• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פאת'פיינדר 1 דרקונים ונתונים [דו"נ 27][PF1] תלמיד המלחמות- ארכיטיפ לתלמיד הנסתר

הערה: בדו"נ זה אני מתרגם את השם של המקצוע Occultist לתלמיד הנסתר. אם למישהו יש הצעה לתרגום יותר טוב, אשמח לשמוע.

תלמיד המלחמות (ארכיטיפ לתלמיד הנסתר)
תלמיד המלחמות הוא איש שצעד בשדות קרב שנשכחו על ידי כול האחרים.
הזיכרונות של המפקדים, הקרבות שאנשים שכחו ללמוד את השיעורים החשובים שנלמדו בהם, הימים בהם צבאות צעדו על האדמה. תלמיד המלחמות חי מחדש את הימים הללו, כאשר הוא מחזיק בחפצים שלפני שנים שימשו את המפקדים העתיקים. החל מצ'יפטנים של שבטים ברבריים, למפקדים הנוצצים של אבירי הנץ מאנדרואן, תלמיד המלחמות עוקב אחרי הדרך של המפקדים האדירים הללו, מחפש את גורלו שלו.

מאפייני מקצוע
מיומנויות
: תלמיד המלחמות מאבד את המיומנות זריזות ידיים כמיומנות מקצוע ומקבל את המיומנות הופעה כמיומנות מקצוע. מאפיין זה משנה את המיומנויות של תלמיד הנסתר.
כלי מלחמה (ע"ט): בדרגה 1, תלמיד המלחמות אוחז בחפץ שבעבר מפקד אדיר נשא. זו יכולה להיות קרן מלחמה, חרב ייחודית, תוף גדול או חליפת שריון. הוא מקבל את החפץ הזה בחינם, באיכות מלאכת מחשבת. כאשר הוא נושא בחפץ זה, תלמיד המלחמה יכול להחליף את מרכיב הרגש בלחשיו במרכיב קולי, רק אם יש לו לפחות נקודת מיומנות אחת בהופעה המתאימה לניגון על הכלי, או בהופעה (נאום) אם לא ניתן לנגן עליו. הכלי יכול להישבר, אך תמיד יהיה ניתן לתקן אותו, כול עוד תלמיד המלחמות בחיים, באמצעות לחש השלמה (Make Whole).
החפץ משמש בשביל תלמיד המלחמות בתור המוקד ללחשיו ויכול להיות המוקד לכול מסורת של לחשים, ויכול אף לקבל על עצמו מסורות נוספות- למרות שתלמיד המלחמות יכול עדיין לבחור לקחת מספר חפצים שונים.
תלמיד המלחמות זוכה במסורות חדשות של קסם אחרי דרגה 1 בדרגות: 2, 10, 14 ו-18.
גם אם חפץ אחד משמש כמוקד של מספר מסורות, על תלמיד המלחמות לחלק את נקודות למסורת על מנת ליהנות מכוחותיה, ולא יכול לשים נקודה אחת על כמה מסורות.
יכולת זו משנה את הטלת הלחשים, המוקדים, המיקוד המנטלי וההתמחות במוקד של תלמיד הנסתר.
זיכרון היסטורי: בדרגה 2, היכולת קריאת חפצים של תלמיד המלחמות יכולה לשחזר אירועים שנעשו עם החפץ לפני עד מספר שבועות השווה לדרגת תלמיד המלחמות, בתנאי שהאירועים בהם תלמיד המלחמות נזכר קרו כאשר החפץ נישא על ידי מפקד בשדה קרב המוני. יכולת זו משנה את היכולת קריאת חפצים (Object reading).
מזמור המפקד: בדרגה 4, תלמיד המלחמות לומד לשאוג את שאגות הקרב ולשיר את שירי המלחמה של המנהיגים הגדולים ביותר. הוא זוכה ביכולת הופעה טרובדורית, כפייטן. דרגתו כפייטן היא כדרגת תלמיד הנסתר שלו- 3, אך הוא מקבל יכולות בקצב שונה מפייטן. תלמיד המלחמות יכול להשתמש רק במיומנויות הופעה הקשורות לכלי המלחמה שלו, או במיומנות הופעה (נאום) בשביל מזמור המפקד שלו.
תלמיד המלחמות יכול בדרגה 4 להשתמש ביכולת הפחת אומץ, בדרגה 8 הוא יכול להשתמש ביכולת קינת אבדון, בדרגה 12 הוא יכול להשתמש ביכולת השראת גדולה, ובדרגה 16 הוא יכול להשתמש ביכולת השראת גבורה.
בנוסף לכך, למרות שאינו סקאלד, תלמיד המלחמות יכול לנצל כישרונות על מנת ללמוד סאגות.
יכולת זו מעבירה את שינוי מיקוד מנטלי, מעגלי קסם, מעגלי כבילה ומעגלים מהירים.
מנהיג ולוחם (י"ד): למרות שהוא מפקד נועד לעמוד בשורה הראשונה כשאר הלוחמים, פגיע יותר מהאחרים, תלמיד המלחמות מסתער כמו המפקדים ההיסטוריים בשורה הראשונה. החל מדרגה 5, תלמיד המלחמות מוסיף את מתאם הכריזמה שלו לדרג"ש ולהת"ק שלו, כול עוד יש אויב במרחק של 4.5 מטרים ומטה ממנו. בנוסף לכך, הוא זוכה בכישרון הטלה הגנתית ככישרון נוסף.
יכולת זו מחליפה את ראיית הילות.
רצון ללא חת (י"ד): החל מדרגה 6, תלמיד המלחמות מאמץ ללבו את חוסר הפחד של המפקדים ההיסטוריים, שניצבו בידי צבאות של שדים, שטנים, ענקים ודרקונים ועמדו באומץ כנגדם. הוא זוכה בתוסף מוראל 2+ לגלגולי הצלה כנגד כול השפעת פחד, ומעניק תוסף זה לכול בן ברית שמושפע ממזמור המפקד שלו.
יכולת זו מחליפה את היכולת חוזה חיצוני.

====
אני לא מרוצה לגמרי מההגשה הזו, היכולות לא כאלו מעניינות, והתבססתי יותר מידי על ארכיטיפ אחר במבנה, אבל זה רעיון שהיה חסר לי ביצוע שלו, ואני בספק שהייתי כותב את זה אם לא הדו"נ. אשמח לביקורת, ואפילו להצעות למה להוסיף! ה-Occultist הוא מקצוע ממש מעניין שאני ממליץ בחום לקרוא את החוקים שלו, הוא פועל בצורה ממש מיוחדת.

עריכה אחרונה:
חזרה