• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

ארכי יסודנים(5)

A

Anonymous

Guest
ארכי יסודות
בנוסף לארבעת היסודות הפשוטים, קיימים הארכי יסודות; מזל, אמת, זמן, וחלל. מכיוון שאין דרך פיזית לבטא את הארכי יסודות, הם שוכנים בגוף של חיה כלשהי, שמתאימה לאותו יסוד.(הארכי יסודנים מקבלים דרג"ש וסטאטים של החיה המקורית)

חתול מעוות מזל
דרג"ש: 12, ראה גם עיוות מזל
נק"פ: 52
מהירות: 40 טיפוס 40
כרז: 7(-2) חכמ: 14(+2) תבנ: 3(-4)
חוס: 10(+0) זרז: 15(+2) כוח: 3(-4)
מיומנויות: הבחנה +4 השרדות +4 התגנבות +4 תובנה +4
חושים: ראייה פאסיבית: 14
שפות: מבין מדוברת אבל לא יכול לדבר.
דירוג אתגר: 4(1,100)
פעולות:
התקפה כפולה: החתול מעוות המזל מבצע 2 התקפות טופר .
טופר:+6 לגלגול. 1ק4 נזק חותך ו1ק6 נזק כוח(force).
עיוות מזל: כאשר יצור מבצע גלגול הצלה או גלגול התקפה החתול מעוות המזל גורם לו לגלגל מחדש.
פעולות אגדיות
התקפת טופר: החתול מעוות המזל מבצע התקפת טופר.

ינשוף אמת
דרג"ש: 11
נק"פ: 43
מהירות: 5 מעוף 60
כרז: 7(-2) חכמ: 12(+1) תבנ: 2(-4)
חוס: 8(-1) זרז: 12(+1) כוח: 3(-4ׂׂ)
מיומנויות: הבחנה +3 התגנבות +3
חושים: ראיית חושך 120 ראייה פאסיבית 13 ראיית אמת 120
שפות: מבין מדוברת אבל לא יכול לדבר. טלפתיה 120
הטלת לחשים: דרג הצלה מלחשים: 15.
לחשונים: אשליה דגולה, היעלמות(רק על עצמו)גילוי מלכודות.
פעולות:
צווחה מחרידה: פגיעה אוטומטית 1ק8 נזק מחשבתי.

ארנב שליט זמן
דרג"ש: 15, ראה גם האצה
נק"פ: 25
מהירות: 50, ראה גם האצה
כרז: 11(+0) חכמ: 10(+0) תבנ: 3(-4)
חוס: 10(+0) זרז: 20(+5) כוח: 3(-4)
מיומנויות: +7 התגנבות
חושים: ראייה פאסיבית 13
פעולות
3 פעמים ביום: האצה, האטה.
חבטה: 1ק4 מוחץ.

סוס מעוות מרחב
דרג"ש: 10
נק"פ: 61
מהירות: 60 השתגרות 120
כרז: 7(-2) חכמ: 11(+0) תבנ: 2(-4)
חוס: 12(+1) זרז: 10(+0) כוח: 16(+3)
חושים: ראייה פאסיבית 10
פעולות
פרסות: 2ק4 נזק מוחץ

הרעיון צץ לי באמצע שקראתי ספר על מיתולגיה אינדית(או הינדית?)... מישהו מנחש?

מגניב, אבל אם אתה רוצה שגם אנשים אחרים ישתמשו בזה במשחק וכבר כתבת את זה לפי הפורמט, יש כמה חוסרים - למשל קוביות פגיעה (ולא רק נק"פ) ותוסף התקפה. כמו כן דירוג האתגר נראה לי קצת גבוה מידי - מפלצת בד"א 4 אמורה לתת פייט רציני לחבורה של דמויות בדרגה הזו.

טלקינזו אמר/ה:
לגבי קוביות פגיעה-תקרא את ספר המפלצות.

מכיוון שהמפלצות הללו הן מקוריות, מן הסתם הן לא מופיעות בספר המפלצות. אני יכול למשל להניח שהארנב הוא זעיר במימדיו ובהינתן היעדר תוסף כושר הוא בעל 10 קוביות פגיעה (ממוצע של 10ק4 = 25 הנק"פ שלו), אבל אם כבר חשבת על זה - למה לא לרשום את כל הפרטים? זה יקל על מי שירצה להשתמש בזה בעתיד, לעצב אותן למערכה שלו וכו'.

