• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פאת'פיינדר 1 [פאת'פיינדר] שאלה על חפץ קסום שהמצאתי, האם הוא מאוזן?

1.תליון שמוסיף

1.+5 במיומנות איום
2.+6 לסטאט כוח
3.+3 נגד דרג"ש

אמור להיות בין החפצים החזקים במשחק.
לוחם אצלי שמתמחה בקשת יש לו קיבל אותו ובקרב האחרון הרג פאלאדין גמד בדרגה 12, במכה. השחקן בדרגה 10.

הסטטוס שלו:
כוח 28 (התחיל עם 20, +2 לכוח בעליית דרגה, +6 כוח מהתליון).
זרז 16
חסן 16
תבנ 16
חכמ 8
חכמ 8

קשת התקפות + 23 + 18

לשחקן יש את הפיטים הבאים:
vital strike
weapon focus
greater weapon focus
weapon specialization
point blank
rapid shot
precise shot
Spirited Charge
deadly aim
mounted combat
mounted archery
Ride-By Attack

features / traits
Expert Archer
Safe Shot
hawkeye
trick shot

הרבה שחקנים שלי חושבים שהוא חזק מדי אבל אני חושב שזה פשוט הקטע של לוחם, והסתכלתי על חפצי וכו' והכל נראה לי הגיוני.
אשמח לדעתכם האם הוא מאוזן? האם הייתם משנים אותו ובמה? :cthulhu:

2.
שאלה נוספת, זה האם עברו חצי נזק של דמות האם היא צריכה לעשות בדיקה אם היא מתה, בגלל הנזק הגדול שהיא חטפה?

tkhag1 אמר/ה:
שחקן בדרגה 10 שהרג במכה אחת דמות ברמה 12? זו באמת שאלה?

כן, כי כל מה שהוא עשה מבחינת פיטים חוקי לפי הספר. וראיתי חפצים חזקים כמו התליון הזה ואפילו יותר אם משלבים בין כמה חפצים.
אז זה באמת שאלה, ואשמח אם תנמק את התשובה. כי אני לא מבין למה זה לא הגיוני, עם הכל לפי החוקים וכו'.

1. נו, הכשרונות הן כשרונות רגילים של לוחם, במבט ראשון.
השאלה היא יותר מזה - מה התכונות שלו, חפצי הקסם שלו, יכולות מיוחדות וכו'.
לגבי האיזון של חפץ הקסם - הוא אמור לעלות לפחות 60000 מ''ז לדעתי. השאלה היא לא אם החפץ מאוזן, אלא מה המחיר שלו. הבעיה היחידה עם החפץ שהוא מעלה תוסף התקפה בסיסי, שזה דבר חסר תקדים שמסוגל להעלות התקפות. אפילו לא חישבתי כמה דבר כזה אמור לעלות כי אין התייחסות בחוקים. בנוסף, התוסף להתקפה הוא ללא סוג, אז בכלל זה לא מאוזן. במילים אחרות, השאלה על איזון של חפצי קסם היא שאלה שלא אמורה להישאל בד''כ, אלא צריך לשאול מה המחיר של החפץ, דבר שאני לא יודע, והמקרה שלך החפץ כמעט חסר תקדים. ממליץ לך בחום לפצל את החפץ לשלושה חפצים ולגמור ענין: 1 חגורה של כוח שור 6+, 2 מסכה של איום 5+ 3 חרב +3.
(אם כי הלוחם נשמע לי אכן חזק מדי או בר מזל, כאמור אני לא יודע מה היכולות הנוספות שלו)
2. לא זוכר כרגע

