הושלם שדרוג תחזוקה לפורום
שדרגנו את הפורום לגרסה עדכנית של PHPBB. אם אתם נתקלים בבעיות, זה המקום לדווח: שדרוג תחזוקה לפורום - ספטמבר 2019
בנוסף אנו שוקלים בטווח הארוך יותר לשדרג את מערכת הפורומים למערכת מודרנית יותר ונשמח לשמוע את דעתכם. זה הנושא בו אנחנו מציגים אפשרויות שונות: אז EnWorld עדכנו את האתר שלהם

אז, מהדורה 5. מה אתם אומרים?

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
סמל אישי של משתמש
פלאפי
The Three Headed Archmage
תשובות: 35

שליחה על ידי פלאפי » 08 אוקטובר 2018, 22:44

אני די בספק שהד"ק ללחשי אשף בדרגה 10 הוא 15. המתאם הכשרה הוא 4+, ואחרי דרגה 10 כבר היו לו שתי הזדמנויות לשפר את התבונה שלו. אני מהמר שהד"ק בדרגה כזאת הוא 18 או 19. זה באמת עדיין לא בלתי עביר לאדם הממוצע כמו שהיה במהדורה 3 (לחשים בדרג 5 של אשף בדרגה 10 בהחלט יכלו להיות עם ד"ק של 21 ויותר), אבל זה עדיין קשה. מה שכן מבאס שמדרגה 10 ל-20, הד"ק נגד הלחשים של האשף יגדל באולי 3 נקודות. בדרגה 20 בעצם יש לך קאפ אבסולוטי של ד"ק 21, שביחס למה' 3 זה ממש עלוב. וזה ויחד עם זה שקל יותר להציל נגד רוב הלחשים בגלל העניין של גלגולי הצלה חוזרים, באמת הופך את הלחשים של האשף לפחות אפקטיביים. אבל, שוב, לדעתי זה עניין טוב ומוריד אותו יותר קרוב לרמה של דמויות שלא משתמשות בלחשים. אם הסיכוי של הלוחם לפגוע בהתקפה הוא דומה לסיכוי של האשף להצליח בלחש שלו, זה אומר שהם מאוזנים. ואם לשניהם יש סיכוי סביר להיכשל גם בדרגות גבוהות, זה אומר שהם לא יכולים לשבור את המשחק.
למה פלאפי? כי זה פאפי! (כל הזכויות לשם "פלאפי" אינן שמורות וכל מי שקורא הודעה זו יכול להשתמש בשם זה בחופשיות, אך אם אכן ייבחר להשתמש בשם הנ"ל, צפה לתוצאות חמורות מעורך דיני – מיצי!).
סמל אישי של משתמש
liorgonen3
תשובות: 25

שליחה על ידי liorgonen3 » 08 אוקטובר 2018, 22:56

שמע, מעטים הסיפורים האפים שבהם אנחנו שמחים לקרוא על סר צ'אנס, שהרג דרקון, השיג את הזהב שלו. ועכשיו מנהל תשלומי מס לכתר בעודו מקים כפר קטן באמצע שום מקום (כשאתה מתחיל את המשחק מלקרוא על הפגישה של צ'אנס עם רועה החשבון)
יכול להיות משחק שסובב סביב לנהל ברונות קטנה משלך, אבל אני חושב שזה מעט מפספס את הקטע של מו"ד, אבל היופי בשיטה הזו היא שכל אחד יכול לשחק אותה איך שבא לו. ולהתמקד במה שבא לו.
המפקד האלמוני כתב:
08 אוקטובר 2018, 22:42
אז נכון, אתה לא תלך לדוכן חרבות קסומות ברחוב, תמכור את החרב 1+ שלך ב3000 מטבעות זהב, תוסיף 5000 מטבעות מהאוצר שמצאת (לא משנה שזה אמור לשקול חמישים ק"ג בערך...) ותקנה חרב 2+, אבל אתה אולי כן תוכל לקחת את 1500 מטבעות הזהב שצברת בשתי ההרפתקאות האחרונות ולהזמין מהנפח את שריון הלוחות שחלמת עליו מאז דרגה 1 - שזה בערך אותו אפקט מבחינת מספרים ומכניקה אבל מרגיש פחות זול.
שזה אירוע מגניב וזה שמתרחש מתי? דרגה 3 ככה? אלא אם כן אתה עם שה"מ שנותן לשחקנים מעט מאוד כסף, אתה תגיע לסכום של הציוד הכי טוב שאתה יכול לבקש מהר מאוד. (או שתבזוז אותו) וואלה, אני בפירוש חושב שלבוא עם הזהב שאתה חוסך 5 רמות לעיר הגדולה כדי לקנות מגילדת הקוסמים את ההקסמה של החרב שכל כך רצית. בעל יותר אימפקט מאשר "הלכתי לסמי הנפל וסוף סוף קניתי שריון לוחות."
בסופו של דבר בעולם של קסם. אתה רוצה להרים את אסקליבר בקרב, לא את החרב הממש יפה וחדשה הזו שקניתי בדיוק מהנפח בכפר שעברנו בו.

