• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פאת'פיינדר 2 פאת'פיינדר 2 - Doomsday Dawn

matande1

פונדקאי מהשורה
היי לכולם,
אני מנסה להריץ הרפתקה של פאת'פיינדר 2 החדש ורציתי לדעת מה אתם חושבים על ההרפתקה Doomsday Dawn.
היא מתאימה לשחקנים חדשים? קלה להרצה? והאם אתם מריצים את המשחק באנגלית או מתרגמים לעברית (מראש או תוך כדי)?
כמה זמן לוקח להתרגל לגרסה החדשה? האם היא מתאימה לשחקנים שלא אוהבים להתעסק יותר מדי עם בניית דמות אלא לבוא ופשוט לשחק (בערך חצי מהקבוצה שלי)? ובכלל כל חוות דעת שלכם על ההרפתקה או הגרסה בכלל.

נ.ב. לא יודע כמה זה חשוב לנושא, אבל אני חדש בתפקיד השה"מ וזו תהיה ההרפתקה הראשונה שלי.

אמנם לא קראתי את ההרפתקה, אבל היא הרפתקת הרצה, לכן היא לא אמורה להיות מסובכת מדי להרצה, או קשה לשחקנים חדשים.
אני דובר עברית ולכן משחק בעברית, אם אתה רוצה לשחק בעברית תתרגם איך שנוח לך, אלא אם אתה רוצה לשחק באנגלית.
לוקח מעט מאוד זמן להתרגל לגרסא החדשה. חוקים מאוד פשוטים ונוחים.
אם אתם לא רוצים לבנות דמות קחו דמות מוכנה מהאינטרנט, לא כזו בעיה.
https://www.pundak.co.il/forums/threads/40322
הנה שפי דמות מוכנים.
כשתעלו רמות תעדכני את הדמות, זה לוקח 5 דקות (+1 לכל גלגולי ק20 וד''קים, עדכון מאפיינים מקצוע, בחירת כשרון או שניים.)

א. לא יודע איך קיבלת את הרושם שאני בחורה, אבל בסדר.
ב. תודה על העצה, אבל אשמח לשמוע בכל זאת ממישהו שהספיק לשחק בהרפתקה, בתור שחקן או שה"מ או לא משנה מה.

שבועיים זה מספיק זמן בשביל שלפחות משתמש אחד יספיק לשחק, יש באתר יותר מ30,000 משתמשים, אז כמעט בטוח שמישהו הספיק לשחק לפחות פעם אחת.

כהערת אגב, יש כבר תרגום ראשוני של דף הדמות:
קוד:
https://lookaside.fbsbx.com/file/Character%20Sheet%20Heb%200.1.pdf?token=AWzzlkzlcTjps25Ff1CG8MY_iT-zJE3iwaf5RC7YoecgpPpR6dfLUeh0JAlHaIBKpeiF1Xi1d3uSF7dac2gnVfh2gQc3_DxSENrq_t3FvqEuCqC6XqDuKBkTWH_L8mCOlRUBiqE0tXh0XQmfd7c_zgD4Stt6jZ7Vc33_V2ZlUcVB9g

בסך הכל, אתה בישראל- אין סיבה שלא תשחק בעברית. אם לך ולחברים שלך יותר נוח באנגלית- אז לך על זה. אבל בסופו של דבר יותר קל, כיף ונוח לדבר בשפת האם. אני מכיר כמה אנשים שמתרגמים את כל ההרפתקה לעברית לפני שהם מריצים אותה כדי שיהיה להם יותר נוח, אבל אף פעם לא נתקלתי בבעיה גדולה עם תרגום ברגע האמת.

שים לב דרך אגב, שפת'פיינדר 2 היא עדיין רק בפלייטסט, ככה שדברים ישתנו. היא שונה מאוד מהמהדורה הראשונה, אז אני מניח שייקח טיפה זמן להתרגל. אם אתה לא רוצה להתעסק בבניית דמויות, אמורות להיות דמויות מוכנות יחד עם ההרפתקה, או באתר של פאיזו מקסימום.

כמו כן, אם אתה מחפש מישהו ששיחק, ממליץ לך לבדוק בפייסבוק:
https://www.facebook.com/groups/PFSisrael/

תודה רבה על ההפניה, אם רק הייתי יודע על הקבוצה קודם.
בכל מקרה, הקישור לא ממש עובד לי אבל אני מניח שדף הדמות עצמו לא יהיה בעיה.
התחלתי לקרוא קצת על ההרפתקה ולא ממש הבנתי באיזה קונספט זה יעבוד, פאיזו יפיצו המשך להרפתקאות בספר או שזה הכול (לא ממש קראתי עד סוף הספר אז לא הבנתי מה הוא כולל)

שבועיים זה לא כל כך הרבה זמן כדי להריץ הרפתקה באורך הזה, בטח לא בשיטה שאתה לא מכיר.
באתר יש קצת יותר מ 3000 משתמשים, ורובם המוחלט לא שלחו הודעה בודדת. כרגע אין באתר אפילו 100 משתמשים פעילים בקביעות, ולא כולם משחקים מו''ד. אני לא בטוח שאפילו עשרה בפונדק למדו את פאת'פיינדר 2, שלא לדבר על להריץ את doomsday dawn.

לצערי, אני בספק שיש מישהו בפורום שכבר הספיק להריץ את ההרפתקה. ממליץ לחפש בפורומים של פאיזו, אני רואה שם הרבה שיחה על ההרפתקה, ותוכל למצוא את התשובה שם. גם הרדיט /r/pathfinder מאוד פעיל ממה שראיתי בעבר.

הספר כולל סדרת הרפתקאות, שבעקרון הן Stand-Alone וכל אחת מדגישה אספקט אחר בשיטה.
אפשר להריץ אותן ברצף, או כסדרה של חד"פים.
בנוסף אליהן, יש גם שלוש הרפתקאות קצרות של אגודת מגלי הארצות שאפשר להוריד מהאתר של פאיזו ברמת העקרון וגם להריץ (לצערי בימים האחרונים האתר שלהם מושבת, היום לא בדקתי).
מרפרוף, זו נראית הרפתקה איכותית, ומאוד אהבתי את הרקע: מערב את ה"חייזרים" של ראשית ימי מבוכים ודרקונים, עם תיאוריה "מתמטית" בצורה מדליקה וגם טאץ' של קתולהו. הרבה פעמים אני יורד על גולאריון, שכמו ממלכות נשכחות, הוא מערבב את כל הרעיונות ביחד, רק פחות טוב מממלכות נשכחות. דווקא ההרפתקה הזו, לפחות מקריאה מהירה, עושה זאת היטב. בגדול - הדמויות צריכות לעצור את השמדת העולם של גולאריון, זה תמיד מדליק - אבל זה גם ב"רטרו" (ההרפתקה מתרחשת 11 שנה אחורה בזמן, כך שלדעתי הקאנון לא מושפע ממנה).

מש שמעצבן בהרפתקה בעיניי, היא שהם עדיין לא כוללים את הסטאטבלוק המלא של המפלצות בתוך ההרפתקה, אלא מפנים אותך לאוגדן המפלצות. זה ממש פאק מעצבן בפאת'פיינדר, ואם הוא גם בפאת'פיינדר - זה פשוט פיספוס.

חזרה