עריכה:
לגבי 1 - ייתכן גם שהפלדין היה עלוב וזה סייע לו למות מהר

אביעד אמר/ה:
1. נו, הכשרונות הן כשרונות רגילים של לוחם, במבט ראשון.
השאלה היא יותר מזה - מה התכונות שלו, חפצי הקסם שלו, יכולות מיוחדות וכו'.
לגבי האיזון של חפץ הקסם - הוא אמור לעלות לפחות 60000 מ''ז לדעתי. השאלה היא לא אם החפץ מאוזן, אלא מה המחיר שלו. הבעיה היחידה עם החפץ שהוא מעלה תוסף התקפה בסיסי, שזה דבר חסר תקדים שמסוגל להעלות התקפות. אפילו לא חישבתי כמה דבר כזה אמור לעלות כי אין התייחסות בחוקים. בנוסף, התוסף להתקפה הוא ללא סוג, אז בכלל זה לא מאוזן. במילים אחרות, השאלה על איזון של חפצי קסם היא שאלה שלא אמורה להישאל בד''כ, אלא צריך לשאול מה המחיר של החפץ, דבר שאני לא יודע, והמקרה שלך החפץ כמעט חסר תקדים. ממליץ לך בחום לפצל את החפץ לשלושה חפצים ולגמור ענין: 1 חגורה של כוח שור 6+, 2 מסכה של איום 5+ 3 חרב +3.
(אם כי הלוחם נשמע לי אכן חזק מדי או בר מזל, כאמור אני לא יודע מה היכולות הנוספות שלו)
2. לא זוכר כרגע

עריכה:
לגבי 1 - ייתכן גם שהפלדין היה עלוב וזה סייע לו למות מהר

זה התכונות של הפלאדין שהוא נלחם בו:
Init +0; Senses Perception +7
Aura courage (10 ft.), justice (10 ft.), resolve (10 ft.)
DEFENSE
AC 22, touch 11, flat-footed 22 (+11 armor, +1 deflection)
hp 142 (12d10+72)
Fort +13, Ref +5, Will +11; +2 vs. poison, spells, and spell-like abilities
Defensive Abilities defensive training (+4 dodge bonus to AC vs.
giants); Immune charm, disease, fear
OFFENSE
Speed 20 ft.
Melee +1/+1 dwarven urgrosh +18/+13/+8 (1d8+7/1d6+7/×3)
Ranged mwk light crossbow +13 (1d8/19–20)
Special Attacks +1 on attack rolls against goblinoid and orc
humanoids, channel positive energy (DC 16, 6d6), smite evil 4/day
(+0 attack and AC, +12 damage)
Paladin Spell-Like Abilities (CL 12th; concentration +12)
At will—detect evil
TACTICS
During Combat The paladin charges into battle, using Power Attack
and Improved Vital Strike. He prefers fighting on horseback, but if
dismounted, he finishes the battle on foot.
Base Statistics Without resist energy, the paladin’s statistics are
Resist none.
STATISTICS
Str 18, Dex 10, Con 18, Int 8, Wis 15, Cha 10
Base Atk +12; CMB +16; CMD 27 (31 vs. bull rush or trip)
Feats Improved Vital Strike, Mounted Combat, Power Attack,
Toughness, Vital Strike, Weapon Focus (dwarven urgrosh)
Skills Intimidate +2, Perception +7 (+9 to notice unusual stonework),
Ride +3
Languages Common, Dwarven
SQ aura, code of conduct, divine bond (mount), lay on hands (6d6,
6/day), mercies (dazed, fatigued, poisoned, stunned)
Combat Gear potion of displacement, potions of haste (2); Other
Gear +2 full plate, +1/+1 dwarven urgrosh, masterwork light
crossbow with 10 bolts, belt of giant strength +2, cloak of
resistance +1, ring of protection +1, silver holy symbol, chainmail
barding, military saddle, 379 gp

טעות שלי לא כתבתי נכון את כל הפרטים על השחקן ועל התליון, ערכתי את זה עכשיו. זה +3 נגד דרג"ש , זה לא נותן לו עוד התקפות זה הכוונה.