פלאפי- האמת שהטענה שלי זה ששניהם ירגישו חלשים רוב הזמן. אבל אני כנראה לא מצליח להעביר את הדעה שלי כמו שצריך. זה כנראה עניין אישי של משחק דמות... לא יודע, בא לי שאם אני בדרגה 15 ואני ה5% מבני התמותה. אז הבחור ההוא שהוא דרגה 5 לא יוכל לחלום לעמוד מול התקפה שלי/ד"ק. ובסופו של דבר, ב5- ההבדל בהתקפה בין לוחם דרגה 20 ללוחם בדרגה 5 הוא כמה? 4-5 נקודות?
אני כנראה היחידי שנוח לו שלוחם דרגה 20 אמור להיות מסוגל לפגוע בלוחם דרגה 1 עם 2 בקובייה.
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
Oscar Wilde, The Picture of Dorian Gray
סמל אישי של משתמש
dragonian
יצירת קשר:

שליחה על ידי dragonian » 09 אוקטובר 2018, 09:30

אני אישית נהנה מאוד מ5, שגם מוגלגים כמוני עם מחסר בתבונה יכולים לשחק לא רע. (אם הם קוראים כמו שצריך).
לגבי הזהב, זה באמת קצת חיסרון, אבל זה תלוי במוטיבציה של הדמויות
למשל, ברומח הדרקון, אם ללכת להרפתקאות בסגנון דומה לסדרה המקורית, הרבה מהזמל, החבורה הם בייביסיטר לפליטים. אם זאת מערכה עם דגש פוליטי, זהב גורם לאנשים סביבך להיות נחמדים יותר. בעיני ב3.5 הרעיון של מחירון לחפצ"קים... היה טורד מנוחה.

בפנטסיה בכללי, בעיני חפץ קסם, צריך להיות חפץ *קסם*, לא בלנדר ב20% הנחה במוצר השני בשקם אלקטריק.

כאילו, אוראדין גחל-בזלת, הגמד מספר לחברו מאיפה השיג את הגרזן +1 שלו "איי! זה היה קר'ב מר ואכזר נגד החאן של שבט האורקים, שם איבדתי את האוזן שלי! יארר! אני קורא לגרזן שלי "המאלמן." החרב שלך, פלאדין.. היא נראית מרהיבה. מאיפה השגת אותה?"

"לכבוד פסח, היה מבצע בקסם אלקטריק."
שתיקה.
ואז המאלמן נכנס בין העיניים של הפלאדין.
______

יש עוד נקודה שלא הזכירו והיא הcantrip שממש ממש אהבתי.
בדמיון שלי, קוסם מספים קסמים, ולפעמים משקיע ועושה קסמים חזקים... במקום שאחרי קסם או שתיים, הוא יצטרך לנפנף בסכין מטבח ולקוות לטוב. (לפחות בדרגות ראשונות)
הקנטריפ נותן לך "קסם שגרתי", שזה מועיל, אבל מבחינת נזק בד'כ נשק אצל לוחם יגיע ליותר.
וגם יש סתם אפקטים נחמדים, יש קנטריפ שנותן לך לעשות דברים קטנים, כמו להדליק אש, לפתוח ולסגור דלת, שזה מרגיש לי משהו שקוסם אמור לעשות בקלילות
אבא סטאלין
ויש כאלה שחושבים שאני אמא
סמל אישי של משתמש
פלאפי
The Three Headed Archmage
תשובות: 35

