• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 מכשף עם רקע גלדיאטור? [5]

זרתוסטרה

פונדקאי ותיק
בזמן האחרון התחלתי לקרוא את ספר השחקן של מה' 5 והתחלתי לחשוב על כל מיני דמויות. הגעתי לחלק של הרקעים והגעתי למסקנה שאני רוצה דמות של מכשף עם רקע של גלדיאטור, הבעיה היא שלמכשף אין צורך בכלי לחימה אקזוטי והוא כבר מקבל את מיקוד הקסם (arcane focuse) שלו כבר מהמקצוע. יש לכם רעיון איך אפשר לבנות דמות כזאת עם רקע כזה? מה אפשר טיפה לשנות ברקע אולי כדי שזה יתאים יותר?
חג שמח

לא באמת בעייה לשנות את הרקעים, מניסיון.
בכללי אתה יכול להישאר עם הכלי נגינה של הבדרן.
לחלופין, זכור לי ארקטייפ של מכשף מלחמה (כאילו הסורסרר. לא הוורלוק) שכן קצת עובד עם נשקים. אז יכול לעבוד לך עדיין מעניין.
לחלופין, לתאר במקום כלי נגינה איזה יכולת בידור קסומה כמו זיקוקים לא מזיקים או משהו.

לא חובה לקחת בדיוק את הציוד שהרקע מציע לך. אם אתה לא רוצה נשק, אתה יכול לקחת במקום מסכה של גלידאטור או איזה trinket אחר. הקטע בציוד הזה הוא פחות בוסט קראנצ'י ויותר ציוד פלאפי שיש לדמות שלך. אם אתה לא רוצה, אתה יכול גם לא לקחת כלום.

לא חייבים לעשות אופטימיזציה מוחלטת של הרקע והמקצוע. רוב הרקעים כתובים כך שכמעט לכל מקצוע יהיה משהו ש"מתבזבז" בהם. למשל פייטן יכול להרוויח מאוד מרקע הבדרן, אבל ההכשרה בכלי נגינה ממש מיותרת עבורו. החייל הולם מאוד לוחמים אבל הם לא ממש מרוויחים מהשליטה בכלי נשק.

אם המכשף שלך הוא גלדיאטור, הוא יודע להילחם עם כלי נשק, אבל כנראה שהיום כשהוא כבר מכשף הוא יעשה בהם שימוש רק אם הוא באמת נותר ללא לחשים והיריב שנגדו עמיד בדיוק לאותם סוגי נזק שהלחשונים שלו גורמים.

"גלדיאטור" זו הגדרה די רחבה. האסוציאציה המיידית שלנו היא של הלודרים הרומאים שנלחמים לחיים ולמוות בזירה, אבל זה יכול להיות באותה מידה גם מתאגרף בקרבות רחוב והימורים לא חוקיים בסגנון סרטיו הישנים של ואן-דאם, או מתאבק עם תחפושת רהבתנית בקרבות בידור מבויימים - חפש ביוטיוב קטעים של WWF משנות התשעים ותוכל לראות כמה דברים ממש הזויים, כמו גבר מחופש ל"קברן אפל" מתקוטט עם לוחם סומו, או קירח בשפם מחומצן מרביץ לליצן.

האמת היא שחשבתי יותר על מכשף שהופיע בעברו כגלדיאטור אבל עם קסם ולא עם נשקים. אם החלק הזה ברקע הוא רק פלאפי בעיקרו אז אני לא רואה בעיה עם לשנות את זה לפריט לבוש או משהו בסגנון.

מאחר וזה חמש ואין באמת דברים כמו תה"ב או משהו שמבדיל אשף שתוקף עם נשק שהוא שולט בו ללוחם שתוקף עם נשק שהוא שולט בו.

אתה פשוט יכול לקחת לך נשק מהגלדיאטור, להסתובב איתו, אולי מידי פעם להשתמש בו (כך נשק של לחימה מסוגננת כי אתה במילא תיקח כנראה זריזות למכשף שלך) ותעבוד איתו מידי פעם.

אגב, כי פה זה כן קריטי. מכשף=סורסרר או וורלוק? כי לוורלוק יש משהו שיכול לעבוד לך טוב עם השטיק הזה.

כמה שאני חושב על זה, רקע של מתאבק בסגנון WWF או לוצ'ה ליברה (היאבקות מבוימת ארגנטינאית עם תחפושות מוזרות ועלילות - היה על זה פרק חמוד בסאות' פארק) יכול להיות ממש מגניב לוורלוק.

מתאבק שהיה מופיע מחופש ל"פויו לוקו התרנגול המשוגע" משך את תשומת ליבו של שר הפיות "השכווי הגדול", אדון התרנגולים, שהחליט בתור הומור-פיות משונה לתת לו כוחות על טבעיים. או מתאבק בשם "אל דיאבלו" שמכר את נשמתו לשטן בתמורה לכוחות שיאפשרו לו לא רק לנצח בזירה אלא גם לנקום את מותו של אחיו קרי ואן-אריק (ילדי אייטיז ידעו במי מדובר) מידיו של המתאבק מורדוק המטורף הסוגד לקדמונים האדירים.

לוורלוק יש ברית להב, ואז אתה יכול "לרקוד על שתי החתונות" ולשחק bldelock. אם אני זוכר נכון יש את הhexblade שלוקח את זה קצת יותר קדימה, ואז אתה יכול לשחק וורלוק שהיה גלדיאטור, והפתרון שלו נותן לו כוח דרך הלהב.

חזרה