הבעיה הכי בולטת מבחינת איזון - הוא לוקח שתי תוספות לגלגולי הפגיעה (שביחד נותנות +6 לגלגול - מהבונוס הבסיסי שהוא נותן ומנגזרת של הכוח) ודוחף אותן לתוך חפץ אחד, שתופס מקום שמרבית הלוחמים לא מוצאים חפצי קסם משפרי-התקפות לשים בו גם ככה (תליון) ומשאיר את כל שאר המקומות פנויים "להחנות" בהם חפצי קסם משפרי-ביצועים אחרים.

זה שמשהו הוא לפי החוקים, לא אומר שחייבים לעשות אותו. לי אישית יש רתיעה מלשחק עם שחקני-אופטימיזציה. הם מזכירים לי יותר מידי את גרסת המו"ד לסוג הברנשים שנורא חשוב להם שתדע כמה עלתה המכונית שלהם.

1 טוב, עוד לא כתבת לי כלום על הלוחם. הסטטים שלו אכן חזקים מאוד, הוא התחיל עם סך מתאמים כולל של 14, כש7 נחשב חזק. אני אפילו לא רוצה לדמיין כמה חפצי קסם נתת לו, מה שלא כתבת.
2 בנוסף, אין לי שום כוונה לקרוא את כל הטקסט המייגע הזה על הפלדין כשהוא באנגלית. הוא פלדין מוכן של פאיזו, אני מניח?
3 - תוסף לדרג''ש חייב להיות תוסף מסוג כלשהו, רוב התוספים עולים אותו דבר. אני יוצא מנקודת הנחה שהתוסף המדובר הוא תוסף שריון טבעי (תוספים זהים בד''כ אינם מצטברים עם עצמם, למשל תוסף שריון טבעי), ולכן המחיר הכולל לחפץ צריך להיות כ70000 מ''ז. מכיוון שאיני זוכר את טבלת ערך ציוד הדמות לפי דרגה ואיני יודע מה שאר חפצי הקסם של הדמות, אין לי דרך לומר לך אם זה מאוזן. (די בטוח שלא)
4. אני לא יודע מה דרגת הקושי של ההרפתקה שלך, היא הרפתקה מוכנה של פאיזו? איזו?
5. עוד לא דיברנו על הקרב, יצא לו 20 טבעי בטח?

עריכה - אחרי שקראתי את המפקד - צריך לבדוק את זה, החפץ הזה עלול להיות יקר אפילו יותר...

ממליץ בחום לפצל ל3 חפצי קסם שונים.

המפקד האלמוני אמר/ה:
הבעיה הכי בולטת מבחינת איזון - הוא לוקח שתי תוספות לגלגולי הפגיעה (שביחד נותנות +6 לגלגול - מהבונוס הבסיסי שהוא נותן ומנגזרת של הכוח) ודוחף אותן לתוך חפץ אחד, שתופס מקום שמרבית הלוחמים לא מוצאים חפצי קסם משפרי-התקפות לשים בו גם ככה (תליון) ומשאיר את כל שאר המקומות פנויים "להחנות" בהם חפצי קסם משפרי-ביצועים אחרים.

זה שמשהו הוא לפי החוקים, לא אומר שחייבים לעשות אותו. לי אישית יש רתיעה מלשחק עם שחקני-אופטימיזציה. הם מזכירים לי יותר מידי את גרסת המו"ד לסוג הברנשים שנורא חשוב להם שתדע כמה עלתה המכונית שלהם.

תודה רבה על התגובה. אבל מבחינה סיפורית הדמות מתאימה מאד למבנה בה הוא בנה את הדמות שלו.
ומבחינה סיפורית שלי (יש 12 תליונות בעולם) והם צריכים להיות הכי חזקים במשחק ובאמת לשפר את השחקן ברמה מטורפת שהוא ירגיש שבאמת התליון עוצמתי כמו שאני מתאר אותו בסיפור ומתארים אותו בעולם.

