ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

שחקן חוזר מחפש לחזור לתחביב

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
דרסיליון

שליחה על ידי דרסיליון » 23 יולי 2018, 23:36

היי, אני חדש בפורום ולא שיחקתי DND כלכך הרבה זמן ששכחתי את כל החוקים... יש איזשהו מדריך למתחילים או משחק קל לעיכול שאוכל להבין דרכו את הלך הרוח בכל העסק? תודה רבה מראש.
סמל אישי של משתמש
אביעד

עץ הודעות וחיפוש שחקנים ומנחים

שליחה על ידי אביעד » 24 יולי 2018, 00:00

המקום של השאלה הזאת הוא בפורום מבוכים ודרקונים, פאת'פיינדר.
לצערי אין לי מדריך מתאים שאני יכול לחשוב עליו כרגע. אולי מחר יצוץ איזה משהו.
*מומלץ לציין איזו מהדורה של מו"ד או איזו שיטה אתה מעוניין לשחק.
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage

שליחה על ידי Nextorl » 24 יולי 2018, 08:54

אהלן @דרסיליון וברוך הבא לפורום. העברתי את הההודעה שלך למקום המתאים.
כמו שאביעד רשם, מומלץ לציין איזו מהדורה של מבוכים ודרקונים אתה רוצה לשחק, או אם אתה בכלל רוצה לשחק בשיטת משחק-תפקידים אחרת שהיא לא מבוכים ודרקונים.
כרגע, יש 3 מהדורות עיקריות של מו"ד- מהדורה 3.5 היא המהדורה המוכרת יותר, וכוללת עושר מכאני גדול. הפסיקו להוציא לה דברים, אבל אם אתה רוצה לשחק בה מומלץ לשחק בפת'פיינדר. שיטה אחרת (מבית פאיזו) שנקראת לעיתים מהדורה 3.75 בגלל הדמיון שלה ל3.5. היא גם מתורגמת לעברית עכשיו, ואפשר למצוא את ספר הבסיס ומגדיר המפלצות בחנויות הספרים, כמו גם 2 הרפתקאות מוכנות וספר הרחבה אחד של הפונדק.

מהדורה 4 היא המהדורה האהובה עלי, ושמה דגש על קרב טקטי. אין לה כבר תמיכה, ואין לה את אותו עושר מכאני של מה' 3.5, אבל בהחלט יש בה הרבה אפשרויות. היא שמה את האיזון של הקבוצה כדגש, ויש כאלה שאומרים שהיא מרגישה כמו משחק מחשב (למרות שאני לא הכי מסכים איתם).

מהדורה 5 היא המהדורה העכשווית. היא פשוטה להפליא, ואפשר להוריד את חוקי הבסיס באופן חינמי וחוקי מהאתר של וויזארדס: Basic Rules for Dungeons & Dragons | Dungeons & Dragons
היא דומה יותר ל3.5 מל4, אבל לא תרגמו אותה וכנראה שלא יתרגמו אותה.

בכל מקרה, הדרך הכי מומלצת לחזור לתחביב היא דרך כנס. עוד חודש בדיוק כנס הדגל של הפונדק- דרקוניקון- מתקיים באהל שם ברמת גן. אתה מוזמן להגיע ולהרשם למשחק על מנת ללמוד את השיטה. מומלץ להצטרף למשחק של אגודת מגלי הארצות או של ליגת ההרפתקנים, הם ידידותיים יותר למתחילים לפי ידיעתי. חוץ מזה, הבנתי שעומד לרוץ במהלך כל הכנס משחק שיתופי חינמי בשם "הנוטרים", שאפשר להצטרף אליו בכל נקודה. שווה בדיקה לדעתי.
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה