• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פאת'פיינדר 2 חצאי גזעים בפאת'פיינדר 2 - כשרון לדוגמא נחשף

אחד השיפורים (בעיניי) של פאת'פיינדר 2 הוא שחצאי גזעים מפסיקים להיות גזעים בזכות עצמם, אלא פשוט לוקחים את גזע הבסיס (בני-אנוש כנראה) ואז לוקחים כשרון מורשת שהופך אותך לחצי-X. זה גם הרבה יותר גמיש וגם יותר הגיוני.
הנה הכשרון של החצי-אלף:
Half-Elf
Feat 1
Heritage, Human
Either one of your parents was an elf, or one or both were half-elves. You have pointed ears and other telltale signs of elven heritage. You gain the elf trait. Select two of the following benefits: elven speed (increase your Speed by 5 feet), elven tongue (add Elven to your list of languages), gifted speaker (you are trained in Diplomacy), or low-light vision (you can see in dim light as well as you can in bright light). In addition, you can select elf, half-elf, and human feats whenever you gain an ancestry feat.
Special You can select this feat twice. The second time, it loses the heritage trait and you gain the other two benefits.

וזה כל הבלוג בנושא: http://paizo.com/community/blog/v5748dyo5lkyt?Born-of-Two-Worlds
אז מה אתם מעדיפים: את הגישה הזו או את הגישה הקיימת שחצי-גזע הוא גזע בזכות עצמו?

תמיד במבוכים ודרקונים הכל היה סובב סביב בני-אנוש. לא ראיתי למשל חצי ננס-חצי-זוטון לעולם. דווקא זה יכול לתת הרבה חופש יצירתי. אני בטוח שגם אם פאיזו לא יוציאו כזה רשמי, יהיה מוצר צד ג' שיפרט את.כל הווריאציות...

אם אני הייתי יוצר חצאי גזעים, באופן אישי, הייתי לוקח מכל גזע חלק מהתכונות העיקריות, ואז הדמות הייתה משלבת את חצאי הגזעים. או שהייתי עושה כמו בARG ונותן לדמויות נקודות גזע כדי לקנות יכולות.

The oldman אמר/ה:
לא ראיתי למשל חצי ננס-חצי-זוטון לעולם

ברומח הדרקון נטען שגמדים סתומים הם במקור תוצר ההכלאה בין גמד לננס, מה שכנראה מנע נישואי תערובת בין שני הגזעים בצורה יעילה יותר מאשר הקו-קלוקס-קלאן.

אביעד אמר/ה:
הייתי לוקח מכל גזע חלק מהתכונות העיקריות, ואז הדמות הייתה משלבת את חצאי הגזעים

בגאזאטיר הישן "האורקים של טאר" שעסק בארץ של כל הדמויי-אדם המפלצתיים של העולם מייסטרה, היו נתונים לשחק אורקים, טרולים, קובולדים, גנולים וכו' וגם כללים מיוחדים להכלאות ביניהם שמערבבות ומשלבות בין התכונות שלהם.

מצד שני, מו"ד בקופסאות הציגה כבר בקופסא האדומה את הנול כ"הכלאה בין ננס לטרול שביצע קוסם אכזרי וסוטה" וכללה גם את ה"טול" שהיה חצי הובגובלין, חצי טרול וחצי גועל (כן, לא התבלבלתי בספירת החצאים) אז אולי היא לא דוגמא טובה.

חזרה