אביעד אמר/ה:
1 טוב, עוד לא כתבת לי כלום על הלוחם. הסטטים שלו אכן חזקים מאוד, הוא התחיל עם סך מתאמים כולל של 14, כש7 נחשב חזק. אני אפילו לא רוצה לדמיין כמה חפצי קסם נתת לו, מה שלא כתבת.
2 בנוסף, אין לי שום כוונה לקרוא את כל הטקסט המייגע הזה על הפלדין כשהוא באנגלית. הוא פלדין מוכן של פאיזו, אני מניח?
3 - תוסף לדרג''ש חייב להיות תוסף מסוג כלשהו, רוב התוספים עולים אותו דבר. אני יוצא מנקודת הנחה שהתוסף המדובר הוא תוסף שריון טבעי (תוספים זהים בד''כ אינם מצטברים עם עצמם, למשל תוסף שריון טבעי), ולכן המחיר הכולל לחפץ צריך להיות כ70000 מ''ז. מכיוון שאיני זוכר את טבלת ערך ציוד הדמות לפי דרגה ואיני יודע מה שאר חפצי הקסם של הדמות, אין לי דרך לומר לך אם זה מאוזן. (די בטוח שלא)
4. אני לא יודע מה דרגת הקושי של ההרפתקה שלך, היא הרפתקה מוכנה של פאיזו? איזו?
5. עוד לא דיברנו על הקרב, יצא לו 20 טבעי בטח?

עריכה - אחרי שקראתי את המפקד - צריך לבדוק את זה, החפץ הזה עלול להיות יקר אפילו יותר...

ממליץ בחום לפצל ל3 חפצי קסם שונים.

חייב להגיד שאני מעריך מאד את התשובות המורחבות שלכם. ממש תודה!. :clap:

1.בגדול לפי מה שהבנו זה אחת הדרכים שאפשר לחלק את הסטטוס, ויש לו עוד 2 חפצי קסם BRACES ּ+3 AC, והחפץ השני מוסיף למיומנות שלא עוזרות בקרב.
2.כן הוא פלאדין מוכן.
3.זה תוסף להתקפות נגד שריון. לא תוסף לשיריון.
4.לא זה הרפתקה שאני יצרתי, מתו 3 שחקנים בהרפתקה. (מה שקרה זה שהשתלטו על הדמות שלו כי היא חלשה בוויל והוא הרג 2 מהחבורה מתוך ה-3 שמתו.) (הרפתקה ל6 אנשים).
5.יצא ממש גבוה אבל לא נראה לי שיצא לו 20 טבעי (אבל הפלאדין היה עם קצת פחות חיים ממש שכתוב משהו כמו 90-100)

אז אתה לוקח את כל התגובות שלנו וזורק לפח, פחות או יותר.
טוב, העיקר במשחק זה ליהנות, ומדבריך אני מבין שאתם נהנים, וכל עוד זה לא הורס את הכיף, זה לא חזק מדי.
הייתי ממליץ לך לתת לתליומות תכונות ייחודיות יותר, ומאפיינים מיוחדים, כמו למשל (רק דוגמה) יכולת להחזיר אותך לחיים פעם אחת, אבל אם תשתמש בכוח הזה לעולם לא תוכל לחזור יותר בדרך אחרת.
*אין צורך לצטט תגובה שלמה של מישהו, אפשר בהחלט לכתוב את השם שלו בהתחלה של התגובה שלך והוא יבין שאתה מתייחס אליו.