שליחה על ידי פלאפי » 09 אוקטובר 2018, 19:51

liorgonen3 כתב:
08 אוקטובר 2018, 22:56
פלאפי- האמת שהטענה שלי זה ששניהם ירגישו חלשים רוב הזמן. אבל אני כנראה לא מצליח להעביר את הדעה שלי כמו שצריך. זה כנראה עניין אישי של משחק דמות... לא יודע, בא לי שאם אני בדרגה 15 ואני ה5% מבני התמותה. אז הבחור ההוא שהוא דרגה 5 לא יוכל לחלום לעמוד מול התקפה שלי/ד"ק. ובסופו של דבר, ב5- ההבדל בהתקפה בין לוחם דרגה 20 ללוחם בדרגה 5 הוא כמה? 4-5 נקודות?
אני כנראה היחידי שנוח לו שלוחם דרגה 20 אמור להיות מסוגל לפגוע בלוחם דרגה 1 עם 2 בקובייה.
שמע, אבל זה לא רק העניין של גלגול ההתקפה הבודד. ברור לך לגמרי שגם לוחם בדרגה 10 מנגב את הרצפה עם לוחם בדרגה 1, ובטח שלוחם בדרגה 20. וזה ברור כי ללוחם ההוא יש הרבה יותר נק"פ, תכונות טובות יותר, יכולות שהלוחם בדרגה 1 לא חלם עליהם, ויותר אופציות לפעולות בתורו. אז במהדורה הזאת הוא לא יהפוך אותו לעננת רסיסי איברים במכה בודדת, אבל הוא ב100% ינצח את הקרב תוך בזבוז כמות זניחה של משאבים וזמן. אני חושב שב5 ההתקדמות היא יותר לינארית ופחות מעריכית, אז בפערים גדולים של דרגות היא נראית הרבה פחות מרשימה.

לגבי עניין הזהב והחפצקים קשה לי להגיב כי אני מבין שכל העניין הזה נדון במדריך לשה"מ, שאותו אני אקרא במועד מאוחר יותר.
dragonian כתב:
09 אוקטובר 2018, 09:30
יש עוד נקודה שלא הזכירו והיא הcantrip שממש ממש אהבתי.
בדמיון שלי, קוסם מספים קסמים, ולפעמים משקיע ועושה קסמים חזקים... במקום שאחרי קסם או שתיים, הוא יצטרך לנפנף בסכין מטבח ולקוות לטוב. (לפחות בדרגות ראשונות)
הקנטריפ נותן לך "קסם שגרתי", שזה מועיל, אבל מבחינת נזק בד'כ נשק אצל לוחם יגיע ליותר.
וגם יש סתם אפקטים נחמדים, יש קנטריפ שנותן לך לעשות דברים קטנים, כמו להדליק אש, לפתוח ולסגור דלת, שזה מרגיש לי משהו שקוסם אמור לעשות בקלילות
נכון, קנטריפים זה די אחלה. והקנטריפים גורמי הנזק שמשתדרגים עם הדרגות אמורים לתת למטילי לחשים יכולת התקפית בסיסית שוות ערך ללוחם נושא נשק, שמשתפרת עם עליית הדרגות, ושלא מצריכה בזבוז משאבים. מה שהופך מטילי לחשים ליותר מגוונים וגם פחות תקועים כשנגמרים להם הלחשים והם נאלצים לנפנף סכיני מטבח, כמו שאמרת.
למה פלאפי? כי זה פאפי! (כל הזכויות לשם "פלאפי" אינן שמורות וכל מי שקורא הודעה זו יכול להשתמש בשם זה בחופשיות, אך אם אכן ייבחר להשתמש בשם הנ"ל, צפה לתוצאות חמורות מעורך דיני – מיצי!).
סמל אישי של משתמש
liorgonen3
תשובות: 25

שליחה על ידי liorgonen3 » 09 אוקטובר 2018, 19:57

שוב, זה כנראה רק התחושה שלי, והרגל מהימים היפים של 3.5 שמפגש שבו עלינו דרגה, לקח את רוב הסשן כי לוקח שעה לפחות לסיים לעבור על הדברים שמשתנים בדרגה חדשה. אבל סביר להניח שאנשים אוהבים את הגישה הזו יותר, ויכול להיות שהיא טובה יותר. כנראה הגעתי למצב ההוא שאני סתם אוהב דברים ישנים יותר כי הם ישנים ואין לי כוח לחידושים.

אגב, אם כבר מדברים על חמש, אני חייב להגיד שיש פה בחירה מעניינת של לא להוסיף בכלל מקצועות חדשים (מעבר לרמת הפליטסט), אני זוכר שבמהדרות הקודמות ברגע שיצא ספר, הוא הכיל כמה מקצועות חדשים ופתאום אתה מפסיק לשמור על הדמות בחיים כי המקצוע החדש מהמדריך השלם לX/המדריך לשחק מס' Y הרבה הרבה יותר מגניבה.
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
Oscar Wilde, The Picture of Dorian Gray

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה