• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 [מה' 5] פלאדין / כושף באמת הרבה יותר חזק?

מתוך שעמום גלשתי באתרים עם המלצות לבילדים, ונתקלתי בטענה שהשילוב של פלאדין עם כושף חזק להחריד ואפילו שובר את המשחק.
זה המדריך בנייה - http://www.giantitp.com/forums/show...e-to-the-Ultimate-Paladin-Sorcerer-Multiclass
מישהו שיחק/בדק את זה בפועל ויכול לספר חוויות?
בילדים שבורים אחרים?

נתקלתי בבילד הזה בזמנו, אם אני זוכר נכון מישהו גם בנה ככה גרסה של דארת' ווידר ל5, בכללי יש מישהו שמפרסם בילדים שבורים ביוטיוב, אין לי אותו בשלוף אבל יכול למצוא. ראיתי שם דברים כמו דרג"ש אסטרונומי, או דמות שחוזרת לחיים בערך 5 פעמים לפני שהיא מתה.

בכללי מולטי ב5 יכול ליצור דברים מאוד חזקים ומעניינים, הבעייה שזה עובד רק לטווח הרחוק. אם בדרגה 4 תיקח דרגה במקצוע אחר במקום בשלך, אתה מאבד את ההזדמנות להעלות תכונות. מה גם שאתה תהיה חלש יותר מרוב הקבוצה. אבל אם אתה משחק דמות דרגה 20, זה קצת פחות מורגש.

אכן רוב הבילדים שראיתי עובדים רק בדרגות גבוהות יחסית, כנראה 7-8 ומעלה... אבל אם מגיעים לדרגות גבוהות, זה נראה ממש חזק.

אבן, ברוך הבא לפורום - מוזמן להירשם :)
אני גם לרוב לא בונה עם ריבוי מקצועות, אבל מכאנית זה יכול להיות עוצמתי.

מדובר על בילד שמשלב בין היכולת של Divine Smite של הפלאדין, ליכולת Quickened Spell של הכושף, כדי לעשות התקפות נובה עצבנית. בנוסף, השילוב בין מטיל לחשים לפלאדין גם הופך אותו למאוד שימושי וגמיש מחוץ לקרב.
שש דרגות של פלאדין הופכות אותו לטנק טוב, עם יכולת התקפה טובה וביחד עם הלחשים (ובעיקר המטא-קסם) של הכושף הופך אותו למאוד גמיש וחזק.
הדבר העיקרי שצריך לשים לב אליו בכל הבילדים הללו, ומה שהופך אותם לחזקים, זה שבמה' 5 דרגי הלחש הם אחידים, כלומר צוברים אותם. זה אולי לא מאפשר לך להטיל לחשים ברמה גבוהה, אבל נותן לך הרבה מאוד דרגי לחש להטלה:
You determine your available Spell Slots by adding together all your levels in the bard, Cleric, druid, Sorcerer, and Wizard Classes, and half your levels (rounded down) in the Paladin and Ranger Classes. Use this total to determine your Spell Slots by consulting the Multiclass Spellcaster table.

חזרה