הגבת אז עונה גם על זה:
1. הלוחם שלך משורין, לא? כי אם כן כתפיות שריון לא מצטברות עם זה.
2. אז הוא אמור להיות מאוזן.
3. למה אתה מתכוון? תוסף להתקפות שתוקפות את השריון?
4. אז הלוחם שלך לא מאוזן. הוא ממש חלש. ועכשיו הוכחתי למה. ככל הנראה הוא לא מאוזן כי הוא חזק מדי, אבל אם אפשר להשתלט עליו בקלות אז כל הכוח שלו רק מהווה מגרעת. ממליץ על הכישרון רצון ברזל ועל חפצים שמשפרים הצלות, כמו גם על לחשי ''הגנה מטוב/רע/תוהו/סדר''.
5. אה, אז הוא כנראה שבור. כי קשת גורמת לנזק משולש בפגיעה חמורה, אז חשבתי שאולי זו הסיבה להרחבה המיידית.

זה לא שבמו"ד ה"רשמי" אין דמויות חזקות בצורה מוגזמת - בוב סלבטור עשה למשל קריירה מלכתוב כאלה, כמו וולפגאר שיש לו כוח שלדמויות ברמה שלו לא אמור להיות בכלל, דריזט שיש לו חוקי קרב מיוחדים שלאף אחד אחר אין או גלרקלסל (ככה קוראים לאלף האפל ההוא שנראה כמו שילוב בין משה דיין למצעד הגאווה?) שמישהו עשה פעם רשימה של כל חפצי הקסם שמוזכר בספרים שהוא משתמש בהם ויצא לו איזה שני עמודי וורד בפונט בגודל 12.

א-ב-ל, מירוץ חימוש תוך-משחקי הוא דבר לא טוב. יש לדמות שלך אחד מ-12 חפצי הקסם הכי חזקים בעולם שמשפרים התקפות בצורה מטורפת ומאפשרים לו לחסל יריב עם יותר נק"פ מלפיל בפגיעה אחת? אז ברגע זה זרקת מהחלון בערך שלושה רבעים (בהערכה גסה) מהיריבים והאתגרים שיש למשחק להציע.

ברור שכל אחד יכול לכתוב סיפור שמסביר למה הדמות שלו היא חזקה בצורה מוגזמת, אבל למה שתאשר את זה?

אני זוכר שפעם באחת מקבוצות הדיון העתיקות של משחקי תפקידים היה דיון שהוקדש למשחק שמישהו הריץ בעולם של "חמה קודרת" (DARK SUN, המתורגם בדרך כלל כ"השמש השחורה" אבל התרגום הזה של סאנדצ'יקן יפה יותר). אחד המאפיינים של העולם הזה, הוא שמתכת נדירה בו בטירוף. אבל מצד שני, על פי הקאנון של ספרי הקריאה וספרי הכללים, יש איזה כפר של גמדים שיש להם סליק סודי עם שריונות לוחות (במידה גמדית) מאיזה עידן עתיק והם משתמשים בהם במקרי חירום.

אז במשחק שנדון שם, היה בחור ששיחק גמד, שכתב סיפור רקע שלם בו הוא מסביר איך הוא גדל בכפר הזה והם הסכימו לתת לו שריון לוחות שישמש אותו בהרפתקאותיו. התגובה הכללית בקבוצה הייתה מאוד לא אוהדת. למה? כי זה מאוד עמד בסתירה לאופי של משחק בעולם הזה וכי ה"רקע המפורט" היה בסך הכל תירוץ כדי לקבל יתרון לדירוג השריון שבעיקרון לא אמור להיות זמין בקלות אם בכלל.

אז "כתבתי רקע" זה נחמד, אבל בשורה התחתונה יש לך דמות עם עוצמה מוגזמת שכדי לאתגר אותה תהיה חייב להביא רק אתגרים עם עוצמה מוגזמת וחבל.

