת זוהר (הכוח של הקסדה נמצא באבנים כך שניתן לראות את ההיגיון בכך).
אבן משקולות (מקולל)
בקבוק קללות (מקולל)

5
בקבוק אפריט.
בקבוק ברזל.
גביש יסודות.
זכוכית מגדלת
כדור בדולח
כדור סערות
עדשות אבדון
עדשות הקסמה
קובית ברזל
קובית עמידות לקור
קובית שערים
כדור בדול מהפנט (מקולל)

הערה: יתכן שיהיה ניתן ליצור תליונים (מהסוג שזו פשוט אבן על שרשרת) אך אני ממליץ שבמידה ובחרתם לאשר שזה יצרוך מציאת חומרים מאוד מסוימים, זו יכולה להיות מגבלה מאוד טובה גם חפצים אחרים.

ח"ח וכל הכבוד על היוזמה!
נהניתי לקרוא! כמה הערות:

עם המיומנות אלכימיה ניתן ליצור חפצים אלכימיים לא קסומים בלבד, לדוגמא אש אלכימאים.
אם אתה לוקח את הכשרון רב אומן, אתה יכול ליצור בעזרתה כל חפץ שאלכימיה מוגדרת כמיומנות היצירה שלו, שזה בערך רק שיקויים ומספר מצומצם של חפצי פלא.
tkhag1 אמר/ה:
למשל ברור שאי אפשר להשתמש בנפחות בשביל ליצור גלימה קסומה (למרות שאין לזה עיגון של ממש בחוקים, אולי בגלל שזה די ברור).
נכון, הם הסבירו במפורש שלכל חפץ יש מיומנות אחת או שתיים מתאימות... ברור שאי אפשר להשתמש בנפחות בשביל גלימה. כל שה"ם מגדיר מיומנות מסוימת לחפצים הקסומים שלו ואם יש ויכוח בינו לבין השחקן כנראה שניהם צודקים, כי אין פה חוק שקבוע במסמרות, והענין נמסר לשיקול דעתם.9

חפצים מקוללים ניתנים ליצירה על בסיס כל חפץ לא מקולל, כך שאין צורך לרשום אותם

עכשיו תעשה רשימה של כל החפצים עם המיומנות הלא ברורה של קליגרפיה. (מגילות בעיקר)

:D
tkhag1 אמר/ה:
הערה: יתכן שיהיה ניתן ליצור תליונים (מהסוג שזו פשוט אבן על שרשרת)
לא. תלוין דורש מלאכה (תכשיטנות) כדי ליצור אותו. כנ"ל אבנים איוניות ומחרוזת כדורי אש.

נ.ב. בפאת'פיינדר 2 יש מיומנות מלאכה אחת, שכוללת את כל סוגי היצירה. מעכשיו מלאכה כבר לא דאמפ סקיל!

אני בניתי את הרשימה הזאת מתוך הסתכלות קצת יותר מגוונת על האלכימיה, אלכימאים לא עוסקים באופן בלעדי בנוזלים, הם עוסקים גם בחומרים מוצקים, בתור הוכחה לכך הבתי את אבן הרעם ואבן החכמים (שבגרסה הזו נקראת אבן אלכימאים).
אבן איונית היא למעשה אחת האבנים היותר סבירות שיהיו אפשריות, היא לא אבן חן מוגדרת ולכן סביר מאוד שיצרו אותה מאמצים אלכימאים, שאר האבנים שהם מוגדרות כבר עברו טיפול אלכימאי (אבני חן הם מרכיבים מאוד נפוץ בשקויים והם חומרים טבעיים שיש סבירות גבוהה שיהיה אפשר לטפל בהם או אולי אפילו ליצור חיקוי שלהם).

אביעד אמר/ה:
עכשיו תעשה רשימה של כל החפצים עם המיומנות הלא ברורה של קליגרפיה. (מגילות בעיקר)

אני מזכיר לך שהאב הקדום של הכימיה הוא האלכימיה, וההגדרה של כימיה לפני וויקיפדיה היא:
כימיה[1] (מיוונית: χημια) היא ענף במדעי הטבע העוסק בהרכב החומר, מבנהו, תכונותיו והשינויים החלים בו במהלך אינטראקציה עם חומר אחר או עם אנרגיה. כימיה היא דיסציפלינה מדעית הקשורה לחקר של אטומים, מולקולות, גבישים וצברים אחרים של חומר, בין אם הם מצויים בהרכב מסוים או בצורה מבודדת.
אלכימיה לעומת זאת היא ענף של חקר החומרים והתכונות הקסומות שלהם, רקיחת שיקויים בלבד לא מכסה את כל טווח התחומים שלהם.
עקרונית שחקן מנצ'קין יכול לומר שזה פותח את הדרך לכל החפצים ולכן אני נצמדתי לחומרים שיש להם בסיס זה או אחר בספר או שיש סבירות גבוהה שהם יהיו אפשריים.

הבקבוקים? לפניך הייתי ממליץ על נפחות זכוכית, לא אלכימיה, מכיוון שהחפץ הקסום הוא הבקבוק, לא מה שיוצא ממנו.
נ.ב. כשאני חושב על זה הנושא שלך לא נכון. זו אמורה להיות רשימת חפצים ליצירה (אלכימיה) לא לכישרון רב אומן. הכישרון רב אומן נותן לך אפשרות ליצור חפצים קסומים על מיומנות האלכימיה, אבל אתה יכול ליצור אותם באותה המידה בלעדיו אם אתה מטיל לחשים.

חזרה