מה עוד חסר לי? הרעיון מגניב לגמרי - אז אני רוצה עליו עוד פרטים. למשל - החתול הוא אגדי - מה הוא עושה? מה תפקידו בעולם? יש לו יכולת אגדית - אבל היא בסה"כ התקפה נוספת - אם כבר עשינו אותו אגדי, תן לו משהו שקשור ליכולת שלו לעיוות מזל. למשל - שדה של כאוס שמשבש קסמים, יכולת לגרום להתקפות נגד מישהו אחד לפגוע במישהו אחר וכו'. עיוות המזל שמופיע בפעולות שלו - נראה סופר-עוצמתי על פניו - זה עובד כל הזמן על כולם? אין התניות?

התחלה יפה. הנה כמה מחשבות שעלו לי:

חובב מוד אמר/ה:
לא הבנתי את היכולת של החתול, זה פשוט אומר שפשוט מגלגלים פעמיים כל גלגול ובוחרים את התוצאה השניה?
בדיוק מה שבאתי לכתוב- נראה שליכולת של החתול אין שום משמעות. אולי החתול יכול לבחור באיזו קובייה משתמשים, ובכך לשלוט במזל? או אולי כדי להפעיל את היכולת החתול צריך להשתמש בתגובה שלו, כך שהוא משנה את המזל כשזה יכול להועיל לו.

אני גם לא רואה מה כל כך "אמת" בינשוף. יש לו גילוי מלכודות וראיית אמת, שקשורים, אבל חוץ מזה הוא יוצר אשליות, שזה ההיפך מאמת. אפשר למשל להוסיף לו ידע של כל השפות, אם הוא "עשוי" מאמת. אולי יש מסביבו תמיד שדה אמת, כמו הלחש.

בנוסף, זמן, מרחב ומזל אני יכול לקבל כיסודות, אבל למה אמת? אמת נוצרת על ידי אנשים. חוץ מזה למה אמת כן אבל שקר לא?

רעיון מגניב מאוד, אהבתי. אין לי מה לומר מכאנית כי אני לא יודע את השיטה.
טסוקימארו אמר/ה:
אבל למה אמת? אמת נוצרת על ידי אנשים.
חלקנו, ולפני הרומנטיקה במאה ה-19 כולנו, מאמינים שיש אמת אובייקטיבית ונצחית שלא תלויה בבני אדם. ייתכן שככה זה גם בעולם של טלקינזו או במיתולוגיה ההינדית או גם וגם.

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
חלקנו, ולפני הרומנטיקה במאה ה-19 כולנו, מאמינים שיש אמת אובייקטיבית ונצחית שלא תלויה בבני אדם. ייתכן שככה זה גם בעולם של טלקינזו או במיתולוגיה ההינדית או גם וגם.
גם לדעתי יש אמת אבסולוטית, בגלל שיש בני אדם, ולכן דעות נכונות או לא נכונות. בלי בני אדם, מה שיש היא רק המציאות, שלדעתי מכוסה על ידי זמן ומרחב.

הרעיון חמוד מאוד, אבל פסקאות הנתונים בהחלט לוקות בחסר. גם מוזר לי קצת שאחת מהן אגדית והאחרות לא. אם אלו יסודנים "בסיסיים" כמו אדמה, אוויר, אש ומים, כנראה שכדאי לכוון לדרוג אתגר 4-6 ולא לעשות אף אחת מהן אפית. אם יש יסודן מזל עתיק במיוחד או חזק במיוחד עד כדי שיהיה ראוי להיות אפי, זה כבר סיפור נפרד.

אם תרצה, אין לי בעיה לנסות לכתוב גרסה משופצת בהמשך השבוע.

רעיון נחמד, לקרוא לזמן, לחלל, למזל ולאמת יסודות.
מה שהיה יכול לעניין אותי ממש זה אם היית שם את היסודנים האלה בצורתם הטהורה, כי עכשיו זה מרגיש כמו רוחות, לא יסודנים.
זה לא "יסודן אמת" אלא "ינשוף אמת" כלומר רוח האמת התלבשה בגוף של ינשוף.

חזרה