אביעד

אני ממש לא זורק שום דבר שאתם אומרים לפח. אני פשוט מתייעץ איתכם ומסביר לכם מה אני חושב. חבל לי שאתה חושב ככה.
1. מזה כתפיות שיריון?
2. אז הוא מאוזן או לא חח?
3.שמוסיף +3 להתקפות רגילות נגד שיריון ולא נגד תוסף התקפה בסיסי.
4.לא הבנתי הוא ממש חלש או ממש חזק?
5.זה מה שיצא לו נגד הפאלאדין - IRE ATTACK RAPID SHOT(DEADLY AIM) (Melee vs AC)
Attack #1
42
Damage
28
P
Damage2
30
Attack #2
33
Damage
29
P
Damage2
28
Range: 105 ft
+1 on attack roll if less then 30 ft

המפקד האלמוני אמר/ה:
זה לא שבמו"ד ה"רשמי" אין דמויות חזקות בצורה מוגזמת - בוב סלבטור עשה למשל קריירה מלכתוב כאלה, כמו וולפגאר שיש לו כוח שלדמויות ברמה שלו לא אמור להיות בכלל, דריזט שיש לו חוקי קרב מיוחדים שלאף אחד אחר אין או גלרקלסל (ככה קוראים לאלף האפל ההוא שנראה כמו שילוב בין משה דיין למצעד הגאווה?) שמישהו עשה פעם רשימה של כל חפצי הקסם שמוזכר בספרים שהוא משתמש בהם ויצא לו איזה שני עמודי וורד בפונט בגודל 12.

א-ב-ל, מירוץ חימוש תוך-משחקי הוא דבר לא טוב. יש לדמות שלך אחד מ-12 חפצי הקסם הכי חזקים בעולם שמשפרים התקפות בצורה מטורפת ומאפשרים לו לחסל יריב עם יותר נק"פ מלפיל בפגיעה אחת? אז ברגע זה זרקת מהחלון בערך שלושה רבעים (בהערכה גסה) מהיריבים והאתגרים שיש למשחק להציע.

ברור שכל אחד יכול לכתוב סיפור שמסביר למה הדמות שלו היא חזקה בצורה מוגזמת, אבל למה שתאשר את זה?

אני זוכר שפעם באחת מקבוצות הדיון העתיקות של משחקי תפקידים היה דיון שהוקדש למשחק שמישהו הריץ בעולם של "חמה קודרת" (DARK SUN, המתורגם בדרך כלל כ"השמש השחורה" אבל התרגום הזה של סאנדצ'יקן יפה יותר). אחד המאפיינים של העולם הזה, הוא שמתכת נדירה בו בטירוף. אבל מצד שני, על פי הקאנון של ספרי הקריאה וספרי הכללים, יש איזה כפר של גמדים שיש להם סליק סודי עם שריונות לוחות (במידה גמדית) מאיזה עידן עתיק והם משתמשים בהם במקרי חירום.

אז במשחק שנדון שם, היה בחור ששיחק גמד, שכתב סיפור רקע שלם בו הוא מסביר איך הוא גדל בכפר הזה והם הסכימו לתת לו שריון לוחות שישמש אותו בהרפתקאותיו. התגובה הכללית בקבוצה הייתה מאוד לא אוהדת. למה? כי זה מאוד עמד בסתירה לאופי של משחק בעולם הזה וכי ה"רקע המפורט" היה בסך הכל תירוץ כדי לקבל יתרון לדירוג השריון שבעיקרון לא אמור להיות זמין בקלות אם בכלל.

אז "כתבתי רקע" זה נחמד, אבל בשורה התחתונה יש לך דמות עם עוצמה מוגזמת שכדי לאתגר אותה תהיה חייב להביא רק אתגרים עם עוצמה מוגזמת וחבל.

מקבל מה שאתה אומר לגמרי.
ממש מעריך את התגובה, תודה רבה.

1. Bracers of armor התכוונתי. מה באמת התרגום של זה?
2. לא יודע, לא מתכוון לקרוא את הנתונים כשהם מוצגים ככה, אבל מכיוון שזו דמות מוכנה אני מניח שהוא מאוזן.
3. אתה ממש לא ברור פה. מה שאתה מתכוון זה ''החפץ מעניק תוסף 3+ לכל גלגולי ההתקפה המבוצעים על ידי הנושא"?
4. הוא חזק, אבל יש לו חולשה גדולה מאוד שגורמת לו להזיק לקבצוה במקום להועיל לה או אפילו להוות נטל. הצעתי דרכים להתמודד עם הבעיה: תוספים להצלת רצון ולחשי מגננה.
5.ממש קשה להבין את הנתונים, אנסה לפענח בבית.
6. עוד לא מנת לי את רשימת חפצי הקסם שלו.
7. מכיוון שלא ידענו כמה נקודות בענין, נתנו לך עצודי לא שימושיות, שאותן זרקת, אחר כבוד, לפח. הבעיה לא אצלך או אצלנו, אלא בתקשורת.
8. כי הגבת - באמת אין צורך לצטט תגובות שלמות, תכתוב את השם של מי שאתה עונה לו, אנחנו נבין למה אתה מתכוון.

אביעד אמר/ה:
Bracers of armor התכוונתי. מה באמת התרגום של זה?

צמידים או אצעדות.
בעיקרון זה פריט הגנה לאמת-היד. נראה בערך ככה:

4400.jpg

5a27920a7972f961188dcb4e-big_1200x1200.jpg

א. XxrashxX- בבקשה בלי דאבל פוסטינג. אם יש לך כמה דברים להגיב, תגיב באותה התגובה. כמו כן, אל תצטט את כל ההודעות. אין צורך, אם אתה רוצה לצטט משהו אז תצטט רק את החלק הרלוונטי לתגובה שלך.

ב. בנוגע ללוחם, אני לא מתכוון לפענח את הנתונים וזה. אבל ממה שאתה מספר, הוא חזק מדי. כנראה פשוט התחיל עם תכונות גבוהות מדי.

ג. החפצ"ק הזה, ממבט ראשון, הוא עוצמתי מדי מכדי להיות חפצ"ק רגיל. אמרת שיש רק 12 תליונות כאלה, ושאתה רוצה שהם ירגישו ממש חזקים. אז סבבה, זה נשמע כמו עתק משני (minor artifact) ולא חפצ"ק.

בכל מקרה, זה לא כזה משנה אם החפצ"ק הזה שבור או לא מבחינה מכאנית. לפי מה שאני מבין, אתה שואל את זה כאן כי שחקנים התלוננו שהוא חזק מדי. ואם השחקנים מתלוננים, אתה צריך למצוא דרך לתקן את זה. לשבת ולדבר איתם ולהבין מה הבעיה, ולתקן אותה יחד. להגיד להם "הנה תראו, הח'ברה בפורום אמרו שזה מאוזן" זה לא פתרון, זה סתם יעצבן אותם יותר. כמובן, אין לי מושג אם זו באמת הכוונה שלך, אני מקווה שלא.

XxrashxX אמר/ה:
תליון שמוסיף

1.+5 במיומנות איום
2.+6 לסטאט כוח
3.+3 לתוסף התקפה בסיסי

אמור להיות בין החפצים החזקים במשחק.
מעניין אותי הרקע של חפץ כזה למען האמת, ואם תפרסם אותו בפורום יהיה נחמד ואולי יוכל לשמש גם אנשים אחרים. אבל מבחינת איזון, זה חפץ מוזר פשוט, לאו דווקא לא מאוזן.

- תליון הוא לא בדיוק המקום שהיית מצפה לראות חפץ שמחזק כוח. המקום של חפצים כאלו, "סטנדרטית", הוא באזור החגורה- חגורת כוח ענקים וכו'. חגורה שמעניקה תוסף הקסמה של 6+ לכוח עולה 36000 מ"ז, בעוד חגורה שמעניקה תוסף 6+ לכוח, זריזות וחוסן יחדיו עולה 144000 מ"ז.
- להוסיף לתוסף התקפה בסיסי זה משהו שלא עושים הרבה, כי זה נותן גישה לכישרונות. הייתי ממליץ לך להחליף את זה בתוסף הקסמה, או אפילו לומר שכול נשק שמוחזק בידי האיש עם התליון נחשב עם תוסף הקסמה גבוה ב-2+, עד למקסימום של 5, שזו יכולת ממש חזקה. להוסיף לתוסף התקפה בסיסי נותן גישה לכישרונות שלדמות בדרגתו לא אמורה להיות גישה אליהם, וזה חזק ברמות ולא משהו שחפץ קסום אמור לתת לך. אלא אם זה חפץ שהוא באמת מיוחד (עתק לדוגמה), לא הייתי נותן כזה כוח.
- חוץ מזה, הייתי פשוט מוסיף סוג לתוספים, כדי שלא יצטברו עם הכול.

XxrashxX אמר/ה:
שאלה נוספת, זה האם עברו חצי נזק של דמות האם היא צריכה לעשות בדיקה אם היא מתה, בגלל הנזק הגדול שהיא חטפה?
זהו חוק חלופי. אם אתם משתמשים בחוק, אז כן, כאשר דבר כזה קורה על הדמות לגלגל הצלת קשיחות בד"ק 15 או למות מידית.

תוסף זמני לתה''ב נותן גישה לכשרונות?
זה נותן רק התקפות נוספות. בכל מקרה, כמו שהוא אמר ובטח לא שמת לב בגלל כל הציטוטים והדאבל פוסטינג, זה לא תוסף לתה''ב, אלא תוסף לא ממש ברור להתקפות נגד משהו, ככל הנראה פשוט תוסף 3+ לכל גלגולי ההתקפה.
ובכללי המיקום המיוחד של החפץ (צוואר במקום חגורה) המחיר צריך לעלות ב18k ממה שאמרתי קודם.

Nextorl
ברור שאני לא אומר לשחקנים, אמרו לי ככה אז זה ככה. אני פשוט מנסה לבדוק מה הדבר הכי נכון לעשות.
בנוסף אני משחק עם הקבוצה הזו כבר 8-9 שנים על אותו עולם שהמצאתי ואותה הרפתקה אז הכל טוב אנחנו נהנים סתם מנסים לבדוק דברי כדי לשפר את המשחק במיוחד עכשיו שעברנו לפאת'פיינדר. הכל נעשה מול השחקנים ואנחנו פותרים את הדברים ביחד, שיהיה מוצא חן בעייני כולם. הרי הכי חשוב זה ההנאה מהמשחק.

המפקד האלמוני
אני מבין שאתה לא אוהב את המרוץ החימושי, אבל זה חלק מהרעיון של עולם המשחק שבניתי המרדף אחרי התליונות והקרבות הלא הגיוניים עליהם. התאווה לכוח ושליטה.

העוג הברברי
התליון הוא רסיס מנשמה של אל, שתקוע בין עולם החיים לעולם המתים, הוא פיזר את התליונים בעולם על מנת שישחררו אותו.
כל תליון הוא חלק מהנשמה שלו ומושפע מהאופי שלו. כל התליונים הם בעצם מפתחות שפותחות שערים. צריך לפתוח 4 שערים כדי לשחרר את האל,ככה שכל שלושה פותחים שער 1.

הכנתי 12 כאלה שכל אחד מהם נותן יכולת שונה, ולאו דווקא מוסיף לסטטים. אבל הכל מקסמים ודברים שקראתי ומניסיון במהלך 11 שנים שאני משחק .

לפאת'פיינדר עברנו עכשיו, זה מה שמסבך מעט את העניינים, וגורם לטעויות בעיניי כי קודם זה עבד סבבה.
את האמת מבחינה כלכלית לחפץ הזה אין מחיר. הוא שווה הרבה יותר מכסף בעולם, וכולם מנסים למצוא אותם. ככה שזה פחות רלוונטי בעייני.

זה לא אומר לי הרבה שזה עתק ולא חפץ קסום, אשמח להסבר :)

חזרה